Signify: Produkty WiZ podporují standard pro chytrou domácnost Matter

Společnost Signify, produkty WiZ, IoT, chytrá domácnost, chytré zásuvky

Produkty WiZ podporují standard pro chytrou domácnost Matter

 

WiZ patří mezi první značky IoT, které podporují standard Matter

Noví i stávající uživatelé WiZ budou ovládat své osvětlení pomocí Matter, WiZ certifikuje všechny produkty pro Matter

 Matter představuje další významný krok v naplňování mise platformy WiZ, jejímž cílem je zpřístupnit chytré osvětlení všem uživatelům a zvýšit jeho význam v každodenním životě.

Matter: Standard, který sjednocuje připojená zařízení napříč odvětvími

Organizace Connectivity Standards Alliance (CSA), která vytvořila standard Matter, sdružuje výrobce produktů pro chytrou domácnost jako např. Apple, Google, Amazon. Tento projekt vznikl s cílem vytvořit prostředek pro zlepšení interoperability chytrých zařízení mezi značkami
a platformami. Velký důraz byl kladen i na zvýšení soukromí, bezpečnosti a jednoduchosti pro uživatele. Společnost Signify se na zapojení do systému Matter velmi aktivně podílí a certifikaci kompletního portfolia WiZ plánuje dokončit do konce roku 2022. Od druhé poloviny roku 2023 budou mít všechny nové produkty WiZ na obalu logo Matter, aby je uživatelé snadno rozpoznali. Po dokončení certifikace obdrží všechny produkty vyrobené od poloviny roku 2021 aktualizaci firmwaru OTA (Over-The-Air), aby se staly součástí tohoto ekosystému. To se týká i dříve zakoupených a již nainstalovaných produktů.

Uživatelé zařízení WiZ budou moci i nadále využívat nejlepší osvětlení ve své třídě a pokročilé funkce, jako jsou dynamické světelné režimy, přizpůsobitelné světelné scény a dvouzónové ovládání světla pomocí aplikace WiZ. S logem Matter však navíc získají kompatibilitu s ostatními produkty komunikujícími s tímto standardem bez ohledu na značku. Jejich chytrá domácnost tak bude ještě chytřejší.

„Těší nás , že můžeme oznámit, že naše produkty budou tak brzy splňovat dlouho očekávaný komunikační standard Matter, který sjednocuje různé prvky internetu věcí napříč odvětvími
a posunuje chytré domácnosti na další úroveň. Spotřebitelům umožní bezproblémové propojení všech jejich chytrých zařízení od různých výrobců. Přijetím technologie Matter do našeho kompletního produktového portfolia WiZ poskytneme našim zákazníkům větší flexibilitu, co nejintuitivnější uživatelské prostředí a bezpečné připojení,“
říká Maikel Klomp, Business Leader WiZ Connected.

O WiZ Connected

WiZ Connected je poskytovatel softwarového řešení pro internet věcí, který vyvíjí snadno použitelné inteligentní osvětlení s připojením přes Wi-Fi. Značka WiZ, kterou vlastní Signify, světový lídr v oblasti osvětlení, obsluhuje spotřebitelské i profesionální trhy ve více než 70 zemích. Více informací o WiZ Connected a o tom, jak její inovativní řešení propojeného osvětlení usnadňují každodenní život, najdete na adrese wizconnected.com.

 


 

O společnosti Signify

Společnost Signify (Euronext: LIGHT) je světovým leaderem v oboru osvětlovací techniky pro profesionální zákazníky i koncové spotřebitele, včetně osvětlení v rámci internetu věcí (IoT). Produkty značky Philips a systém propojeného osvětlení a datových služeb Interact vytvářejí přidanou hodnotu a pomáhají ke zlepšování života v domácnostech, kancelářích, průmyslových objektech i na veřejných prostranstvích. Společnost Signify, která v roce 2020 dosáhla tržeb ve výši 6,5 miliard EUR a zaměstnává přibližně 39 000 zaměstnanců ve více než 70 zemích světa, má za cíl rozvíjet mimořádný potenciál světla, který dokáže rozjasňovat životy lidí a zlepšovat svět. Signify klade mimořádný důraz na udržitelnost a již v roce 2020 dosáhla uhlíkové neutrality. Od vstupu na burzu je společnost již čtyři roky po sobě v indexu Dow Jones Sustainability a byla oceněna jako Industry Leader v letech 2017 , 2018 a 2019. Novinky týkající se společnosti Signify najdete v Newsroomu, na Twitteru, LinkedInu a na Instagramu. Informace pro investory jsou na webové stránce Investor Relations.

Signify odemyká mimořádný potenciál světla pro jasnější životy a lepší svět.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Bydlení rubrika