Startuje 11. ročník oborové studentské soutěže Stavby s vůní dřeva. Ve hře jsou ceny za 220 000 Kč

Největší studentská soutěž v České republice zaměřená na dřevěné stavění právě otevírá dveře pro přihlášky do 11. ročníku. Soutěž Stavby s vůní dřeva, organizovaná Nadací dřevo pro život, je určená studentům, kteří se chtějí laické veřejnosti pochlubit svou prací a talentem. Nadace dřevo pro život soutěží zároveň zdůrazňuje výhody dřevěných staveb a důležitost využívání dřeva jako obnovitelné suroviny. Na výherce soutěže také čekají skvělé ceny, a to jak v podobě finančních, tak věcných odměn v celkové hodnotě 220 tisíc . Uzávěrka přihlášek je 7. července 2023.

Soutěž Stavby s vůní dřeva je určena studentům vyšších odborných a vysokých škol, kteří navrhují dřevěné stavby a konstrukce. Přihlásit mohou své ročníkové i bakalářské nebo diplomové práce. Podmínkou však je, že v soutěžních dílech musí být dřevo hlavním nosným prvkem u více než 50 % konstrukce.

Návrhy dřevěných staveb je možné přihlásit on-line do kategorie malých nebo velkých staveb, podle velikosti jejich obestavěného prostoru. Vítěze vybere odborná porota, laická veřejnost a partneři soutěže. Porota může zároveň udělit i tzv. zvláštní ocenění pro návrh, který bude technicky, vizuálně nebo jinak výjimečný. Sedm vítězů si mezi sebe nakonec rozdělí výhry v hodnotě 220 000 Kč!

„Velmi nás těší, že o soutěž Stavby s vůní dřeva je zájem nejen ze strany studentů a jejich vyučujících, ale také v celé podnikatelské sféře. Pyšníme se záštitami oborových fakult a vyšší odborné školy z celé České i Slovenské republiky. Jsme také velmi rádi, že od účastníků i výherců z loňských ročníků máme krásné zpětné vazby, jak si díky finančním výhrám plní své sny. V neposlední řadě si ceníme spolupráce mezi studenty, kteří mezi sebou sdílí informace, podporují se a navzájem se inspirují. Výsledky své práce mohou v přímé konkurenci jiných studentů, z různých škol, což je pro ně další motivací” uvádí Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život a dodává: „Hlavním myšlenkou soutěže Stavby s vůní dřeva zůstává samozřejmě ale dřevo a podpora jeho využívání ve stavebnictví. Dřevo je totiž ta správná cesta.”

Do 31. května bonus pro soutěžící

I letos je připraven bonus pro první soutěžící, kteří svůj návrh přihlásí do 31. května 2023. „Za odměnu získají studenti nejen dřevěný zápisník z dílny Wood Style, ale zejména zpětnou vazbu k případným formálním nedostatkům svého díla. Ty mají možnost před oficiálním ukončením přihlašování do soutěže zapracovat a zlepšit si tak své soutěžní vyhlídky,“ prozrazuje vedoucí projektu Stavby s vůní dřeva Pavla Panáčková.

Odměna pro všechny soutěžící

Každý soutěžící získá pozvánku na slavnostní vyhlášení vítězů v Praze. Na vítěze poroty a veřejnosti dále čekají finanční a věcné odměny . Pokud ve svých dílech soutěžící používají OSB desky nebo CLT a LVL panely, mohou navíc získat i ocenění společností Kronospan nebo Stora Enso. Soutěž podporují Ministerstvo zemědělství, Vojenské lesy a statky ČR, s.p. a Lesy ČR, s.p.

Nadace dřevo pro život už více jak 15 let přináší více dřeva do života. Ve svých projektech ukazuje veřejnosti přínosy dřeva, naší obnovitelné suroviny. Využíváním dřeva z udržitelně obhospodařovaných lesů chráníme životní prostředí pro nás i budoucí generace. Více o nadačních projektech o lese, dřevě a životním prostředí najdete na  www.DrevoProZivot.cz.Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tiskové zprávy