Pokračuje projekt Housing First. Pomáhá osobám se zdravotním znevýhodněním v bytové nouzi

Pokračuje projekt Housing First. Pomáhá osobám se zdravotním znevýhodněním v bytové nouzi

Dvacet sociálních bytů pro minimálně 33 osob poskytne město Plzeň neziskové organizaci Ledovec v rámci projektu Housing First II. Byty poslouží lidem se zdravotním znevýhodněním, kteří se nachází v těžké životní situaci a potřebují dlouhodobé standardní bydlení ke stabilizaci svého života. Projekt podpořily dotaceEvropské unie. Smlouvu o pokračování partnerství v rámci tohoto projektu mezi městem Plzní a organizací Ledovec schválili radní města na svém zasedání. Tato pomoc je v Plzni poskytována od roku 2019 a využívá zkušeností z realizovaného projektu města Plzně.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

„Těší mě, že projekt pokračuje. Je potřeba podporovat lidi v bytové nouzi, kteří jsou motivovaní, chtějí svou situaci řešit, platit nájem, stát se dobrými sousedy. Životní příběhy a osudy některých klientů jsou dramatické a strastiplné. Společné mají jedno – svou stávající situaci chtějí trvale změnit a vrátit se k úspěšnému společenskému životu. Každý člověk je schopen žít nezávisle, pokud je mu poskytnuta dostatečné podpora,“ uvedla radní města Plzně pro oblast bytovou včetně sociálního a dostupného bydlení Světlana Budková.

Housing First znamená v překladu z angličtiny „bydlení především“. S Ledovcem na projektu úzce spolupracuje Odbor dostupného bydlenísociálního začleňování Magistrátu města Plzně. „Tento program se zaměřuje na lidi se zdravotním znevýhodněním, kteří jsou v bytové nouzi a potřebují intenzivní podporu, aby stabilizovali svůj život,“ doplnila vedoucí oddělení sociální práce a dostupného bydlení magistrátního odboru dostupného bydlenísociálního začleňování Lenka Walterová.

V první etapě realizované v letech 20192022 poskytla Plzeň deset bytů. Nadále se počítá s pokračováním projektu do roku 2025.

Ledovec je nezisková organizace, která nabízí lidem se zdravotním znevýhodním z plzeňského regionu podporu při udržování a zlepšování kvality jejich života v běžných podmínkách. Provozuje Centra duševního zdraví v Plzni a Klatovech. Věnuje se také destigmatizačním a preventivním programům v oblasti duševního zdraví.

Text: Monika Krausová


Zveřejněno: 1. 3. 2023, Martin Pecuch

Sdílet


Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tiskové zprávy