Pivovar, zámek, muzeum i depo dopravního podniku: Tipy na výlety - již tuto sobotu otevřou zdarma své brány v Pivovaru Svijany nebo v Arcidiecézním muzeu v Olomouci

mmr.cz, 7.9.2023

Již tuto sobotu otevřou zdarma své brány v Pivovaru Svijany nebo v Arcidiecézním muzeu v Olomouci. Jedno mají společné – získaly podporu na modernizaci či renovaci z evropských fondů. Sobotními akcemi plnými zajímavých prohlídek, inspirace i zábavy začíná podzimní série šesti Dnů otevřených dveří na projektech podpořených z fondů EU napříč celou Českou republikou. Registrujte si místo na prohlídky včas na webu www.kdefondyEUpomahaji.cz

„Osobně vnímám jako důležité ukázat veřejnosti, kam proudí investice z prostředků EU. V příštím roce budeme slavit již 20 let od vstupu do EU a za tu dobu bylo v regionech podpořeno více než sto padesát tisíc projektů. A jak lépe se přesvědčit o jejich smyslu, než na vlastní oči?“ pozval na akce vrchní ředitel sekce koordinace evropských fondů, mezinárodních vztahů a cestovního ruchu Stanislav Schneidr.

Tematicky bohaté Dny otevřených dveří potěší malé i velké návštěvníky. Pivovar Svijany, jeden z nejstarších v Čechách, nabídne 9. září komentované prohlídky zaměřené na výrobu místního piva. Zajímáte-li se o umění, architekturu nebo o české dějiny, můžete ve stejný den navštívit také Arcidiecézní muzeum v Olomouci.

Pro milovníky historie však tipy na víkend tímto zdaleka nekončí. Opatský byt, štolové systémy a mnohem více si může veřejnost prohlédnout 16. září v rozsáhlém areálu kláštera Teplá. Podívat se v tomto termínu bude také možné do druhé největší zoologické zahrady v České republice. Zoopark Chomutov se rozprostírá na 112 hektarech a najdete zde 160 druhů zvířat.

Celý podzimní program bude zakončen 7. října v Dopravním podniku města Hradce Králové, který letos slaví 95. výročí založení městské hromadné dopravy. Volné i komentované prohlídky bude možné využít ve stejný den také na zámku Třebíč, který dnes slouží jako muzeum.

Na některé prohlídky v rámci Dnů otevřených dveří je nutné se kvůli omezené kapacitě registrovat předem. Bližší informace o jednotlivých událostech naleznete níže:
Datum Název akce Více informací
9. 9. 2023 Den otevřených dveří v Arcidiecézním muzeu v Olomouci zde
9. 9. 2023 Den otevřených dveří v Pivovaru Svijany zde
16. 9. 2023 Den otevřených dveří v Zooparku Chomutov zde
16. 9. 2023 Den otevřených dveří v klášteře Teplá zde
7. 10. 2023 Den otevřených dveří v Dopravním podniku města Hradce Králové zde
7. 10. 2023 Den otevřených dveří na zámku Třebíč zde
 
Všechny akce, na nichž se můžete dozvědět více o přínosech fondů EU, jsou uvedeny na našich webových stránkách www.kdefondyEUpomahaji.cz v části akce pro veřejnost.
Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky