Způsob vytápění radiátorů a možnosti jejich připojení pro bezproblémovou instalaci

Z pohledu možných způsobů vytápění mohou být radiátory na teplovodní, kombinovaný i čistě elektrický provoz. V případě kombinovaného provozu je radiátor v topné sezóně vytápěn teplovodní soustavou, mimo sezónu využívá instalované elektrické topné tyče. Ta je umístěna uvnitř radiátoru a ohřívá topné médium na bázi oleje. 

 elektrický radiátor Zehnder Yucca Asym

Význam elektrických radiátorů v poslední době stoupá. Nabízí snazší instalaci, šetří prostor a náklady na technickou místnost a jednoduše se připojí do elektrické sítě. Nevyžadují tedy žádné stavební úpravy, což je výhodou zejména v případě rekonstrukcí. Například elektrický radiátor Zehnder Aura je dostupný ve variantě s předinstalovanou topnou tyčí MUSA ECO. Topná tyč zajišťuje úsporné a bezpečné elektrické vytápění v souladu se směrnicí EcoDesign. Je vybavena programovatelným termostatem udržujícím požadovanou teplotu v místnosti, dvouhodinovým časovačem a detektorem otevřeného okna. Ten zajišťuje automatické vypnutí radiátoru, pokud je otevřené okno a po jeho zavření se vrátí zpět do předchozího režimu. Radiátory tak mají nižší spotřebu a ve výsledku i menší dopad na životní prostředí.

 Úsporné a bezpečné vytápění radiátoru Zehnder Aura s tyčí MUSA ECO splňující požadavky na EcoDesign.

Pro libovolné připojení

Pokud nevybíráte radiátory do novostavby, ale do rekonstrukce, a přitom neplánujete kompletní výměnu rozvodů, budete muset respektovat původní přípojky, a tedy i umístění nových radiátorů. To by mohlo být komplikací z hlediska jejich připojení. Vždy se proto u výrobce ujistěte, že radiátory budou na stávající rozvody pasovat. Pro bytové a koupelnové radiátory Zehnder toto není handicapem, protože nabízíme široké možnosti a varianty připojení i kotvení tak, abychom vyšli maximálně vstříc každé stavbě i rekonstrukci. Značka Zehnder si navíc zakládá na tom, že veškeré příslušenství, jako například připojovací ventily, jsou nejen funkčním, ale také estetickým prvkem. Proto jsou dostupné v různých designech i barevných provedeních pro dokonalé sladění s radiátory.

www.zehnder.cz

 

  Ventily a termostatické hlavice Zehnder lze barevně sladit s radiátorem.

Ing. Miroslav Váša

produktový manažer pro oblast radiátorů Zehnder

Je produktovým manažerem pro oblast radiátorů Zehnder české pobočky švýcarské firmy Zehnder Group, která je největším evropským výrobcem a jedničkou na evropském trhu ocelových článkových radiátorů. Absolvoval Fakultu Strojní ČVUT Praha, obor Řízení a ekonomika podniku. Po studiu nastoupil do marketingového oddělení českého zastoupení výrobce sanitární keramiky a vybavení pro koupelny Sanitec. Následně pracoval jako vedoucí oddělení nákupu TZB. V roce 2011 nastoupil do firmy Zehnder Group na pozici obchodně-technického zástupce pro oblast radiátorů. Od roku 2022 je produktovým manažerem a odborným konzultantem pro oblast radiátorů. Rád sportuje a cestuje.


 

Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

Profil společnosti: Zehnder Group Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností švýcarského koncernu Zehnder Group, založeného v roce 1895. Se 17 výrobními závody a více než 3 500 zaměstnanci patří k technologické špičce v oblasti designových koupelnových a bytových radiátorů, komfortních systémů větrání s rekuperací tepla a stropních sálavých systémů pro vytápění a chlazení.

Více informací na www.zehnder.cz.Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Okénko bydlení