Československá podzimní Flora Olomouc má podtitul Společné kořeny


Desítky tun lákavé zeleniny a voňavého ovoce, tisíce barevných květin a pět desítek stromů. To vše je na letošní podzimní výstavě Flora Olomouc – Hortikomplex součástí hlavní expozice v pavilonu A. Doslova jej zaplnilo celé Československo plné zeleně, barev a vůní. Jedinečný svět, na jehož návštěvu mají lidé pouze čtyři dny. V neděli nenávratně zmizí.

Podzimní Flora s podtitulem Společné kořeny připomíná rozdělení společného česko-slovenského státu, ale s připomínkou, že spojenectví stále trvá.

„Středobodem hlavní expozice je Československá republika osázená skutečnými stromy a prozářená floristickou výzdobou. Po bocích pavilonu a nad hlavami návštěvníků bude prostor pro prezentaci špičkových zemědělských výpěstků od českých, moravských i slovenských producentů ovoce a zeleniny,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora.

Autory hlavní expozice jsou uznávaní floristé Pavlína Švecová a Zdeněk Kupilík. Díky jejich projektu se v pavilonu A s rozlohou čtyř tisíc metrů čtverečních objevilo třicet tun zeleniny a ovoce, čtyři a půl tisíce řezaných i hrnkových květin a také padesát stromů.

S podzimní výstavou jsou spojeny i Zahradnické trhy s bohatou nabídkou výpěstků a zahradnických potřeb. Dorazilo na ně více než 120 prodejců a nedílnou součástí jsou také ochutnávky vína, včelařská výstava nebo přehlídka ovocných destilátů Flora košt.

Více na www.flora-ol.cz

Fotografie:

|
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky