Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 4

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

Proč a jak často se musí provádět (Revize hromosvodu)

23.11.2023

Hromosvody představují klíčový prvek ochrany staveb před ničivým účinkem blesků, které mohou při svém dopadu způsobit vážné škody na konstrukci a elektrických instalacích. Funkčnost tohoto zařízení je závislá na jeho správné instalaci, udržování

Vládu nezajímá konkurenceschopnost tuzemského průmyslu

23.11.2023

Většina cihelen se v České republice zastavila. Zboží je na skladě dost a navíc poptávka po pálené cihle letos klesla o 40 až 50 procent. Kdy se cihelny opět rozjedou, nikdo dnes přesně neví. Jedno je jisté: Letos to nebude.

Ceny pohonných hmot klesají, a budou i dále – kartel OPEC se není s to dohodnout na škrtech v těžbě. Hrozí ovšem, že tuzemští čerpadláři budou zlevňování brzdit, aby si navýšili marže

23.11.2023

Pohonné hmoty v uplynulém týdnu zpomalily tempo svého zlevňování. Průměrná cena benzínu v ČR klesla o 28 haléřů na litr, takže se benzín prodává průměrně celorepublikově za 37,95 koruny za litr.

Na odchod do důchodu je potřeba se připravovat od mládí. Rok 2024 přinese nové spoření na stáří

23.11.2023

Odchod do důchodu je vždy spojen s poklesem příjmu. Kromě státní penze se vyplatí mít vlastní finanční rezervu. Kdy odejít do důchodu a kolik si naspořit? Věková hranice pro odchod do starobního důchodu se rok od roku zvyšuje.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyTrend aktuální topné sezony – kombinace akumulačního krbu či kamen s tepelným čerpadlem do hybridního systému

22.11.2023

Tepelné čerpadlo se u evropských rodinných domů stává hlavním zdrojem vytápění. Může za to zejména hledání alternativ k plynu, z čehož těží i rostoucí popularita vytápění dřevem. Spolu s tím se zvyšuje i zájem o kombinaci obou variant vytápění v podobě&he

Až o 90 % větší objem hypoték než vloni. Češi mají o vlastní bydlení zájem, stavebnictví je ale v krizi

22.11.2023

Ještě před rokem se Čechům do uzavření hypotéky moc nechtělo. Základní úroková sazba České národní banky totiž mezi lety 2021 a 2022 vystoupala z 3,5 procenta na dvojnásobek. Teď se lidé k touze po vlastním bydlení vrací.
Družstevní byty minulostí? Jde to i moderně!

22.11.2023

Družstevní bydlení má v Česku dlouhou tradici, mylně je ale spojováno spíše s minulým režimem. První družstevní výstavba na našem území přitom probíhala ještě před vznikem první republiky.

Tepelné čerpadlo HPA-O 07.1 CS Premium od STIEBEL ELTRON získalo ocenění značky kvality dTest

22.11.2023

Tepelné čerpadlo HPA-O 07.1 CS Premium od STIEBEL ELTRON získalo ocenění značky kvality dTest Společnost STIEBEL ELTRON, přední evropský výrobce tepelných čerpadel, větracích systémů a ohřívačů vody, získala prestižní ocenění „značka kvality“ v dTestu.

ERÚ plánuje zvýšit regulované ceny za distribuci energie až o 70 %. Jak se na změnu připravit?

22.11.2023

Ceny energií jsou letos zastropovány a tedy zákazníkům zajišťují větší stabilitu než v roce 2022. Plánované změny v oblasti energií od 1.1. 2024 však mohou ceny navýšit. Konkrétně jde o obnovení poplatku za POZE a konec vládního stropu na ceny energií.