Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 7

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

České teplárny mají k dispozici dalších 20 miliard korun na modernizaci. Prioritu mají i obnovitelné zdroje včetně velkých tepelných čerpadel, která by mohla v budoucnu dodávat minimálně třetinu tepla

14.6.2024

Pro teplárny, které přechází na ekologičtější zdroje, mezi které patří kromě biomasy i jiné obnovitelné zdroje, včetně tepelných čerpadel nebo využití geotermální energie, je od 15.

Banky: V květnu byly poskytnuty hypotéky v celkové výši 23.7 mld. Kč = meziměsíční +8 % a y/y o 92 %

14.6.2024

V květnu byly poskytnuty hypotéky v celkové výši 23.7 mld. Kč, což je meziměsíční růst o 8 % a y/y o 92 %. Objem nových hypoték bez refinancování byl 20.1 mld. Kč, to je nejvyšší hodnota od března 2022. (ČTK)

Kupujte solární panely, zdraží! Francie tlačí Brusel, aby na dovoz panelů z Číny uvalil vysoká cla

13.6.2024

Kupujte solární panely. Zdraží! Francie tlačí na to, aby EU po elektroautech uplatnila vysoká cla také na čínské solární panely. EU si svoji ekonomiku přeregulovala a svázala natolik, že není konkurenceschopná.

Hypotéky se trochu zklidnily

13.6.2024

Podle dat Hypoindexu za květen banky a stavební spořitelny poskytly hypoteční úvěry bezmála za 24 mld. Kč. Z toho skutečně nové úvěry poprvé po více než dvou letech přesáhly objem 20 mld. Kč, což značí meziměsíční nárůst o 7,1 %.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyČEZ: Vláda se dohodla na změně pravidel pro plynové a uhelné elektrárny

13.6.2024

Vláda se na včerejším zasedání dohodla na změně některých pravidel pro fungování plynových a uhelných elektráren. U plynových elektráren by se měl zjednodušit proces získání potřebných povolení při výstavbě a zároveň by tyto elektrárny mohly získat...

Krátké zprávy ČEZ: změna pravidel pro uhelné a plynové elektrárny

13.6.2024

ČEZ : Vláda souhlasila se změnou některých pravidel pro uhelné a plynové elektrárny. Přestavba uhelných elektráren na plynové bude v budoucnu jednodušší, stejně jako výstavba nových plynových elektráren.

Ceny pohonných hmot jdou rychle dolů, navzdory vrcholící motoristické sezóně. Pokles ale zpomalí

13.6.2024

Ceny pohonných hmot v Česku dále klesají. A tempo jejich zlevňování navíc nabírá na obrátkách. V uplynulém týdnu zlevnil benzin v průměru o 66 haléřů na litr, na 37,85 koruny za litr. Je tak nejlevnější od poloviny února.

Češi to přehání s klimatizací. Téměř dvě třetiny z nich kvůli ní onemocní alespoň jednou za léto

12.6.2024

Až 60 % Čechů alespoň jednou během letní sezóny onemocní v důsledku zapnuté klimatizace, ať již v práci, doma či v dopravním prostředku. Vyplývá to z průzkumu společnosti STIEBEL ELTRON.