Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 7

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

Ceny energií a emisních povolenek jsou pro český stavební průmysl velkou hrozbou - Svaz podnikatelů ve stavebnictví

29.1.2024

Svaz podnikatelů ve stavebnictví dlouhodobě upozorňuje vládu ČR na značně vysoké a pro některé obory v podstatě likvidační náklady za energie a emisní povolenky při výrobě stavebních hmot.

Poptávka po LPG vytápění loni opět rostla. Na propan lidé přecházejí nejčastěji po odstávce kotle na uhlí

29.1.2024

Kapalný propan dodávaný autocisternou do zásobníku představuje všestranný zdroj energie, který se díky cenové stabilitě stal ekonomicky zajímavou alternativou. Zájem o LPG proto každoročně roste.

Zásoby plynu v Česku nepřestávají klesat, aktuálně jsou k 27.1. zásobníky naplněné ze 72 %, což je zhruba o 4 % méně než ve stejném období minulého roku

29.1.2024

Zásobníky byly k 27.1. naplněny z 72,55 %, resp. činí 32575 GWh plynu. Ze statistiky týkající se zásoby plynu určených pro spotřebu v Česku vyplývá, že při průměrné roční spotřebě by současné zásoby vydržely na 109 dnů.

Rostoucí Praha, stagnující Brno. Realitní trh se snaží vyrovnat s novou realitou, jasněji bude až na konci jara

29.1.2024

Český realitní trh se postupně vzpamatovává z útlumu, do kterého se propadl po letech vysoké poptávky a levných hypoték. A zatím není možné s jistotou říci, jak a kdy se probudí do nové aktivní fáze, ani to, jak vlastně bude „nová realita“ vypadat.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyEHS Kvartální monitor 4Q23 - ceny bytů přestaly klesat, poptávka se však vrací jen pomalu

29.1.2024

Rostoucí Praha, stagnující Brno. Realitní trh se snaží vyrovnat s novou realitou, jasněji bude až na konci jara Český realitní trh se postupně vzpamatovává z útlumu, do kterého se propadl po letech vysoké poptávky a levných hypoték.

Zprávy pro Královéhradecký kraj: Chcete ve svém starším domě nebo bytě snížit spotřebu energií? Můžete na to získat státní dotaci (audio)

27.1.2024

Plánujete opravit starší dům, ušetřit na energiích nebo snížit spotřebu vody? Návod, jak na takové úpravy získat dotaci, vám mohou dát bezplatné veřejné semináře Státního fondu životního prostředí. V našem kraji nabízeli tento týden pomoc v
Rok 2023 v české energetice: pokles spotřeby, zlevňování a zpomalení změn dodavatelů

26.1.2024

V loňském roce byl v Česku postav en rekordní počet solárních elektráren. I ty přispěly ke snížení dodávky elektřiny z distribuční sítě. Spotřeba v meziročním srovnání přitom klesla jako celek - a to nejen u elektřiny, ale rovněž u plynu.

Air Bank snižuje úroky u hypoték, nejnižší sazba je opět pod hranicí 5 %

26.1.2024

Air Bank v pátek 26. ledna 2024 sníží úroky u hypoték s oblíbenými kratšími fixacemi (na 2, 3 a 5 let) o 0,3 procentního bodu. Nejnižší sazba při refinancování hypotéky nově začíná na 4,99 % ročně a řadí se mezi nejnižší na trhu.

Dlouhodobý výhled ceny elektřiny

25.1.2024

Evropskou energetiku čeká v následujících dvaceti letech velká transformace spojená s odchodem od uhlí k obnovitelným zdrojům. Už v roce 2030 by podle odhadů produkce mělo 60 % vyrobené elektřiny v EU pocházet z OZE, v roce 2035 by měl tento podíl...