Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 6

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

Distributoři EG.D a Bayernwerk spustili projekt Gabreta. V regionu na českoněmeckém pomezí investují 200 milionů eur do smartifikace a modernizace sítí

6.5.2024

Projekt Gabreta, jednu z největších akcí na propojení elektroenergetických soustav v rámci Evropské unie, zahájily v polovině dubna český distributor EG.D a německý Bayernwerk, oba patřící do skupiny E.ON.

18. týden na Energetické burze ČMKB - elektřina 25 s cenou 2442 - 2467 Kč/MWh, plyn od 919 do 944 Kč/MWh

6.5.2024

Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) byly v 18. týdnu uzavřeny kontrakty na dodávku 228 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 318 milionů korun.

Analýza: Hypoteční trh v březnu 2024

3.5.2024

Objemy poskytnutých hypotečních úvěrů Březen 2024 byl podle statistických údajů České národní banky měsícem růstu objemu poskytnutých hypotečních úvěrů. Banky v tomto měsíci poskytnuly hypoteční úvěry v celkovém objemu 16,4 mld. Kč.

Nehospodárné budovy v Česku podnikatelům zvyšují účty. Expertka z NRB radí, jak v nich uspořit za energie

2.5.2024

V ČR je přibližně 50 % nehospodárných budov [1] , které slouží mimo jiné i k podnikání. Jejich provozovatelé se tak často musí smířit s opakujícími se vysokými náklady na energie.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyHypotéky mohou dále zlevňovat, centrální bankéři opět snížili základní úrokové sazby

2.5.2024

Dobrá zpráva pro všechny lidi, kteří uvažují o hypotečním úvěru. Centrální bankéři na svém dnešním zasedání opět snížili základní úrokové sazby, znovu o půl procentního bodu. Dvoutýdenní repo sazba nově činí 5,25 procenta a je tak nejnižší od začátku&hell

ČEZ Prodej sníží ceny 1,7 milionu zákazníků na dobu neurčitou u elektřiny i plynu

2.5.2024

Zákazníky ČEZ Prodej teď čekají samé příjemné zprávy. Již za pár týdnů se jim sníží ceny plynu a pak i elektřiny na dobu neurčitou. Zlevnění nefixovaných produktů se týká přibližně 1,7 milionu stávajících zákazníků, kterým se cena sníží automaticky

ČEZ: EK schválila státní podporu pro výstavbu jednoho jaderného bloku

2.5.2024

Evropská komise odsouhlasila plán státní podpory při výstavbě jednoho bloku v jaderné elektrárně Dukovany . Stát tak může zajistit financování výstavby a zároveň garantuje minimální výkupní cenu, za kterou bude elektřinu z nového bloku vykupovat.

Pohonné hmoty to zatím výš nevytáhnou, čekejme zlevnění, hrozbou je ale případný konflikt mezi Izraelem a Íránem

2.5.2024

Pohonné hmoty čeká první letošní výraznější zlevňování. A to navzdory aktuálnímu zahájení motoristické sezóny. Důvodem je znatelný pokles cen ropy, k němuž v uplynulých dnech došlo.