Trávník - Udržovaný trávník

Fotogalerie Trávník další další
Udržovaný trávník
Udržovaný trávník
celá hvězdycelá hvězdycelá hvězdy1/2 hvězdyprázdná hvězda
známka: 3.33 / 6
Popis:
 Udržovaný trávník je vizitkou každé pěstěné zahrady. Je možné trávník založit, nebo nechat položit trávníkový koberec z trávníkových pásů. V tom případě je zahrada dokončena i během pár dnů. Potom je důležité trávník dostatčně zalévat, podle potřeby sekat a hnojit. Jednou až několikrát do roka se doporučuje trávník provzdušnit - sekačkou se speciální funkcí, nebo vertikutátorem.

Fotograf: Kateřina Trefilová.

Zařazeno: 21. červen 2010 

Sdílejte fotku na sociálních sítích nebo emailem

Social icons

Články k tématu trávník

Zahrada do posledního detailu? S designovým řešením to půjde snadno

12.7.2024

Pro mnoho lidí už zahrada není jen místem pro pěstování zeleniny a květin, ale spíše příjemným útočištěm pro trávení volného času s rodinou a přáteli. S kreativními a designovými prvky od společnosti ALBIXON dokážete i malou zahradu proměnit v...

Zahrada vás vtáhne do děje - aneb jak na zahradničení s dětmi

6.5.2024

Zahrada není jen produkce zeleniny – poskytuje dětem radost ze smysluplné činnosti a podporuje jejich učení a rozvoj v různých oblastech. Navíc nabízí bohaté možnosti pro objevování a zároveň má pozitivní vliv na fyzické i duševní zdraví.

Inspirujte se zahradními trendy pro letošní rok - zahrada zdaleka není jen kouskem zeleně či prostorem pro pěstování zeleniny

6.3.2024

Zahrady už zdaleka nejsou jen kouskem zeleně či prostorem pro pěstování zeleniny. Trendem se naopak stává proměna zahrady na místo, kde můžeme být ve spojení s přírodou, rodinou a přáteli.

Vysoká tráva jako ochrana před horkem anebo ráj pro klíšťata? Česká města přistupují k sekání trávy odlišně

14.7.2023

Letní měsíce s sebou přinášejí nejen sluneční paprsky a horké počasí, ale také vyšší nároky na údržbu zelených ploch. V kontextu městských parků a ulic se často objevuje otázka, zda v létě sekat trávník nebo ho nechat volně růst.

Jak správně pečovat o trávník

22.6.2023

Trávník vyžaduje pozornost, ale na oplátku poskytne lákavý prostor pro relax i zábavu. Pravidelná údržba – sekání, zavlažování a hnojení – je klíčem k jeho udržení v nejlepším stavu.

Články k tématu trávník