Technika, zateplení, solární panely, stránka 14

Při stavbě nového domu, ale i rekonstrukci starého přemýšlíme zejména o úsporách za energie. V tom nám pomůže technika v podobě tepelných čerpadel, rekuperačních systémů a solárních panelů, které nám ohřejí vodu i dodají elektrickou energii. Je mnoho dalších technických možností jak ušetřit, nebo být dokonce na dodávce energií bez závislosti.

Nový směr stavebnictví: ostrovní soběstačné domy

25.9.2019

Budoucnost stavebnictví v České republice jde energeticky úsporným směrem. Stále více se mluví o soběstačných ostrovních domech a první již u nás vznikají. Jedná se o koncept, za nímž stojí mladí architekti a který je založený na svobodě, nezávislosti a..

Jak správně ozvučit celý byt nebo rodinný dům

24.9.2019

Se streamingem hudby z internetu a jejím bezdrátovým přenosem přes bluetooth nebo wi-fi je najednou blíž i kdysi komplikované ozvučení celého bytu nebo dokonce rodinného domu. Wi-fi však nemusí být jediné řešení.

Zvažujete vlastní zdroj elektřiny: pro koho je vhodná fotovoltaická elektrárna?

23.9.2019

Při vhodné optimalizaci jejího výkonu a kapacity akumulátorů trvale sníží platby za elektřinu v rodinných domech všech velikostí. Pokud váš dům disponuje klimatizací, elektrickým ohřevem teplé užitkové vody nebo třeba bazénem, úspora může být ještě větší.

Požárů zanedbaných komínů přibývá, hrozí i otrava oxidem uhelnatým

20.9.2019

Ranní teploty posledních dnů důrazně připomínají, že léto končí a podzim je už skoro tady. Stejně jako topná sezóna. Je ovšem důležité pořádně zkontrolovat komíny - čísla hasičů ukazují, že jejich požárů přibývá. Často vzplanou kvůli zanedbané údržbě.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Digitální domácnostdTest testuje: co vše (ne)zvládnou tyčové vysavače

18.9.2019

Snadná manipulace bez kabelu dělá z tyčových vysavačů zdánlivě ideální pomocníky při úklidu. Nezávislý spotřebitelský časopis dTest vyzkoušel, jak si 17 modelů poradí s běžnými nečistotami na koberci i tvrdé podlaze.

4 trendy kancelářských budov blízké budoucnosti

16.9.2019

Jak budou vypadat kancelářské a administrativní budovy již za několik let? To, co víme jistě je, že budou chytré. Budou šetřit energiemi, budou vybaveny moderními technologiemi, ale najdete v nich i originální řešení zelených střech či fasád nebo...
Správné nastavení ohřevu teplé vody ušetří za rok tisíce korun

12.9.2019

Dostatek teplé vody je v dnešní době považován za standard a je běžnou součástí většiny domácností. V případě, že si teplou vodu ohříváte prostřednictví kotle, je důležité mít správně nastavenou teplotu jejího ohřevu.

Zájem o klimatizace letos vzrostl o pět procent, vzrostly i instalace ve veřejných budovách

10.9.2019

Pětiprocentní nárůst lze v letošním roce podle prodejců pozorovat u poptávky po klimatizacích. Ačkoliv bylo letošní léto v Česku nejteplejší od roku 1961, podle odborníků lze za růstem obliby hledat zejména větší touhu po komfortu u samotných uživatelů.

Stručný průvodce čerpadly na vodu

10.9.2019

Typů zahradních čerpadel je mnoho. Používají se na zalévání, zavlažování, na odčerpávání sklepů nebo zásobování domácnosti vodou. Nechte si poradit zajímavými tipy odborníků z HORNBACHU, kteří pomohou s výběrem toho správného a užitečného přístroje.

Úleva pro majitele kotlů. Za revizi už si technici nemohou říct o tisíce, ale max. 1585 respektive 1848 Kč bez DPH

3.9.2019

Poté, co se v minulém roce prodloužila lhůta pro revize domácích kotlů, jejich majitelé mají další důvod k radosti. Od 1. září letošního roku je totiž cena za revizi kotlů zastropována vyhláškou ministerstva životního prostředí. Během podzimu se také r...

5 tipů pro bezpečné grilování na plynové láhvi

30.8.2019

Léto se sice blíží ke konci, ale grilovací sezóna zdaleka nekončí. Velké oblibě se v posledních letech těší zejména plynové grily, které spojují výhody grilů na uhlí i na elektřinu. Jejich používání i údržba je velmi snadná.

Popularita dálkového ovládání roste, v domácnostech ho nahradí automatizace

21.8.2019

Dálkové ovládání různých zařízení v domácnosti se stalo v posledních pěti letech běžným standardem. Podle aktuálních statistik roste obliba tohoto řešení každoročně o sedm procent. Výrazně se na tom podepisuje zejména stínicí technika či osvětlení.

Kotlíkové dotace: kontrola může přijít k vám jako žadatelům i příjemcům dotace

13.8.2019

Krajský úřad poskytuje žadatelům dotace v rámci kotlíkových výzev. Formou veřejnosprávní kontroly také provádí na pěti procentním vzorku fyzickou kontrolu podpořených dílčích projektů před proplacením a stejné velký vzorek kontroluje v době udržitelnosti.

Spor o neuznanou reklamaci telefonu řešil kupující několik let u soudu

8.8.2019

Pan Jiří z Olomouckého kraje si v internetovém obchodě koupil telefon Nokia Lumia za necelých 13 000 Kč . Navíc si přikoupil i pojištění proti rozbití a krádeži na 2 roky, které stálo cca 2 000 Kč.

Přední dubajský deník představil 7 firem, které podle něj vystihují český byznys

31.7.2019

Gulf News, jeden z nejčtenějších deníků ve Spojených arabských emirátech, vydal speciální přílohu o České republice. Dal prostor našim státním představitelům a také sedmi soukromým společnostem, díky kterým mají miliony blízkovýchodních čtenářů získat...