HELUZ získal titul Nejlepší výrobce stavebnin roku 2008

Cenu pro vítěze prvního ročníku soutěže o nejlepšího výrobce stavebnin roku 2008 převzala ve čtvrtek 9. října 2008 společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. Soutěž konaná v rámci Dnů stavitelství a architektury a 16. ročníku Stavby roku představuje progresivní výrobce stavebních hmot a materiálů působících na území České republiky.

 

Výsledky soutěže byly vyhlášeny ve čtvrtek 9. října 2008 ve společenských prostorách Pivovaru Černá Hora. Odborná porota složená ze zástupců Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR, ÚRS Praha a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR nominovala 10 výrobců ve dvou kategoriích, a to nad 100 a pod 100 pracovníků. V každé kategorii pak udělila tři ocenění.

 

Společnost HELUZ, výrobce komplexního systému pro hrubou stavbu, převzala cenu pro vítěze v kategorii nad 100 pracovníků. V té byly oceněny také společnosti Lasselsberger a Lias Vintířov. „Ocenění vnímáme jako završení naší dlouholeté práce a rozvoje, kterým firma v uplynulých letech prošla,“ vyjádřil se Ing. Jan Krampl, obchodní ředitel společnosti HELUZ. „Zároveň je pro nás důkazem, že jdeme správným směrem. A příjemným pocitem je i vědomí, že naše práce má smysl.“

 

Soutěžní návrhy byly hodnoceny podle kritérií, jako jsou ekonomická úspěšnost a silná pozice na trhu, energetická náročnost  a dosahovaná kvalita výroby, zlepšování životního prostředí a řešení odpadového hospodářství, stav v zavádění systémů řízení výroby a výrazná investiční činnost do výroby v posledních letech.

 

Tři vítězové z každé kategorie budou prezentováni 20. října 2008 v rámci slavnostního večera Dnů stavitelství a architektury v Betlémské kapli v Praze.

 

  

O společnosti HELUZ

Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. vznikla v roce 1992. V současné době má celkem šest výrobních provozů ve třech lokalitách. V Dolním Bukovsku, kde sídlí také centrála společnosti, je cihlářská výroba, výroba stropních konstrukcí a výroba roletových překladů. V Hevlíně u Znojma je výrobní závod na kompletní cihlářský sortiment a v Libochovicích nedaleko Prahy je cihelna a panelárna.

Společnost je největším českým výrobcem cihlářského zboží a svojí kapacitou výrobní produkce zaujímá druhý největší podíl na českém cihlářském trhu. Vyrábí komplexní cihelný systém pro hrubou stavbu, tzn. tepelněizolační cihelné bloky pro obvodové zdivo, nosné, příčkové a akustické zdivo, broušené cihly, keramické stropy a překlady, nosné roletové překlady a keramické stropní panely. Je dodavatelem komínových systémů, cihel a cihelných obkladových pásků Klinker.Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tiskové zprávy