Prestižní cena pro nadokenní překlad POROTHERM VARIO

Společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., si připsala další významný úspěch. Za nadokenní překlad POROTHERM VARIO si z mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2009 odnesla nejvyšší ocenění GRAND PRIX FOR ARCH. Tuto prestižní cenu udělovanou odborníky získal překlad POROTHERM VARIO za jednoduché a kvalitní řešení.

  

České Budějovice, 5. října 2009 - POROTHERM VARIO byl na trh uveden letos v létě. Umožňuje volbu typu překladu dle plánované varianty zastínění okna. Konkrétně typ VARIO R je určen pro zabudování rolety, do VARIO Z patří žaluzie.

Překlad poskytuje uživatelům několik zajímavých výhod. Protože se expeduje výhradně v ucelené dodávce obsahující překlad i tepelněizolační díl, do něhož se zastínění instaluje, zaručuje správné provedení tepelné izolace. Kromě toho umožňuje i vyřešit problém s dokonalým svedením vody, s nímž jiné systémy obtížně zápolí. Díky konstrukci vodicích lišt venkovních rolet nemůže docházet k zatékání vody do zdiva kolem okenního otvoru. Díky nízké hmotnosti lze překlad zabudovat ručně, takže na stavbu není nutné zajišťovat speciální techniku. Zvolené zastínění lze do překladů nainstalovat jednoduše, rychle a se zcela minimálními náklady.

  

„Z ocenění GRAND PRIX máme radost. Je pro nás povzbuzením, že cesta, kterou jdeme při vývoji nových produktů, je správná. Naší hlavní prioritou přitom je poskytovat i nadále našim zákazníkům takové výrobky, které jim mohou garantovat tu nejvyšší užitnou hodnotu,“ uvádí ing. Roman Busta ze společnosti Wienerberger cihlářský průmysl.

 

Jak dále ing. Busta říká, z hlediska poptávky zákazníků jsou oblíbenější spíše rolety, které nejen zastíní a ochrání před hlukem z ulice, ale mají i vliv na spotřebu energií. Díky nim v zimě z domu neuniká tolik tepla a naopak v létě dovnitř nepronikne horko zvenčí. „Zákazníci si také cení pocitu soukromí a bezpečí, které jim zastínění instalované zvenku poskytuje,“ dodává Busta. Rolety a žaluzie navíc patří mezi bezpečnostní prvky, jejich osazením lze získat výhodnější podmínky pro pojištění domu.

 

Více informací naleznete na www.porotherm.cz/VARIO.Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tiskové zprávy