Kam správně umístit senzor meteostanice?

Meteostanice se staly oblíbenými přístroji, které v dnešní domácnosti mají své místo. Informují o aktuálních údajích o teplotě a vlhkosti vzduchu uvnitř místnosti a díky venkovním čidlům i venku.

Důležité je umístění snímačů

Jedno či více venkovních čidel (k některým meteostanicím jich lze připojit i více), se musí instalovat na takové místo, aby byly zajištěny co nejlepší a nejvíce odpovídající podmínky realitě. „Snímač doporučuji umístit do výšky alespoň 1 - 1,5 m nad zem, aby v jarním a podzimním čase nesnímal ranní přízemní mrazíky.“, říká Karel Krištofek, produktový manažer značky SENCOR. Zároveň by snímač neměl být na místě vystaveném přímému slunečnímu záření či na místě, které teplo ze slunce akumuluje např. plechový okenní parapet. Správné umístění snímače je tam, kde čidlo není vystaveno extrémním podmínkám a výkyvům teplot způsobeným přímým sluncem nebo naopak prudkým větrem, který jej může ochlazovat.

Rozdíl je ve výbavě

Nabídka meteostanic je pestrá. Hlavní rozdíly mezi nimi jsou zejména kvalita zobrazování naměřených údajů a počet snímačů, které měřené údaje zaznamenávají (a tedy i o to vyšší přesnost měření).

Pro uživatelský komfort je důležité také podání informací. Ty nejkvalitnější meteostanice jsou vybaveny barevnými displeji zobrazujícími celou řadu piktogramů a obrázků, ze kterých lze jednoduše a rychle vyčíst, jaké počasí se dá v následujících hodinách či dnech očekávat.

 Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Technika