Ministerstvo obrany vyhlásilo další výběrové řízení na prodej nepotřebného nemovitého majetku (1.9.2020)

Rubrika: Reality
army.cz (MO ČR), 1.09.2020
Informaci o zveřejnění inzerátu na internetových stránkách www.onnm.army.cz, www.nabidkamajetku.cz a www.centralniadresa.cz přinesl dnes také deník Právo. Současně jsou tyto nemovitosti nabízeny ke koupi i na veřejných realitních portálech www.hyperreality.cz a www.sreality.cz.

Ministerstvo obrany nabízí 41 nemovitostí, z nichž téměř polovinu představují tolik poptávané objekty bývalého pohraničního opevnění a zbytek nabídky představují pozemky různých kategorií v různě velkých výměrách. Minimální požadovaná kupní cena v souhrnu dosahuje téměř 7 mil. .

Koupit lze i dvoupodlažní pěchotní srub

Z nabízených 19 objektů bývalého pohraničního opevnění je zcela nových 14 objektů, tzv. řopíků. Osm nejzajímavějších se nachází na jižní Moravě v Dyjákovicích, nedaleko státní hranice s Rakouskem. Šest dalších nalezneme na severní Moravě. Navíc jsou opakovaně nabízeny čtyři řopíky v jižních Čechách na Jindřichohradecku a jedno opevnění větší kategorie ve Slezsku (jedná se o dvoupodlažní pěchotní srub s názvem „Nad potokem“ v opavské městské části Jaktař).

Aby nezůstalo jen u prvorepublikových opevnění, aktuální nabídka obsahuje rovněž pozemky různých kategorií i výměr. Nově je nabízen jeden pozemek o výměře 168 m2 v Praze-Dejvicích, dva pozemky o celkové výměře cca 0,4 ha ve Stříbře, jeden pozemek o výměře 393 m2 ve Velké Bystřici nedaleko Olomouce, jeden pozemek o výměře 627 m2 u obce Zdejcina nedaleko Berouna a jeden pozemek o výměře 604 m2 v blízkosti zástavby města Opava.

Ministerstvo obrany opakovaně nabízí i dva volně přístupné pozemky u Jihlavy o celkové rozloze cca 0,87 ha v katastrálním území Pístov, dále volně přístupný pozemek o rozloze 0,5 ha u Žatce v katastrálním území Staňkovice u Žatce v blízkosti fungující Strategické průmyslové zóny Triangle a v těsné blízkosti dálnice D7. Za zmínku stojí i osm pozemků o celkové výměře 2,01 ha na několika místech v Kolíně, pozemek o výměře 0,22 ha nacházející se mimo zastavěnou část obce Sedlnice nedaleko města Příbor, volně přístupný pozemek s rozlohou 0,4 ha nacházející se na jihu okraje městské památkové rezervace Josefov v Jaroměři a pozemek o výměře 264 m2 v katastrálním území Jiřice, okr. Nymburk nacházející se mimo zástavbu obce na okraji lesního porostu.

Internetové stránky www.onnm.army.cz uvádějí i další nemovitosti, jejich fotografie a zejména koncepty kupních smluv. Na stránkách lze nalézt podrobné informace o všech nabízených nemovitostech, podmínky koupě, termíny pro podání přihlášek a složení požadované kauce, jakož i termíny prohlídek a povinný formulář Prohlášení zájemce o koupi.

Další nepotřebné nemovitosti nabídne Ministerstvo obrany ke koupi už 29. září tohoto roku.

]]>
Názory na článek  Ministerstvo obrany vyhlásilo další výběrové řízení na prodej nepotřebného nemovitého majetku (1.9.2020)
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Reality