Imperial News - Tempo nouzového pandemického programu nákupu aktiv ECB zpomaluje

Evropská centrální banka v minulém týdnu zpomalila tempo nákupů dluhopisů v nouzovém programu v boji proti dopadům koronaviru PEPP, tzv. Nouzový pandemický program nákupu aktiv. Hrubé nákupy podle programu PEPP (Pandemic Emergency Purchase Programme) dosáhly 16,9 mld. EUR, což je nejmenší objem za poslední čtyři týdny.

Nouzový pandemický program nákupu aktiv je nestandardní měnově politické opatření, které ECB zahájila v březnu 2020, aby vážná rizika, která přineslo rozšíření koronavirové nákazy a onemocnění COVID-19, neohrozila transmisní mechanismus měnové politiky a další vývoj eurozóny. Program PEPP je dočasný program nákupu aktiv zaměřený na cenné papíry soukromého a veřejného sektoru v mezích celkového objemu 750 miliard eur. Evropská centrální banka prodloužila horizont čistých nákupů v rámci PEPP nejméně do konce března 2022. Rada guvernérů hodlá provádět čisté nákupy, dokud nerozhodne, že ohrožení pandemií neskončilo.

ECB se také vyjádřila k současné situaci na dluhopisovém trhu. Člen Výkonné rady ECB Fabio Panetta oznámil, že strmější nominální výnosy dluhopisů nejsou pro centrální banku vítané a je třeba se jim bránit.

Ing. Libor Stoklásek, MBA
Imperial Finance

Imperial Finance

Dynamicky smýšlející privátní investiční kancelář Imperial Finance nastoluje v českých podmínkách novodobé standardy moderní správy klientského kapitálu. Klientům nabízí komplexní správu portfolia s možností výplaty měsíčních výnosů. Kromě tradičních investičních nástrojů (akcie, měny, dluhopisy, nemovitosti) se zaměřuje na alternativní svět investic (kryptoměny, AOS, dotační a developerské projekty).

Investiční kancelář Imperial Finance sídlící v centru Brna zaštiťuje služby Imperial Invest Funds a Imperial Trade Capital, skrze které nabízí svým klientům, kromě nadstandardních služeb a výnosů, úplnou transparentnost, diverzifikované portfolio, přístup k moderním technologiím, příjemné zázemí investičních odborníků s mnohaletými zkušenostmi v oboru a dlouhodobou nadstandardní investiční nezávislost.

Více informací na: www.imperial-finance.czNázory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Reality