Ytong – postavte si dům s trvalou hodnotou

REKLAMA       Inzerce, 1.12.2021

Tvárnice Ytong způsobily změnu ve stavění. Díky vlastnostem tohoto stavebního materiálu můžete zlepšit tepelněizolační vlastnosti svého domu, s tvárnicemi Ytong Lambda YQ můžete úplně vypustit z hlavy i dodatečné zateplení. Prozkoumejte tento populární materiál blíže.

Výběru kvalitního stavebního materiálu by měl člověk věnovat pořádnou dávku pozornosti. Tepelná izolace patří k základním faktorům, které bychom měli při koupi zvážit. Tvárnice Ytong dosahují v tomto ohledu mimořádných hodnot, a proto si jej za téměř století jeho existence oblíbila velká část projektantů a stavitelů.

Ytong nabízí komplexní řešení pro stavbu pasivních domů, a to od sklepa až po střechu. V portfoliu produktů navíc nechybí ani speciální tvary tvárnic, díky nimž svůj dům postavíte bez větší námahy. Jednotlivé bloky jsou snadno opracovatelné a jejich hladký povrch usnadňuje všechny finální úpravy.

V čem je tento materiál natolik jedinečný?

Pórobeton a Ytong. Mnoho stavitelů už považuje tyto pojmy za synonyma a klasiku mezi stavebními materiály. Obrovské množství vzduchových pórů, které při výrobě pórobetonu vznikají, se zasluhuje o výtečné vlastnosti celé tvárnice. Lehkost, snadná manipulace, stabilita a také pevnost, to vše v jednom jediném bloku.

Pokud toužíte po neobyčejně úsporném domě, který vám před očima vyroste za krátkou dobu, tvárnice Ytong budou správnou volbou. Kompletní stavební systém Ytong vám umožní postavit si vysněný domov i svépomocí. Jednotlivé produktové formáty jsou uzpůsobeny pro vzájemné kombinování a snadnou aplikaci. Dopřejte si ten nejlepší materiál, který vydrží po generace.

Ytong vám ušetří nejen stavební náklady, ale také celý proces stavby. Hladké tvárnice lze spojovat do téměř bezespáré zdi, navíc pouze na vodorovné spáry. Díky tomu se sníží spotřeba malty. A zde úspora nekončí. Stavby z pórobetonu Ytong rovněž zamezují vzniku tepelných mostů a jsou minimálně ovlivněny spárami.

V případě pasivních domů můžete na vytápění ušetřit nemalé částky a zároveň si zajistit dlouhou životnost celé stavby. Přírodní materiály vám navíc zaručí, že váš domov bude zdravotně nezávadný – nízká nasákavost pórobetonu potlačuje vznik plísní.

Ytong myslí na přírodu

Výroba pórobetonu probíhá tím nejšetrnějším způsobem. Velká část druhotných surovin se dostává zpět do oběhu a je tak náležitě recyklována. Tvárnice Ytong se pak skládají výhradně z písku, cementu, vody a vápna – surovin, které tvoří velkou část zemské kůry a jejich vyčerpání je tudíž téměř nemožné. Tento stavební materiál je tedy šetrný jak k přírodě, tak k vaší peněžence.

V případě, že se rozhodnete pro demolici stavby, pórobetonové tvárnice jsou i v tomto ohledu plně recyklovatelné. Homogenní struktura materiálu Ytong vám však zajistí vynikající vlastnosti a dlouhou životnost objektu. Hrubou stavbu na svém domě nezměníte, dejte si tak záležet při výběru materiálu.

Upozornění redakce Kurzy.cz: Články, jejichž autorem nejsou Kurzy.cz, nevyjadřují názor redakce či provozovatele portálu Kurzy.cz. Využijete-li v článcích poskytnutá sdělení jako investiční doporučení nebo poradenství, činíte tak z vlastního uvážení, na vlastní náklady a riziko.Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Stavba, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Stavba