Zásoby plynu v Česku k 15. 3. - naplněnost zásobníků je aktuálně 51 %

Pokles zásob plynu v ČR nadále pokračuje

Zásoby plynu v Česku za poslední 3 dny klesly o 0,76 procentního bodu


Ze statistiky týkající se zásob plynu určených pro spotřebu v Česku vyplývá, že při průměrné roční spotřebě by současné zásoby vydržely na 76 dnů. Při zohlednění zimní spotřeby pak 43 dnů. Pokud by se zásoby měly využít v zimním období pouze pro domácnosti, vystačily by na 168 dnů.

Plnění zásobníků se poslední dny pohybuje na úrovni cca 7,67 GWh (Plnění zásobníků se oproti předcházejícímu období zvýšilo). Ohledně spotřeby možno zmínit, že dle posledních dat dosáhla 263,33 GWh/den.

Zásobníky byly k 15.3. naplněny z 514,93 %, resp. činí 19 145,5 GWh plynu (kapacita zásobníků dosahuje celkem 36 856 GWh).

Prakticky naplněnosti dosáhly zásobníky v polovině listopadu, od té doby dochází převážně k poklesu. Zmínit možno, že největší kapacitou zásobníků disponuje RWE Gas Storage s objemem 28 870 GWh. Jejich naplnění se nyní pohybuje na zhruba 56,81 %.

Zdroj dat: agsi.gie.eu, transparency.entsog.eu


Zmiňované údaje k 15.3. jsou pouze orientační, výpočet vychází z veřejně dostupných dat.

Zdroj: zasobyplynu.cz

 

Jitka Vondroušková

Víceleté zkušenosti má Jitka Vondroušková z letectví a cestovního ruchu, turismu i administrativy ve státní správě a soukromém obchodním sektoru.

Autorství a editace pro Kurzy.cz a Bydlet.cz od února 2022. Zájmy cestování, zvířata, příroda a životní prostředí, četba a hudba.Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Energie