SCHLIEGER loni zaznamenal čtyřnásobný nárůst obratu a dál expanduje na západ

REKLAMA       Inzerce, 2.5.2024
Schlieger PR článek střecha instalace


V roce 2023 instalovala společnost Schlieger bezmála 9 tisíc energetických systémů na českém trhu, kde zároveň dosáhla obratu 3,4 miliardy Kč. To představuje proti roku 2022, ve kterém Schlieger zaznamenal obrat 0,9 miliardy, nárůst o 380 %. Kromě toho značka v minulém roce úspěšně vstoupila na slovenský, rakouský, a především německý trh. V rámci své strategie plánuje expandovat také na další západoevropské trhy, především pak do Beneluxu a skandinávských států.

Česká jednička na trhu s OZE vykázala v roce 2023 rekordní obrat 3,4 miliardy korun.

 

Poptávku v roce 2023 v ČR nepoháněla jen energetická krize, ale dlouhodobě se na ní pozitivně podílela kontinuální dotační politika státu. Tu Schlieger dlouhodobě sleduje a využívá ve prospěch svých zákazníků, kterým zajišťuje vyřízení kompletní administrativy spojené s dotačními žádostmi. V roce 2023 to představovalo 5 167 doložených žádostí a 1 miliardu Kč ve vyplacených žádostech.

Za dobu své existence (2010-2023) Schlieger realizoval přes 17 000 instalací energetických systémů. Z toho v roce 2023 zprovoznil 8 887 systémů - 6 503 fotovoltaických elektráren (FVE), 476 solárních kolektorů, 1 908 tepelných čerpadel – s výsledným obratem 3,4 miliardy Kč. To vše díky 641 spolupracovníkům i 60 vlastním instalačním týmům, které jsou schopny provést až téměř 1 000 instalací měsíčně.

Expanze na zahraniční trhy

Po pečlivé analýze evropského trhu zahájila v roce 2023 společnost Schlieger strategickou expanzi do sousedních zemí – Slovenska, a především Německa. V daném roce 2023 došlo v Německu k uzavření několika desítek smluv.  Společnost Schlieger má vlastní centrálu v Norimberku a síť 50 obchodních zástupců, kterou neustále rozšiřuje a do konce letošního roku plánuje zajistit kompletní regionální pokrytí celého Německa.  Cíle jsou velmi reálné a společnost plánuje již nyní přes 100 smluv měsíčně, především na dodávky fotovoltaických elektráren. V roce 2024 očekává na německém trhu obrat až 350 milionů Kč.

„Německé zákazníky oslovila nejen připravenost našich produktů na umělou inteligenci, ale i jejich celková kvalita a naše konkurenceschopná cenová politika. Především oceňují schopnost zakázky rychle a kvalitně realizovat. V okamžiku našeho vstupu byla lhůta na dodání fotovoltaické elektrárny v Německu až 1 rok – my byli schopni garantovat dodání  a nainstalovat FVE do 30 dnů,“ konstatuje Pavel Matějovič, provozní ředitel české společnosti Schlieger a pokračuje:Německý zákazník rovněž pečlivě vybírá dodavatele, kdy velký důraz klade na zkušenosti svých známých. Oproti českému zákazníkovi ho tolik nezajímají technické detaily, ale chce vysoce kvalitní výrobek. Zkrátka chce funkční řešení, o které se musí minimálně starat..“

Svých zkušeností ze vstupu na německý trh plánuje Schlieger využít při pokračující expanzi na další západoevropské trhy. „Za mimořádně perspektivní pro rozvoj našich aktivit považujeme země Beneluxu a Skandinávii,“ prozrazuje Pavel Matějovič. 

Upozornění redakce Kurzy.cz: Články, jejichž autorem nejsou Kurzy.cz, nevyjadřují názor redakce či provozovatele portálu Kurzy.cz. Využijete-li v článcích poskytnutá sdělení jako investiční doporučení nebo poradenství, činíte tak z vlastního uvážení, na vlastní náklady a riziko.Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Stavba, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Stavba