Cyril a Metoděj, Jan Hus: prodloužený víkend díky svátkům. Otevírací doba obchodů

Máme za sebou svátek matek i Den dětí, Den otců letos připadne o víkendu na 16. června (třetí červnová neděle). V Praze ho můžete oslavit třeba sobotní muzejní nocí, kdy budou některá muzea otevřena až do půlnoci, třeba za snížené vstupné nebo i zadarmo. Na konci měsíce nás pak čekají vysvědčení a prázdniny, kdy si dospěláci berou nejvíce dovolených, aby v červenci a srpnu zařídili pro děti ten nejzajímavější možný program. A v pátek 21. června začíná astronomické léto!

státní svátky
Zdroj: PxHere

Závěrečné vysvědčení se letos rozdává v pátek 28. června a prázdniny začínají v sobotu 29. června. Do školy se děti vracejí v pondělí 2. září, kdy začíná školní rok 2024/2025.


Počítadlo dnů dovolených se o prázdninách otáčí jako zběsilé a málokdo má možnost zařídit si volno na celé dva měsíce, takže každý volný den navíc díky státnímu svátku, je požehnáním. Letos se to ale Cyrilu a Metodějovi s Janem Husem povedlo jen napůl, jeden z volných dní připadl na sobotu. Je to ale lepší, než to bude příští rok, to je pravda - to budou oba tyto svátky o víkendu a nepřidají ani ťuk. Jsou to svátky, kdy není zákonem omezen prodej, takže obchody mohou být běžně otevřeny.
Zdroj: Pixabay

Podobně zářijový svátek 28. 9. (Den české státnosti) je v sobotu, zato 28. 10. (Den vzniku samostatného československého státu) připadne na pondělí a podzimní víkend nám tak prodlouží.


Na další významné dny, státní svátky a informace se můžete podívat do našeho kalendáře.

Markéta Höfferová
Stará se o BIG Experta již od doby krátce po jeho začátku - podílí se na něm již od roku 1994. V redakci Kurzy.cz pracuje od ledna 2008.

Kromě témat spojených s kapitálovými trhy se zajímá o kulturu (především výtvarné umění), historii a s nimi spojené osobnosti.Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky