Deregulace nájemného, regulované nájemné, stránka 8

K první etapě deregulace nájemného došlo od 1. 1. 2011 začalo na většině území České republiky platit takzvané smluvní nájemné. Druhá etapa, která začala platit k 1.1.2013, se týká krajských měst (kromě Ostravy a Ústí nad Labem) a měst Středočeského kraje nad 9 999 obyvatel. Od 1.1. 2013 není možné tedy již jednostranně zvyšovat nájemné, ale je třeba, aby se nájemce a pronajímatel na výši nájemného dohodli. Nově tak platí již jen smluvní nájemné, stanovené dohodou mezi nájemcem a pronajímatelem. Pokud dohoda sjednána není, je nájemce povinen platit takzvané tržní nájemné (čímž se rozumí nájemné obvyklé v dané lokalitě a v daném čase).

MF - nájemné by rostlo mezi 6-12%, určovaly by to obce

21.2.2005

Ministerstvo financí by rádo do nového zákona o nájemném dostalo své představy o řešení deregulace. Podle představ ministerstva by nájemné mohlo růst v rozmezí 6-12% ročně, přičemž skutečnou výši by si stanovovali přímo obce.

Právo: Paroubek chce růst nájemného o 10% ročně

27.1.2005

Polde informací deníku Právo ministr pro místní rozvoj Jiří Paroubek hodlá o víkendu předložit ústřednímu výboru ČSSD ke schválení plán na řešení krize kolem regulovaného nájemného.

MMR - deregulaci svázat s tržními cenami, do 6 let smazány rozdíly

28.12.2004

Podle posledních informací, které se objevily v tisku chce MMR navrhnout takový systém deregulace nájemného, který by mnohdy propastný rozdíl řešil v horizontu následujích 6 let. Pilířem systému by mělo být po určitou dobu odvozování deregulace od výše...

Deregulace nájemného je v nedohlednu !

21.12.2004

Ani poslední jednání lídrů koaličních stran nepřinesla posun v otázce řešení problému regulovaného nájemného a jeho dopadu na celý realitní trh. Podle účastníků koaličního jednání je hlavní brzdou postoj vládní ČSSD, pro kterou je otázka deregulace...

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieO kolik by mělo růst regulované nájemné ?

14.12.2004

V naší nové anketě se chceme dozvědět jakou míru růstu regulovaného nájemného by měl stát zvolit respektive jakou míru považují obyvatelé země za rozumnou. Kromě klasického zahlasování můžete na toto téma také diskutovat v rámci Názorů k tomuto tématu.

KSČM navrhuje aby regulované nájemné rostlo o 8%

14.12.2004

Sněmovna bude tento týden na své schůzi mimo jiné projednávat komunistický návrh, který by od začátku příštího roku umožnil růst regulovaného nájemného i bez souhlasu nájemce nejvíce o 8%.

Deregulace by nájmy v Praze snížila na 63-72 Kč za metr !

13.12.2004

Dnešní tisk s odvoláním na studii Sociologického ústavu AV píše o tom, že případná deregulace nájmů by vedla k výraznému pohybu cen nájemného, které by ve většině oblastí velmi výrazně zlevnilo.

DOPO četba - Křeček je popuzen článkem o deformaci trhu s byty

7.12.2004

Velice popuzenou reakci poslance za ČSSD Stanislava Křečka na článek o vládní deformaci trhu s byty - OECD - uvolněte nájmy ! Vláda posiluje deformaci.. - naleznete ZDE.

OECD - uvolněte nájmy ! Vláda posiluje deformaci trhu s byty.

7.12.2004

Uvolněte nájmy. Chudším lidem, kteří na ně nebudou mít, pomozte přesně cílenými sociálními dávkami. Snižte podporu vlastnického bydlení z veřejných financí. Jen týden poté, co tato doporučení sdělila české vládě prestižní Organizace pro hospodářskou...

Paroubek: Regul. nájmy jsou správné a ziskové !

15.9.2004

Paroubek: Regulované nájmy se uvolní až za 5-6 let Podle Paroubka by se v příštích dvou letech mělo regulované nájemné zvyšovat jen lehce nad úroveň očekávané inflace, což znamená něco kolem 3% ročně.

Paroubek: Regul. nájmy se uvolní až za 5-6 let

15.9.2004

Podle ministra pro místní rozvoj Jiřího Paroubka bude možné regulované nájemné uvolnit až teprve v horizontu 5-6 let. Nájemné je podle mínění celého jeho resortu velice citlivým a komplikovaným problémem, u kterého nelze očekávat jednoduché a ani rychlé..

Recept na (de)regulaci nájemného - obce si sami rozhodnou

13.9.2004

Zdá se, že vládní úředníci našli možnost jak nepopulární rozhodnutí o (de)regulaci nájmů sundat ze svých beder. Recept je podivuhodně jednoduchý, ale oč vrásek se vyhladí na tváři vlády o to víc jich přibude na čelech regionálních politiků - podle...

Bytů s regulovaným nájemným ubývá - zbývá 747 000

7.9.2004

Podle údajů zveřejněných v dnešním tisku, který čerpal z údajů MMR, se postupně snižuje počet bytů s regulovaným nájemným. Za posledních 5 let to představuje pokles o cca 33% na výsledných 747 000 bytů.

MF údajně zmanipulovalo průzkum o výši nájmů !

17.8.2004

Zástupci majitelů nájemních domů obvinili ministerstvo financí, že zmanipulovalo průzkum o výši nájmů, čímž si buduje argumenty pro vládní politiku nízkého nájemného. Podle majitelů MF vychází z průzkumu provedeného u 740bytů v soukromých domech a...

Soud zamítl uznat náhradu škody z nájmu dvěma majitelům

4.8.2004

Obvodní soud pro Prahu 1 zamítl žalobu dvou spoluvlastníků nájemního domu v Praze 1, kteří žalovali ministerstvo financů o náhradu škody, která jim vznikla v souvislosti s regulovanou výší nájemného v jejich domě.