Pokojové rostliny - Pokojové květiny kapradiny

předchozí předchozí Fotogalerie Pokojové rostliny další další
Pokojové květiny kapradiny
Pokojové květiny kapradiny
celá hvězdycelá hvězdycelá hvězdy1/2 hvězdyprázdná hvězda
známka: 3.37 / 22
Popis:
 Kapradiny (Nephrolepis ) patří mezi velmi oblíbené pokojové rostliny. Mají svěží, zelený vzhled, nepřetržitý rychlý růst a malé světelné nároky. Ve své domovině žijí ve stínu vysokých stromů, nebo v jejich štěrbinách. Pokojové Kapradiny mají mnoho druhů, všechny vyžadují světlý stín, vysokou vzdušnou vlhkost a středně bohatou zálivku. Kapradinám velmi prospívá rosení. Nemají rády změnu stanoviště, žloutnou a mohou i odumřít.

Fotograf: Paula Hrešková.

Zařazeno: 15. srpen 2010 

Sdílejte fotku na sociálních sítích nebo emailem

Social icons

Články k tématu pokojové rostliny

Pokojové rostliny: přírodní ochrana pro pokojové rostliny

4.2.2022

Přírodní ochrana pro pokojové rostliny je nejšetrnější pro rostliny i pro nás a naše domovy. Použití chemických přípravků by mělo být až krajní možností, protože je v místnostech velmi komplikované. Také musíme zvážit rozsah napadení.

Pokojové rostliny: jak pečovat o pokojovky v zimě

12.11.2021

Během vegetačního klidu rostlinám přehnaná péče spíše škodí, protože je aktivizuje a pudí k růstu. Odpočinek je důležitá součást jejich biorytmu a když jim jej dopřejete, budou mít více síly během následujícího růstového cyklu. V zimě rostliny ...

Pokojové rostliny: domov s rostlinami, oblíbené fíkovníky mnoha druhů

5.11.2021

Pokojové rostliny, které zkrášlují naše domovy mají různé nároky na pěstování. Mohou být nenáročné, je však dost i takových rostlin, které potřebují ke svému správnému růstu hodně naší starostlivosti a pozornosti.

Pokojové rostliny: domov s rostlinami a jejich vhodné umístění

23.10.2021

Pokojové rostliny vnímáme v našem domově jako něco samozřejmého. Aby rostliny co nejlépe prospívaly, musí být vhodně umístěné. Mikroklima v různém prostoru může vyhovovat jiné rostlině a jejím požadavkům na správný růst.

Pokojové rostliny: proměny domovů s rostlinami v průběhu staletí

20.10.2021

Bez pokojových rostlin si většina z nás nedovede představit svůj domov. Pomáhájí nám čistit i zvlhčovat vzduch, zkrášlují každý interiér. Je to kousek přírody v našich domácnostech.

Články k tématu pokojové rostliny