Interiéry a design bytů a domů, stránka 2

Vytvořit interiér podle vašich představ a vyladit design vašeho domova – rodinného domku, vily, bytu je náročné i zábavné. Kuchyně, ložnice a šatna, obývací pokoj, dětský pokoj, pracovna, koupelna i toaleta. Je třeba vybrat nábytek i spotřebiče, barvu i materiály, dekorace i osvětlení, stínění oken, rozmyslet rozvržení prostor, uvážit ergonomii. Budete při zařizování interiéru postupovat podle feng shui, nebo minimalismu, máte rádi styl francouzské Provence nebo anglického venkova? Případně dáváte přednost skandinávskému stylu, či bouřlivácky eklektickému?

Evropský i americký trh stále nabízí potenciál pro české výrobce nábytku

23.1.2023

Obecně platí, že trh se sedacím nábytkem klade stále větší důraz na zdravé sezení a kultivované kancelářské prostředí. Pokud se však chce výrobce nábytku prosadit za hranicemi své domovské země, nestačí mu jen sledovat trendy.

Jak si udělat z domova oázu wellness - nechte se inspirovat

20.1.2023

Jak si udělat z domova oázu wellness. Poslední roky jsou pro většinu z nás náročné, a tak si zasloužíme občas trochu toho klidu a rozmazlování.

Odstartováno! Brány soutěže Dřevěná stavba roku 2023 jsou otevřeny

19.1.2023

Právě byl spuštěn nový ročník oborové soutěže Dřevěná stavba roku, kterou již 13. rokem organizuje Nadace dřevo pro život . Kdo se letos stane vítězem, který získá uznání odborné poroty a sympatie široké veřejnosti? I letos na účastníky čeká 6 soutěžních&

Jak si užít zimní měsíce v teple a pohodlí?

17.1.2023

Atmosféra zimního období k lenošení svádí. Venku tma a chlad a na druhou stranu tolik povinností a věcí, které se musí doma i v práci. Přesto má toto období nezpochybnitelně své kouzlo.


Fotogalerie: Design a bydlení, Interiéry bytů a domůViva magenta! Barva, která nabije rok 2023 energií a vášní

16.1.2023

Barvou letošního roku je jiskřivá magenta, inspirovaná jedinečnými odstíny přírody. Je odvážná, inovativní a bouřlivá, zároveň v sobě nese optimistického ducha. Odborník z Hornbachu přináší tipy a rady, jak ji zakomponovat do interiéru.

Poezie květin jako chvalozpěv přírodě - ohromující síla přírody si nachází cestu do našich domovů

12.1.2023

Všechno je vzájemně provázané a my jako lidské bytosti jsme toho všeho součástí. Ohromující síla přírody si nachází cestu do našich domovů. Tvořte úžasné květinové básně jakožto ódu na přírodu.
Fika aneb „povinný“ čas na kávu - nad šálkem dobré kávy se toho dá stihnout opravdu hodně

12.1.2023

Nad šálkem dobré kávy se toho dá stihnout opravdu hodně. Možná proto se tvrdí, že neexistuje nic víc švédského, než je fika. Skandinávský rituál společné pauzy na kafe, při kterém načerpáte nový příval energie, proberete zážitky z víkendu a ještě zakousne

Jak vybrat správné osvětlení pro každou místnost

11.1.2023

Nároky na osvětlení v interiéru se mění dle činností, jaké v dané místnosti nejčastěji vykonáváme. Základem je sice prosvětlení prostoru přirozeným denním světlem, ale bez doplňujícího umělého zdroje se dnes už neobejdeme.

Tipy pro rekonstrukci panelákové koupelny

9.1.2023

Čistá a funkční koupelna je základ každé domácnosti. Ať už bydlíte v klasickém paneláku či několikapodlažní cihlové zástavbě s původní koupelnou, pusťte se do její rekonstrukce. Specialistka z Hornbachu radí, jak modernizace koupelny v malém bytě probíhá

Potřebujete čističku vzduchu? Nejprve si zodpovězte těchto 12 otázek

5.1.2023

Hledáte přístroj, který dokáže eliminovat nečistoty v ovzduší a zaručit, že v interiéru dýcháte zdravý vzduch? Čističky vzduchu jsou v bytech, domech i kancelářích stále žádanější, a jestliže i vy plánujete si nějakou pořídit, neměli byste podcenit její k

S modernizací bytu či domu pomůže materiál starý tisíce let. Umělý kámen se hodí na dlažbu, kuchyň i stěny

27.12.2022

Teracové výrobky jsou díky svým vlastnostem praktickou volbou do jakéhokoli prostoru, ať už jde o designové prvky nebo podlahu.

Bez kanalizace či jímky je v Praze 43 obydlených domů, ve středních Čechách je takových 1535

27.12.2022

Bezstarostně spláchnout záchod nebo vypustit vanu je u nás v jednadvacátém století natolik samozřejmá věc, že nikoho ani nenapadne, že by to snad někdy nešlo.

Tři pravidla pro fungující propojení kuchyně s obývákem

22.12.2022

KUCHYNĚ Gorenje, kuchyně, multifunkční prostor