Interiéry a design bytů a domů, stránka 9

Vytvořit interiér podle vašich představ a vyladit design vašeho domova – rodinného domku, vily, bytu je náročné i zábavné. Kuchyně, ložnice a šatna, obývací pokoj, dětský pokoj, pracovna, koupelna i toaleta. Je třeba vybrat nábytek i spotřebiče, barvu i materiály, dekorace i osvětlení, stínění oken, rozmyslet rozvržení prostor, uvážit ergonomii. Budete při zařizování interiéru postupovat podle feng shui, nebo minimalismu, máte rádi styl francouzské Provence nebo anglického venkova? Případně dáváte přednost skandinávskému stylu, či bouřlivácky eklektickému?

Kvalitní spánek rovná se kvalitní život aneb Jak vybrat tu správnou matraci, abyste ráno nepotřebovali budík

24.3.2022

Kvalitní spánek rovná se kvalitní život. Jak zlepšit své spánkové návyky, abyste ráno nepotřebovali budík V posteli každý z nás stráví přibližně třetinu svého života. I když právě kvalitní spánek bývá často podceňován, je dobré si uvědomit, že má výrazný&

Varná deska dělá kuchyň kuchyní, tak která patří do té vaší?

23.3.2022

Kuchyň je místnost určená k vaření skvělého jídla a bez kvalitní varné desky uvařit chutný pokrm zkrátka nejde. Taková varná deska je jedním z nejdůležitějších spotřebičů kuchyně, a proto by se její výběr neměl rozhodně zanedbávat.

Řasokoule jsou hitem posledních let. Jak o ně pečovat?

21.3.2022

Koupit si pokojovou rostlinu je nuda. A koupit si domácího mazlíčka je zas moc velký adrenalin a nutnost se mu přizpůsobit. Nejlepší by bylo najít něco, co by bylo takzvaně mezi. A i když se mnohým může zdát, že nic takového neexistuje, vyvrátíme vás z&he

Nechte zdi rozkvést pomocí tapet

16.3.2022

Pobyt v přírodě působí blahodárně na zdraví i na duši, obzvláště po náročné zimě. Přivolejte do interiéru atmosféru svěžesti a optimismu přírodními vzory na tapetách, a dodejte stěnám trendy vzhled.


Fotogalerie: Design a bydlení, Interiéry bytů a domůJak na velkoformátové obklady

9.3.2022

Velkoformátový obklad a dlažba vynikají nejen nadčasovým designem. Nabízejí zároveň další výhody – malou tloušťku, minimalizování počtu spár, sníženou nasákavost či chemickou odolnost. Odborník z Hornbachu radí, co pokládka velkoformátové dlažby obnáší.

Nábytek dle vašich představ? Vyrobte si ho

18.2.2022

Na zhotovení nábytku či doplňků vlastními silami si dnes může troufnout každý odvážnější kutil. Důmyslnou jedinečnost dodají interiéru třeba originální kousky z dřevěných palet nebo kovových trubek.
Pokojové rostliny: přírodní ochrana pro pokojové rostliny

4.2.2022

Přírodní ochrana pro pokojové rostliny je nejšetrnější pro rostliny i pro nás a naše domovy. Použití chemických přípravků by mělo být až krajní možností, protože je v místnostech velmi komplikované. Také musíme zvážit rozsah napadení.

Oblékněte svůj domov do retra s Alpha Vinylem

28.1.2022

Retro Vyhlížeči nových trendů již nějakou dobu poukazují na to, že hitem roku 2022 bude retro. Proč tedy nenastartovat nový rok proměnou interiéru? Zasněte se, a představte si nábytek oblých biofilických tvarů a retro barev ve spojení s eklektickým mixem&

Seznamte se s aktuálními trendy v bydlení

26.1.2022

Zima je v plném proudu, ale to neznamená, že bychom ji měli prožít nicneděláním a čekáním na příchod jara. Naopak můžeme využít volno k tomu, abychom si vylepšili bydlení - samozřejmě v souladu s nejnovějšími trendy.

Nová kuchyň svépomocí krok za krokem

24.1.2022

Cena výměny kuchyňské linky, pracovní desky a kuchyňských spotřebičů se může vyšplhat na desítky tisíc korun. Rekonstrukce kuchyně však vůbec nemusí stát tolik jako kuchyň nová. S trochou kreativity a několika dobrými radami zrenovujete kuchyň svépomocí.

Zútulněte si své domácí pracoviště barevnými květy

13.1.2022

Práce z domova je nyní nový standard. Takže pokud nyní budete v domácí kanceláři trávit hodně času, možná by se vyplatilo ji rozveselit a zpříjemnit květinami. Díky tomu budete vždy pracovat s úsměvem.

Tillandsie: půvabné rostliny, které nepotřebují půdu

7.1.2022

Pokojové rostliny nemusí být jen v květináči. Díky „obalovému designu” skleněných aerárií si můžete s umístěním některých z nich více pohrát a ozdobit interiér zelení i jinde než na stolcích a parapetech.

Barva roku 2022 – jak nejlépe vynikne v interiéru

6.1.2022

Toužíte po tom, aby vaše bydlení či pracoviště získalo nevšední nádech a nevíte, čím jej ozvláštnit? Inspiraci naleznete v odstínu Very Peri, který Pantone Color Institute vyhlásil za barvu letošního roku.

Současné trendy ve sprchových koutech

4.1.2022

Koupelna neslouží pouze k hygienickým účelům, je zároveň místem pro relaxaci a dobití energie. Aby co nejlépe prospívala zdraví těla, duši i mysli, je potřeba ji vybavit tím správným zařízením. Odbornice na koupelny prozrazuje, jaké jsou dnešní trendy.