Interiéry a design bytů a domů, stránka 6

Vytvořit interiér podle vašich představ a vyladit design vašeho domova – rodinného domku, vily, bytu je náročné i zábavné. Kuchyně, ložnice a šatna, obývací pokoj, dětský pokoj, pracovna, koupelna i toaleta. Je třeba vybrat nábytek i spotřebiče, barvu i materiály, dekorace i osvětlení, stínění oken, rozmyslet rozvržení prostor, uvážit ergonomii. Budete při zařizování interiéru postupovat podle feng shui, nebo minimalismu, máte rádi styl francouzské Provence nebo anglického venkova? Případně dáváte přednost skandinávskému stylu, či bouřlivácky eklektickému?

Pokojové rostliny: přírodní ochrana pro pokojové rostliny

4.2.2022

Přírodní ochrana pro pokojové rostliny je nejšetrnější pro rostliny i pro nás a naše domovy. Použití chemických přípravků by mělo být až krajní možností, protože je v místnostech velmi komplikované. Také musíme zvážit rozsah napadení.

Oblékněte svůj domov do retra s Alpha Vinylem

28.1.2022

Retro Vyhlížeči nových trendů již nějakou dobu poukazují na to, že hitem roku 2022 bude retro. Proč tedy nenastartovat nový rok proměnou interiéru? Zasněte se, a představte si nábytek oblých biofilických tvarů a retro barev ve spojení s eklektickým mixem&

Seznamte se s aktuálními trendy v bydlení

26.1.2022

Zima je v plném proudu, ale to neznamená, že bychom ji měli prožít nicneděláním a čekáním na příchod jara. Naopak můžeme využít volno k tomu, abychom si vylepšili bydlení - samozřejmě v souladu s nejnovějšími trendy.

Nová kuchyň svépomocí krok za krokem

24.1.2022

Cena výměny kuchyňské linky, pracovní desky a kuchyňských spotřebičů se může vyšplhat na desítky tisíc korun. Rekonstrukce kuchyně však vůbec nemusí stát tolik jako kuchyň nová. S trochou kreativity a několika dobrými radami zrenovujete kuchyň svépomocí.


Fotogalerie: Design a bydlení, Interiéry bytů a domůZútulněte si své domácí pracoviště barevnými květy

13.1.2022

Práce z domova je nyní nový standard. Takže pokud nyní budete v domácí kanceláři trávit hodně času, možná by se vyplatilo ji rozveselit a zpříjemnit květinami. Díky tomu budete vždy pracovat s úsměvem.

Tillandsie: půvabné rostliny, které nepotřebují půdu

7.1.2022

Pokojové rostliny nemusí být jen v květináči. Díky „obalovému designu” skleněných aerárií si můžete s umístěním některých z nich více pohrát a ozdobit interiér zelení i jinde než na stolcích a parapetech.
Barva roku 2022 – jak nejlépe vynikne v interiéru

6.1.2022

Toužíte po tom, aby vaše bydlení či pracoviště získalo nevšední nádech a nevíte, čím jej ozvláštnit? Inspiraci naleznete v odstínu Very Peri, který Pantone Color Institute vyhlásil za barvu letošního roku.

Současné trendy ve sprchových koutech

4.1.2022

Koupelna neslouží pouze k hygienickým účelům, je zároveň místem pro relaxaci a dobití energie. Aby co nejlépe prospívala zdraví těla, duši i mysli, je potřeba ji vybavit tím správným zařízením. Odbornice na koupelny prozrazuje, jaké jsou dnešní trendy.

Vánoční stromek a jeho zdobení, tradiční symbolika Vánoc

21.12.2021

Vánoční stromeček a jeho zdobení má dlouholetou tradici, vánoční stromek je nejčastější symbol Vánoc. Novodobý původ vánočního stromečku se datuje 16. stoletím a první vánoční stromky zdobily řemeslnické cechy v Německu.

Vánoční dekorace: jak prostřít štědrovečerní stůl?

21.12.2021

Vánoční dekorace: jak prostřít štědrovečerní stůl? Štědrovečerní večeře je tou nejslavnostnější v roce. Završuje se jí dlouhé adventní čekání na příchod Vánoc a schází se při ní celá rodina.

Srovnání materiálů na podlahu v rodinných domech

21.12.2021

Praktičnost, životnost a cena jsou tři parametry, které dělají stavitelům největší starosti, ať už jde o jakýkoli materiál, techonologii či vybavení v domě. Zaměříme se dnes na podlahové krytiny a podíváme se na ně tímto ryze praktickým pohledem.

Jak vybrat správný lustr?

20.12.2021

Závěsná svítidla, mezi které lustry patří, tvoří výrazný dekorativní prvek. Více než u ostatních typů svítidel u nich tedy záleží na designu a vhodném osazení. Jak tedy vybrat lustr, který dovede váš koncept bydlení k dokonalosti? Lustry a závěsná...

Vyberte si z povlečení různých druhů a materiálů to pravé!

20.12.2021

Taky máte pocit, že by si vaše postel zasloužila nový kabátek? Staré povlečení začíná prosvítat, ztratilo barvy, nebo se vám prostě už nelíbí tolik jako dřív? Nebojte se trochu odvázat a pořídit si nějaké pěkné moderní povlečení, které vás pohladí po&hell

Při aranžování řezaných i suchých květin a rostlin pomůže kenzan

19.12.2021

Kenzany se nejprve začaly používat v Japonsku pro techniku aranžování květin, které se říká ikebana. Jedná se o techniku s dlouhou tradicí, která vychází z buddhismu a představuje komplikovaný systém pravidel, která by se při aranžování květin měla...

Jak oživit podlahy z různých materiálů

14.12.2021

Podlahy v našich domácnostech jsou vystaveny neustálé zátěži, protože po nich chodíme, přenášíme nábytek, a padají na ně různé předměty. Jak správně pečovat o nášlapnou vrstvu podlahy, aby krytina vydržela co nejdéle? Odborník z Hornbachu radí, jak na to.