Dům a stavba, stavební úpravy domu, rekonstrukce, stránka 75

Rodinný dům je domov mnohých z nás. Dům historický i dům moderní, malý domek i velká vila, dřevostavba nebo betonový monolit. Na počátku každého domu je jeho stavba. Stavba předpokládá stavební projekt, podle kterého dům vzniká. Důležité jsou stavební materiály, stavební postupy, stavební firma, která stavbu provádí a stavební dozor, který na ní dohlíží. K zahájení stavby je třeba od příslušného stavebního úřadu stavební povolení.

RODINNÝ DŮM V RUDNÉ U PRAHY: „Střechu jsme měli hotovou za pár dní…“

24.3.2009

Rodinný dům na okraji Rudné u Prahy vyrostl jako z vody. Když došlo na výběr vhodné střešní krytiny, rozhodli se majitelé nakonec pro plech. Zvolili taškové tabule Topline od švédské společnosti Lindab.

Je pod vaší střechou bezpečno?

10.3.2009

Propadlé a poškozené střechy, zničené okapy a římsy překvapí každou zimu řadu majitelů, kteří své domy před sněhem včas neochránili. Nejlepší obranou je samozřejmě prevence v podobě protisněhových zábran a dalších bezpečnostních prvků.

Sáhněte si na POROTHERM ve stálé expozici

27.2.2009

Celoroční přehlídka zdicího sortimentu POROTHERM i lícových cihel a keramických dlažeb TERCA Klinker je připravena pro návštěvníky stálé vzorkovny Dům a byt v Praze 4. Mohou se zde nejen na vlastní oči přesvědčit o kráse a širokých barevných možnostech...

Nové kotle Karma: plynové, kondenzační i na dřevo

27.2.2009

Na konci roku 2008 představila společnost Karma svůj nový systém vytápění. Ten je založen na čerpání energie z různých tepelných zdrojů. Jednoznačnou prioritu před spalováním plynu mají v systému vytápění Karma především alternativní zdroje energie:...


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domy, Garažová vrata, Topení v domě a bytě, Digitální domácnost, Domy - návrhy a vizualizace, StavebninyZdění i za mrazu

6.2.2009

Potřebujete rychle bydlet a chcete za svoje peníze kvalitu pro několik generací? Nová technologie POROTHERM DRYFIX.SYSTEM, která je určena pro zdění z broušených cihel, nabízí rychlé a jednoduché stavění a mnoho dalších výhod.

Ceny paliv, vytápění a dodávek tepla nemusí jen růst – příkladem je topný olej (extra lehký topný olej - TOEL)

6.2.2009

Ceny elektřiny a plynu rostou rok co rok nezadržitelným tempem. Ani prognózy manažerů největších dodavatelů energií na budoucí vývoj cen nezní optimisticky, proto mnozí spotřebitelé hledají pro své domácnosti alternativní zdroje.
Bazén v zimní zahradě - idyla v zimě i v létě

5.2.2009

Zastřešit bazén, vytvořit zimní zahradu a propojit ji s obytným prostorem domu, to chtělo před lety dost odvahy. Pan Ing. Pejša ji měl a dnes rozhodně nelituje. V nově vzniklém prostoru tráví najitelé velkou část svého volného času, využívají ho k...

Akční slevy, výprodeje obchodních domů

4.2.2009

Jestliže jste odložili nákupy vybavení své domácnosti po Novém roce, určitě jste udělali dobře. Obchodní domy totiž v tuto chvíli přicházejí s atraktivními slevami, které často překračují až 50%.

Schránky na teplo

5.1.2009

V zimním období bývá pro většinu z nás nejdůležitějším pocitem v domě teplo. I když ho v dnešních podmínkách získáme otočením ventilu, snad nejpříjemnější stále zůstává to, které vydávají plameny v krbu či krbových kamnech.

Jak využít co nejeefektivněji každý centimetr pozemku

31.12.2008

Stavíte nebo přistavujete? Pak vás budou jistě zajímat odstupové vzdálenosti v praxi Stavební parcely bývají stále dražší, tak není divu, že se snažíme co možná nejefektivněji využít každý centimetr čtvereční našeho pozemku. Vyhláška 501/2006 Sb.

Teplo od podlahy

23.12.2008

Zebou vás nohy, i když teploměr v obýváku ukazuje příjemných 22 stupňů? Naše dolní končetiny si totiž příliš nerozumějí s klasickým bodovým vytápěním. Řešením je zvolit alternativu například v podobě vytápění teplovodního, podlahového.

Soukromé lázně

19.12.2008

Snad největší dávku optimismu a dobré nálady potřebujeme v zimních měsících, kdy nás krátké dny a zachmuřené počasí příliš nepovzbudí. I přesto, že zahrada na první pohled k pobytu v přírodě neláká, místem k uvolnění našeho těla i ducha rozhodně být může.

Stylové entrée

17.12.2008

Plot – ano nebo ne? Současný trend a velká část odborné veřejnosti se přiklání k eliminaci oplocení, pro většinu stavebníků ovšem představuje jasně oddělená hranice pozemku vyšší pocit soukromí a především bezpečí.

Když teče pot...

9.12.2008

Tak jak se lidé začali vášnivě zajímat o zdravý životní styl, zažívá saunový svět obrodu, a to zejména díky mnohým zdravotním benefitům, které saunování nabízí. Kromě zlepšení cirkulace krve, aktivaci metabolizmu a imunitního systému, jsou sauny ideální..

Póry pro větší teplo

26.11.2008

Ceny energií pro vytápění prakticky permanentně rostou a ač je troufalé předpovídat budoucnost, v tomto případě si můžeme vsadit na to, že tomu bude tak i nadále. Snažíme se tedy logicky náklady za vytápění co nejvíce snížit, na což výrobci stavebnin...