Dům a stavba, stavební úpravy domu, rekonstrukce, stránka 72

Rodinný dům je domov mnohých z nás. Dům historický i dům moderní, malý domek i velká vila, dřevostavba nebo betonový monolit. Na počátku každého domu je jeho stavba. Stavba předpokládá stavební projekt, podle kterého dům vzniká. Důležité jsou stavební materiály, stavební postupy, stavební firma, která stavbu provádí a stavební dozor, který na ní dohlíží. K zahájení stavby je třeba od příslušného stavebního úřadu stavební povolení.

Prodej broušených cihel výrazně stoupá

18.5.2010

Z údajů českého výrobce vyplývá, že téměř každá druhá prodaná cihla je broušená. Více než dvojnásobně narostl v loňském roce prodej broušených cihelných bloků. Podle jejich největšího českého výrobce, společnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Z ploché na šikmou za 30 dní

18.5.2010

Ploché střechy se často rekonstruují pouhým vyspravením nebo pokládkou nové vrstvy asfaltového pásu. Družstva a majitelé domů si často neuvědomují, že levnější řešení opravy ploché střechy v praxi znamená to, že nashromážděná vlhkost ve starých vrstvách..

Správné spárování keramických obkladů a dlažeb podtrhne celkový dojem obložené plochy

29.4.2010

Nejslabší část obložené plochy jsou její spáry. Vzhledem k heterogennímu charakteru skladby spárovací hmoty a keramického střepu lze předpokládat také rozdílné vlastnosti těchto prvků v ploše.

Bezpečná okna jsou jistotou

29.4.2010

Obyčejný šroubovák, několik málo sekund... A zloděj má vstup do vašeho soukromí otevřen. Okna a terasové dveře představují pro zloděje nejjednodušší vstup do domu. Bohužel jsou zároveň prvkem, na který majitelé při ochraně vlastního prostoru často...


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domy, Garažová vrata, Topení v domě a bytě, Digitální domácnost, Domy - návrhy a vizualizace, StavebninyNové termookno TWW snižuje spotřebu energie

28.4.2010

Společnost Window Holding, česká jednička na trhu otvorových výplní, která sdružuje značky VEKRA, OTHERM a TWW, představila novinku – dřevěné okno IV84 TOP TERMO značky TWW. Nový produkt se vyznačuje mimořádnými tepelně-izolačními vlastnostmi a je určen..

Leica DISTO D8 - změřte si střechu ze země

26.4.2010

Přesně změřit nepřístupné části budovy může být někdy velice komplikované a v některých případech to vyžaduje i značnou námahu, či dokonce nutnost využití horolezeckého vybavení. Pokud nejsou k dispozici přesné plány daného objektu, stává se zjišťování...
V domech z nápojových kartonů bydlí v Česku už asi 50 rodin

24.4.2010

Zhruba pět desítek rodinných domů v Česku už postavila brněnská firma Flexibuild, ke stavbě použila desky z nápojových kartonů. Agentuře Mediafax to v sobotu sdělila jednatelka společnosti Olga Girstlová.Dalších deset domů z desek..

Způsoby lepení keramických obkladů a dlažeb

19.4.2010

Při chůzi po dlažbě si jen málokdo uvědomí, že kvalita a rovinnost povrchu keramické dlažby není jen o kvalitě glazury či barvě povrchové úpravy, ale především kvalitou provedení podkladních vrstev a konstrukcí.

Tepelná čerpadla jako moderní a úsporný zdroj tepla pro rodinný dům

15.4.2010

Tepelné čerpadlo, které je ekonomickým řešením vytápění rodinného domu, se stává čím dál běžněji voleným prostředkem pro vytápění, protože si majitelé a stavitelé rodinných domů čím dál více začínají uvědomovat jeho výhody.

Ocel do dřevostavby? Proč ne!

14.4.2010

Každá stavba, ať už je ze dřeva, či jiných materiálů má vnitřní prostor členěn pomocí příček. Stavební příčka může být zhotovena z různých materiálů a plnit různé funkce. Hlavním účelem je rozdělení nebo alespoň rozčlenění vnitřního prostoru.

Nalezněte úspory peněz i energií se Stavebními veletrhy Brno

7.4.2010

Téma úspor energií se týká nejen oborů izolací, oken, dveří, stavebních materiálů, v neposlední řadě také využívání alternativních zdrojů energií. Bez ohledu na to, zda jde o princip solární, geotermický nebo využívání biopaliv.

Vyhrajte vstupenky na Stavební veletrhy Brno

2.4.2010

Chystáte se na Stavební veletrhy IBF v Brně a chcete ušetřit za vstupenku ? Server Bydlet.cz vám nabízí možnost jak vstupenku vyhrát. Připravili jsme pro vás jednoduchou soutež, pakliže odpovíte na dvě jednoduché otázky spravně, můžete být vylosováni a...

Odborník radí: Konec oprýskané barvě na střeše

30.3.2010

Na garáži mám střechu z pozinkovaného plechu starou asi 25 let. Zhruba 8 nebo 10 let řeším stejný problém, kdy se vždy na stejném místě přibližně rok od nového nátěru barva začne loupat. Neloupe se v celé ploše, ale vždy na konkrétním místě.

Lindab Rainline: V ceně rozdíl nehledejte

18.3.2010

Od roku 1993, tedy už 17 let, Lindab úspěšně dodává českým zákazníkům okapový systém Lindab Rainline, který je v komoditě odvodňovacích systémů v mnoha ohledech výjimečný. Z hlediska montáže ocení profesionál i domácí kutil 100% přesnost prvků, rychlost..

Spotřeba polystyrenu na zateplování domů v Česku loni klesla o 9,3 procenta

12.3.2010

Spotřeba pěnového polystyrenu jako izolačního materiálu používaného ve stavebnictví klesla v roce 2009 o 9,3 procenta oproti roku 2008. Sdělilo v pátek Sdružení EPS ČR.Spotřeba pěnového polystyrenu byla loni v České republice 50...