Dům a stavba, stavební úpravy domu, rekonstrukce, stránka 83

Rodinný dům je domov mnohých z nás. Dům historický i dům moderní, malý domek i velká vila, dřevostavba nebo betonový monolit. Na počátku každého domu je jeho stavba. Stavba předpokládá stavební projekt, podle kterého dům vzniká. Důležité jsou stavební materiály, stavební postupy, stavební firma, která stavbu provádí a stavební dozor, který na ní dohlíží. K zahájení stavby je třeba od příslušného stavebního úřadu stavební povolení.

Bydlení, zahrada, veřejné prostory - blok veletrhů začíná od 17.3.2011

10.3.2011

Zajímá vás bydlení, zahrada, vybavení interiérů a kanceláří, nový design nábytku, nebo veřejné prostory? Nenechte si ujít 5 veletrů v Letňanech, kde se od 17.3. - 20.3.2011 představí 500 vystavovatelů na ploše 26.000 m2.

SKELETSYSTEM GOLDBECK – novinka v oblasti stavby rodinných domů

2.3.2011

Společnost GOLDBECK Prefabeton s.r.o. uvádí na trh převratnou novinku v oblasti výstavby rodinných domů. SKELETSYSTEM GOLDBECK je prvním systémem na našem trhu, který pro stavbu rodinných domů využívá technologii montovaného železobetonového skeletu.

Vyhrajte volné vstupenky na veletrh Dřevostavby 2011

10.2.2011

Chcete navštívit 6. ročník mezinárodního stavebního veletrhu Dřevostavby 2011 ? Stačí když správně odpovíte na následující otázky. Správné odpovědi zašlete na e-mailovou adresu petr.hanisch@kurzy.cz . Ze správných odpovědí budou vylosováni výherci.

POROTHERM se zelenou energií z pilin

19.1.2011

Vysoké úspory energie a k tomu ekologický přístup k přírodě nabízí značka cihel POROTHERM. A to díky pilinám, které se při výrobě cihel přidávají do výrobní směsi. Právě piliny totiž dokáží zlepšit tepelněizolační vlastnosti cihel, což stavebníkům...


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domy, Garažová vrata, Topení v domě a bytě, Digitální domácnost, Domy - návrhy a vizualizace, StavebninyVyhrajte volné vstupenky na veletrh Střechy Praha

17.1.2011

Chcete vyhrát volné vstupenky na veletrh Střechy Praha ? Stačí odpovědět na následující otázky: 1. Kolikátý ročník veletrhu Střechy Praha se letos uskuteční? 2. Na veletrhu mohou návštěvníci vyhrát a) střechu zdarma b) dárkový koš c) zájezd na Severní...

Veletrh Střechy Praha startuje již za pár dní

17.1.2011

13. ročník veletrhu Střechy Praha startuje již za pár dní! Tak jako každý rok bude i letos konec ledna na pražském Výstavišti v Holešovicích patřit mezinárodnímu veletrhu Střechy Praha a specializované výstavě Solar Praha.

„Co oko nezachytí“

14.1.2011

Stavba rodinného domu běžně zabere měsíce. Díky snímku „Co oko nezachytí“ se s časovou náročností jednotlivých fází výstavby můžete seznámit na vlastní oči během pár minut. Časosběrný snímek zachycuje výstavbu typového rodinného domu Harmony z programu...

Moderní fasáda z materiálů Lindab

14.1.2011

Liberecký rodinný dům se pyšní moderní fasádou zhotovenou z předlakovaných plechů Lindab. Návrh zavěšení, zpracování kazet a následné provedení je dílem firmy JASTER, rovněž z Liberce.

Jak zazimovat okapy

13.12.2010

Začíná zima a zatěžkávací zkouška pro vaše okapy. Jste si jistí, že víte, jak se na sníh a led připravit? Máte dostatečně kvalitní okapový systém? A co jeho údržba? Lze to i bez ní? Pro zimní období platí pro všechny druhy okapů v podstatě stejná...

„Postavíme vám dům“ pomůže s výběrem stavební firmy

2.12.2010

Výstavba dobrého rodinného domu se neobejde bez splnění tří základních podmínek: kvalitního projektu, výborného stavebního materiálu a především prověřené stavební firmy. Při výběru všech těchto nezbytností pomůže publikace „Postavíme vám dům“, kterou...

Nenechte se zaskočit - připravte vaši střechu na přívaly sněhu

26.11.2010

Přicházející zima a s ní neoddělitelně spojené nečekané přívaly sněhu a mrazu představují pro naše obydlí skutečně tvrdou zkoušku. Sebemenší nedostatek nebo i drobná netěsnost u stavby se může hrubě vymstít.

Pasivní dům aktivního architekta

2.11.2010

Architekt Jaroslav Tachecí navrhl během své kariéry desítky rodinných domů. Ale projektovat svůj vlastní, uzpůsobený dokonale na míru, navíc pasivní a za rekordně nízkou pořizovací cenu, bylo dle slov pana architekta polití živou vodou.

Šance podat žádost o dotace na zateplení domů je až v únoru

30.10.2010

Zájemci o peníze z programu Zelená úsporám určeného na zateplení domů musí s podáváním nových žádostí o dotace počkat alespoň do února 2011. Ministerstvo životního prostředí (MŽP) od pátku zastavilo přijímání nových žádostí kvůli..

Šance podat žádost o dotace na zateplení domů je až v únoru

30.10.2010

Zájemci o peníze z programu Zelená úsporám určeného na zateplení domů musí s podáváním nových žádostí o dotace počkat alespoň do února 2011. Ministerstvo životního prostředí (MŽP) od pátku zastavilo přijímání nových žádostí kvůli..

Konec plochým střechám, 8 otázek + 8 odpovědí

11.10.2010

Jaký význam má šikmá střecha na panelovém domě? Hlavní význam šikmé střechy na panelovém domě spočívá ve svažité, tedy šikmé střešní rovině, po níž stéká dešťová voda a narozdíl od střechy ploché odeteče z této střechy podstatně rychleji a proto také...

Rozhovor: Inteligentní domy chrání, šetří a baví

11.10.2010

1) V posledních několika letech se stále častěji mluví o inteligentních domech, inteligentních domácnostech. Co si vlastně pod tímto spojením má klient přesně představit? Na úvod mi dovolte malou odbočku. Lidé se už od nepaměti obklopovali služebnictvem.