Dům a stavba, stavební úpravy domu, rekonstrukce, stránka 84

Rodinný dům je domov mnohých z nás. Dům historický i dům moderní, malý domek i velká vila, dřevostavba nebo betonový monolit. Na počátku každého domu je jeho stavba. Stavba předpokládá stavební projekt, podle kterého dům vzniká. Důležité jsou stavební materiály, stavební postupy, stavební firma, která stavbu provádí a stavební dozor, který na ní dohlíží. K zahájení stavby je třeba od příslušného stavebního úřadu stavební povolení.

Vyhrajte vstupenky na Stavební veletrhy Brno

2.4.2010

Chystáte se na Stavební veletrhy IBF v Brně a chcete ušetřit za vstupenku ? Server Bydlet.cz vám nabízí možnost jak vstupenku vyhrát. Připravili jsme pro vás jednoduchou soutež, pakliže odpovíte na dvě jednoduché otázky spravně, můžete být vylosováni a...

Odborník radí: Konec oprýskané barvě na střeše

30.3.2010

Na garáži mám střechu z pozinkovaného plechu starou asi 25 let. Zhruba 8 nebo 10 let řeším stejný problém, kdy se vždy na stejném místě přibližně rok od nového nátěru barva začne loupat. Neloupe se v celé ploše, ale vždy na konkrétním místě.

Lindab Rainline: V ceně rozdíl nehledejte

18.3.2010

Od roku 1993, tedy už 17 let, Lindab úspěšně dodává českým zákazníkům okapový systém Lindab Rainline, který je v komoditě odvodňovacích systémů v mnoha ohledech výjimečný. Z hlediska montáže ocení profesionál i domácí kutil 100% přesnost prvků, rychlost..

Spotřeba polystyrenu na zateplování domů v Česku loni klesla o 9,3 procenta

12.3.2010

Spotřeba pěnového polystyrenu jako izolačního materiálu používaného ve stavebnictví klesla v roce 2009 o 9,3 procenta oproti roku 2008. Sdělilo v pátek Sdružení EPS ČR.Spotřeba pěnového polystyrenu byla loni v České republice 50...


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domy, Garažová vrata, Topení v domě a bytě, Digitální domácnost, Domy - návrhy a vizualizace, StavebninyStřešní krytina do hor

9.3.2010

Společnost Lindab vyrábí ochranné střešní prvky a střešní krytiny ze švédské pozinkované oceli, určené do hor i do extrémních podmínek. Jedná se o spolehlivé a bezúdržbové systémy střech a opláštění budov.

Odborník radí: na zimu myslete už v létě!

5.3.2010

Letošní extrémní sněhová nadílka zaskočila nepřipravené majitele domů ve městech a nížinách, jejichž střechy „zdobily“ nedostatečné sněhové zábrany, nebo zůstaly úplně bez ochrany.
HELUZ family sbírá ocenění a rozrůstá se o další rozměry

4.3.2010

Broušený cihelný blok HELUZ Family 50 získal ve čtvrtek 18. února 2010 bronzovou medaili v soutěži Stavební výrobek – technologie roku 2009. Jeho výrobce, společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s., jej nově nabízí ve dvou dalších rozměrech, 38 a 44 cm.

Kvalita sádrokartonové stěny

22.2.2010

Jistě znáte, a to zejména díky všude přítomné reklamě, stěny prováděné ze sádrokartonu. Pokud se dílo podaří, tak je stěna v ploše ideálně rovná a pohled na osvětlenou plochu bez jediného kazu nádherná. Jenže realita je často jiná.

Často podceňovaný detail střechy – nedostatečné odvětrání tepelné izolace

11.2.2010

Téma číslo jedna těchto dní je úspora energií, pasivní domy a bydlení v nich. Výrobci stavebních hmot se předhánějí v prezentaci kvalitních a ještě kvalitnějších materiálů, stavební společnosti začínají nabízet energeticky úsporné bydlení s nízkými...

Švédský dům ve středních Čechách

26.1.2010

Na jih od Prahy, v obci Klínec, vyrostla v loňském roce stavba připomínající typický severský domek postavený ze švédské oceli. Ačkoli střední Čechy nemusí čelit klimatickým podmínkám jako chladná Skandinávie, i zde našel uplatnění systém švédské firmy...

Fotovoltaické panely a sníh

19.1.2010

Vybavit svůj rodinný dům či chalupu fotovoltaickými panely a efektivně tak využívat sluneční energii, o tom přemýšlí stále více lidí. Se vzrůstajícím zájmem o tuto oblast se množí i otázky ohledně provozu takové soukromé solární elektrárny.

Top Ten nejvyšších mrakodrapů

4.1.2010

PRAHA (MEDIAFAX) - Svět se změnil - mrakodrapy, kdysi symbol Ameriky, se nyní staví především v Asii. V Asii se také tyčí k nebi nejvyšší z nich - Burdž Chalifa, který v pondělí otevřeli v nejznámějším a také nejzadluženějším ze Spojených arabských..

Pohodlný, elegantní a úsporný domov

7.12.2009

Na severním okraji Plzně, bezprostředně u lesa, spokojeně žije manželský pár se dvěma dětmi v domě s úsporným provozem. Jedná se o typový dvoupodlažní zděný dům Galileo z katalogu společnosti Ekonomické stavby.

Bezúdržbové parapety doladí váš dům

24.11.2009

Okenní parapety jsou velice důležitou součástí každého domu a do velké míry se podílejí na jeho celkovém vzhledu. Při výběru vhodných parapetů se lidé snaží nejen zvolit kvalitní materiál, ale také barevně sladit parapety s dalšími prvky domu, jako jsou..

Češi získali první místo na mezinárodní střechařské soutěži!

5.11.2009

V konkurenci deseti evropských států se potvrdilo, že Češi střechařské řemeslo dokonale ovládají. Ve finále mezinárodní soutěže Tondach Pálená střecha 2008 vyhrála v kategorii veřejných budov plzeňská pokrývačská firma s realizací střechy Obecního úřadu,.