Dům a stavba, stavební úpravy domu, rekonstrukce, stránka 85

Rodinný dům je domov mnohých z nás. Dům historický i dům moderní, malý domek i velká vila, dřevostavba nebo betonový monolit. Na počátku každého domu je jeho stavba. Stavba předpokládá stavební projekt, podle kterého dům vzniká. Důležité jsou stavební materiály, stavební postupy, stavební firma, která stavbu provádí a stavební dozor, který na ní dohlíží. K zahájení stavby je třeba od příslušného stavebního úřadu stavební povolení.

Poptávka po solárních elektrárnách prudce klesla

23.6.2010

V posledních měsících dle očekávání prudce poklesl zájem o fotovoltaické panely. Potvrzuje to statistika serveru ePoptávka.cz. „Počet poptávek v dubnu byl na méně než 50 procentech únorového stavu,“ říká Petr Valeš, zástupce serveru ePoptávka.cz.

Solmetric SunEye vám řekne, jak na fotovoltaickou elektrárnu

10.6.2010

Na český trh se dostal kompaktní přístroj, který je schopen velice rychle provést přesné měření osvitu a analýzu zastínění za účelem navržení fotovoltaické elektrárny. Zařízení se nazývá se Solmetric SunEye.

POROTHERM 44 EKO+ Profi – řešení pro nízkoenergetický dům

10.6.2010

Broušená cihla POROTHERM 44 EKO+ Profi umožňuje rychle, jednoduše a bez zateplení postavit nízkoenergetický dům. Tato cihla v sobě zahrnuje nejlepší vlastnosti moderní keramiky s absolutní přesností broušených cihlových bloků.

Petra – pohodlné bydlení, příjemný život

9.6.2010

Dvoupodlažní dům s členitým půdorysem nabízí přirozené spojení s okolní přírodou. Úzký kontakt s ní pak umožňuje přilehlá zahrada. Vchod do domu je z východní strany do předsíně a odtud se pokračuje do obývací části, kde se nachází kuchyň propojená s...


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domy, Garažová vrata, Topení v domě a bytě, Digitální domácnost, Domy - návrhy a vizualizace, StavebninyBez starostí o střechu nad hlavou

3.6.2010

Nabídka švédské společnosti Lindab představuje 4 různé typy profilovaných lehkých střešních krytin ve více jak 20 různých barevných odstínech a povrchových úpravách mat, polomat a lesk – Lindab Ideal, Mega, Topline.

Prodej broušených cihel výrazně stoupá

18.5.2010

Z údajů českého výrobce vyplývá, že téměř každá druhá prodaná cihla je broušená. Více než dvojnásobně narostl v loňském roce prodej broušených cihelných bloků. Podle jejich největšího českého výrobce, společnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Z ploché na šikmou za 30 dní

18.5.2010

Ploché střechy se často rekonstruují pouhým vyspravením nebo pokládkou nové vrstvy asfaltového pásu. Družstva a majitelé domů si často neuvědomují, že levnější řešení opravy ploché střechy v praxi znamená to, že nashromážděná vlhkost ve starých vrstvách..

Správné spárování keramických obkladů a dlažeb podtrhne celkový dojem obložené plochy

29.4.2010

Nejslabší část obložené plochy jsou její spáry. Vzhledem k heterogennímu charakteru skladby spárovací hmoty a keramického střepu lze předpokládat také rozdílné vlastnosti těchto prvků v ploše.

Bezpečná okna jsou jistotou

29.4.2010

Obyčejný šroubovák, několik málo sekund... A zloděj má vstup do vašeho soukromí otevřen. Okna a terasové dveře představují pro zloděje nejjednodušší vstup do domu. Bohužel jsou zároveň prvkem, na který majitelé při ochraně vlastního prostoru často...

Nové termookno TWW snižuje spotřebu energie

28.4.2010

Společnost Window Holding, česká jednička na trhu otvorových výplní, která sdružuje značky VEKRA, OTHERM a TWW, představila novinku – dřevěné okno IV84 TOP TERMO značky TWW. Nový produkt se vyznačuje mimořádnými tepelně-izolačními vlastnostmi a je určen..

Leica DISTO D8 - změřte si střechu ze země

26.4.2010

Přesně změřit nepřístupné části budovy může být někdy velice komplikované a v některých případech to vyžaduje i značnou námahu, či dokonce nutnost využití horolezeckého vybavení. Pokud nejsou k dispozici přesné plány daného objektu, stává se zjišťování...

V domech z nápojových kartonů bydlí v Česku už asi 50 rodin

24.4.2010

Zhruba pět desítek rodinných domů v Česku už postavila brněnská firma Flexibuild, ke stavbě použila desky z nápojových kartonů. Agentuře Mediafax to v sobotu sdělila jednatelka společnosti Olga Girstlová.Dalších deset domů z desek..

Způsoby lepení keramických obkladů a dlažeb

19.4.2010

Při chůzi po dlažbě si jen málokdo uvědomí, že kvalita a rovinnost povrchu keramické dlažby není jen o kvalitě glazury či barvě povrchové úpravy, ale především kvalitou provedení podkladních vrstev a konstrukcí.

Tepelná čerpadla jako moderní a úsporný zdroj tepla pro rodinný dům

15.4.2010

Tepelné čerpadlo, které je ekonomickým řešením vytápění rodinného domu, se stává čím dál běžněji voleným prostředkem pro vytápění, protože si majitelé a stavitelé rodinných domů čím dál více začínají uvědomovat jeho výhody.

Ocel do dřevostavby? Proč ne!

14.4.2010

Každá stavba, ať už je ze dřeva, či jiných materiálů má vnitřní prostor členěn pomocí příček. Stavební příčka může být zhotovena z různých materiálů a plnit různé funkce. Hlavním účelem je rozdělení nebo alespoň rozčlenění vnitřního prostoru.