Technika, zateplení, solární panely, stránka 25

Při stavbě nového domu, ale i rekonstrukci starého přemýšlíme zejména o úsporách za energie. V tom nám pomůže technika v podobě tepelných čerpadel, rekuperačních systémů a solárních panelů, které nám ohřejí vodu i dodají elektrickou energii. Je mnoho dalších technických možností jak ušetřit, nebo být dokonce na dodávce energií bez závislosti.

Atypické prostory potřebují správné vytápění

29.5.2017

Moderní dispoziční řešení interiéru vyžadují také další změny v různých oblastech, například ve vytápění. Velké prosklené plochy často nechají jen malou část obvodového zdiva, kam klasická otopná tělesa s horizontální instalací již nelze umístit.

Závada u fotoaparátu nebyla zjištěna, tvrdil prodejce. Zákazník se obrátil na právníka

9.5.2017

Závažná závada donutila Karla M. reklamovat u prodejce zakoupený fotoaparát, vyřešení problému se však nedočkal. Ani po třech reklamacích nebyl přístroj v pořádku a zákazník tak neměl ani fotoaparát, ani peníze.

Chytejte dešťovku, dostanete peníze! Stát rozdává miliony!

27.4.2017

O peníze z dotačního programu Dešťovka můžete žádat od 29. května, elektronicky přes webové stránky projektu. Ministr životního prostředí Richard Brabec si od něj slibuje, že naučí lidi..

Chytrých domácností je u nás 90 tisíc, nejčastěji se řídí topení a bezpečnostní systémy

15.3.2017

Rapidně přibývá domácností, které jsou takzvaně chytré. Tedy řízené přes aplikace a napojené na internet. Podle statistik se v Česku prodej chytrých systémů za poslední čtyři roky zčtyřnásobil.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Digitální domácnostProč si pořídit tepelné čerpadlo od společnosti IVT, s.r.o.?

2.3.2017

Stejně jako v případě automobilů, i u tepelnch čerpadel platí, že na trhu působí několik „garážových“ prodejců. Jak automobil, tak tepelné čerpadlo, si často žádají vstupní investici přesahující 100 000 Kč.

Výměna kotle za kondenzační: na co si dát pozor?

27.2.2017

Kondenzační kotel je nejúčinnějším zařízením pro vytápění a ohřev vody. V porovnání se starším plynovým kotlem může znamenat snížení provozních nákladů až o třetinu. Zejména pro nízké provozní náklady jej instaluje stále více domácností s plynovou...

Kotlíkové dotace: nový otestovaný kotel na dřevní pelety

23.2.2017

První kolo kotlíkových dotací bylo velmi úspěšné, bohužel se však ukázalo, že ne všechny kotle, které byly do kotlíkových dotací zařazeny, plnily požadované parametry – jako problematický se ukázal jeden z kotlů slovenského výrobce, který neprošel ani...

Energetická třída až A+++ pro ekologické a úsporné vytápění, chlazení a ohřev vody

15.2.2017

Kombinace NIBE SPLIT pracují na principu tepelného čerpadla systému vzduch-voda. Skládají se z venkovní a vnitřní jednotky, případně dalších přídavných zařízení, a tvoří tak energeticky úsporný a ekologický topný systém.

Jak se střílí z katapultu a jak se sestaví?

18.1.2017

Jakým způsobem byste ve středověku dobyli tvrz nepřítele? Katapultem?! Správná odpověď. Vydejte se o víkendu se svými dětmi do libereckého iQPARKU a navštivte workshop Mistři katapultu.

Přehled povinných revizí pro kotle: takto se vyhnete pokutám

28.11.2016

Pokud vytápíte plynem nebo pevnými palivy, máte zákonnou povinnost provádět pravidelné revize nebo kontroly. Ty se netýkají pouze majitelů elektrokotlů, které jsou konstrukčně jednodušší a neprobíhá v nich žádné spalování.

Poplatek za soláry klesne možná o miliardy. Ušetří lidé i firmy

1.11.2016

Běžná domácnost by v případě této slevy za elektřinu zaplatila ročně o stovky korun méně. Tam, kde elektřinu používají k vytápění, však může jít i o několik...

Zabezpečovací systémy s čistým a minimalistickým designem

30.10.2016

Problémem zabezpečovacích systémů obecně bývá vzhled jednotlivých prvků. Protože se u detektorů a sirén logicky řeší především jejich dokonalá funkčnost a spolehlivost, estetická stránka bývá upozaděna.

Mozek inteligentního domu za vás řídí domácnost a šetří peněženku

28.10.2016

Inteligentní domy jsou pro Čechy finančně stále dostupnější, lidé si pořizují domácnosti vybavené nadčasovými technologiemi, které umí pružně reagovat na jejich potřeby, zvyšovat pocit bezpečí a redukovat náklady na provoz obydlí.

Jen do konce roku máte čas na povinnou revizi kotlů

24.10.2016

V roce 2012 byla přijata legislativa, která nově ukládá všem majitelům kotlů na tuhá paliva povinnou revizi nejpozději do konce roku 2016. Následně pak každé dva roky. Se začátkem topné sezóny by se nemělo zapomenout ani na povinnou revizi spalinové...

iQLANDIA Liberec zve na film Astronaut do svého Planetária

22.10.2016

Taky jste snili nebo stále sníte o tom, že se jednou stanete kosmonautem? Svou misi společně s adepty na kosmonauta započnete ve výcvikovém centru NASA. „Návštěvníci si prostřednictvím snímku projdou vybranými fázemi tréninku...