Technika, zateplení, solární panely, stránka 29

Při stavbě nového domu, ale i rekonstrukci starého přemýšlíme zejména o úsporách za energie. V tom nám pomůže technika v podobě tepelných čerpadel, rekuperačních systémů a solárních panelů, které nám ohřejí vodu i dodají elektrickou energii. Je mnoho dalších technických možností jak ušetřit, nebo být dokonce na dodávce energií bez závislosti.

Češi volí čistší vytápění = kotlů na biomasu se prodalo více než kotlů na uhlí

17.6.2014

Čistší vytápění = kotlů na biomasu se prodalo více než kotlů na uhlí. Vytápěcí návyky českých domácností se mění, už jim nevyhovuje spalovat uhlí nebo jiná neekologická paliva a obracejí se k čistějšímu dřevu nebo dřevěným peletám a briketám.

Také bytové domy mohou šetřit s alternativními zdroji energie

28.4.2014

S alternativními zdroji energie mohou šetřit také bytové domy. Značnou úsporu zajistí alternativní zdroje elektrické a tepelné energie. Vyžadují sice vyšší vstupní investici, náklady na energie se s nimi ale mohou snížit až o polovinu.

Zbavte svůj dům nežádoucí vlhkosti

19.3.2014

Nežádoucí vlhkost v domě či na chalupě je příčinou vzniku plísní, které ohrožují nejen konstrukci stavby, ale především naše zdraví. Najít snadné a finančně nenáročné řešení přitom nemusí být vůbec těžké. V boji proti vlhkosti jsou spolehlivým pomocníkem.

Služba pro realitní trh, která se osvědčila

18.2.2014

Služba pro realitní trh, která se již osvědčila je odborný průzkum který zjišťuje závady a nedostatky nemovitostí. Inspekce nemovitostí, jak se služba jmenuje pomáhá kultivovat prostředí českých realit již pět let.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Digitální domácnostCo pro tátu a dědu k Vánocům? Aku vrtačku a bourací kladivo!

19.11.2013

Ještě nevíte co pro tátu a dědu k Vánocům? A co takhle praktickou aku vrtačku a užitečné bourací kladivo k sekání i bourání? Většina našich mužů dává přednost účelným dárkům, proto nesáhnete vedle, pokud zručnému tatínkovi, nebo dědečkovi pořídíte...

Seriál: Inteligentní bydlení, část V. - zabezpečení

9.10.2013

Posledním modulem inteligentního systému, kterým se v našem seriálu budeme zabývat, je modul zabezpečení. Zajistit domov proti vniknutí nechtěného návštěvníka nebo proti živelné katastrofě je základní starostí každého majitele nemovitosti.

Patříte k polovině Čechů, která platí za teplo více než 24 tisíc ročně?

24.9.2013

Patříte k polovině Čechů, která platí za teplo více než 24 tisíc ročně? Jistě víte, že ve většině českých domovů patří mezi hlavní zdroje tepla plyn a ústřední topení. Asi půl milionu domácností se navíc týká povinná výměna kotle na tuhá paliva, zatím ji.

Hasiči se důrazně ptají: Máte vyčištěný komín?

1.9.2013

Začátek topné sezóny se blíží a s ním i oprávněná otázka hasičů: Máte vyčištěný komín? Jejich dotaz je více než oprávněný, každoročně totiž likvidují zvýšený počet požárů způsobených komíny, kouřovody nebo jinými spotřebiči paliv.

Seriál: Inteligentní bydlení, část IV. - multimédia

7.8.2013

Doposud jsme se v našem seriálu o inteligentním bydlení zabývali moduly, které hrají aktivní roli při řízení teploty, ovládání světel a měření spořeby energií. Využívání těchto komponent nejen že přináší majiteli nebývalý komfort, ale je zároveň velice...

Která tepelná čerpadla vyhoví požadavkům Nová zelená úsporám?

24.7.2013

Již 12. srpna se otevře první výzva k programu Nová zelená úsporám. Podpora instalace tepelného čerpadla nebo solárního systému majitelům rodinných domů je vázána na projektované, nebo již dříve provedené zateplení a současně výměnu kotle na tuhá paliva.

Seriál: Inteligentní bydlení, část III. - měření a řízení spotřeby energií, plynu a vody

9.7.2013

Po řízení vytápění, ovládání světel a ostatních elektrických zařízení se v našem seriálu o inteligentním bydlení dostáváme k tématu měření a řízení spotřeby elektrické energie, plynu a vody.

Seriál: Inteligentní bydlení, část II. - ovládání světel, žaluzií a jiných elektrických zařízení

19.6.2013

V první části seriálu o inteligentním bydlení jsme se věnovali otázkám a možnostem řízení teploty a nákladů na vytápění . Další velice příjemnou a užitečnou funkcí inteligentního bydlení je ovládání světel a elektrických zařízení.

Seriál: Inteligentní bydlení, část I. - řízení teploty a nákladů na vytápění

6.6.2013

Inteligentní bydlení V poslední době se téměř v každém odvětví objevují pojmy jako chytrý, inteligentní, robotický nebo automatický, a dříve běžná zařízení začínají dělat práci za nás.

Machr na venkovní špínu se hodí všude

5.6.2013

Potřebujete se zbavit nánosu bahna, očistit plochu u domu, nebo na zahradě od bláta a nánosů? Namísto zdlouhavého drhnutí znečištěných ploch se pomocí silného tlaku vody zbavíte špíny jednoduše, rychle a především bez námahy.

FINANČNÍ RÁDCE: Je ideální doba vyměnit dodavatele plynu! Přečtěte si proč

20.5.2013

Každý, kdo vytápí plynem, by měl v těchto dnech zbystřit. Spousta dodavatelů totiž snížila ceny a při vhodné výměně se dají ušetřit tisíce korun. Jenže se už není...