Objem hypoték by letos mohl překročit magických 100 mld.Kč
Vladimír Urbánek, 22.8.2006
Podle odhadů vrcholových manažerů bank poskytujících hypotéční úvěry, by celkový objem poskytnutých hypotéčních úvěrů za tento rok mohl překročit 100 miliard korun. V loňském roce bylo touto formou poskytnuto 73 mld.Kč. Na jaře tohoto roku se odhady pohybovaly na úrovni 80-90 mld.Kč. Pro zvýšení predikce hovoří především rekordní výsledky prvního pololetí, které ukazují objem poskytnutých peněz ve výši 46 mld.Kč.
Za rekordním zájmem stojí především obavy z dopadu blížící se změny DPH pro stavební práce, obavy z dopadu deregulace nájmů a z vývoje sazeb.
Za rekordním zájmem stojí především obavy z dopadu blížící se změny DPH pro stavební práce, obavy z dopadu deregulace nájmů a z vývoje sazeb.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Hodnocení článku
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Bydlení rubrika
- Zprávy pro Plzeňský kraj: Energie v Česku: Proč jsou některé ceníky levnější než ceny na burze? (audio)
- Jak na udržitelné a levnější bydlení? Cesta vede i přes soláry a vytápění ekopalivy. Poradí veletrh FOR ARCH
- 34. týden na Energetické burze ČMKB - elekt5ina 26 kolem 2500 Kč/MWh, plyn 27 za 824 Kč/MWh
- Co je to mezigenerační hypotéka a jak funguje
- Levná kolej? Mýtus. V Praze už lůžko stojí až 8 tisíc měsíčně
- Čekat na zahájení stavby nebo koupi bytu se nevyplatí, ceny ve stavebnictví stále rostou