5 tipů, jak najít v Praze skvělý pronájem

Hledáte v Praze podnájem? Pak už jste nejspíš zjistili, že to není zrovna procházka růžovým sadem. Přečtěte si rady, které vám s hledáním vašeho vysněného domova pomohou.

1. Ujasněte si, jaký byt si chcete pronajmout.

Kolik pokojů potřebujete? Stačí vám garsonka nebo potřebujete velkorysý třípokoják? Zvažte i to, zda si vystačíte se sprchovým koutem nebo si nedokážete představit bez voňavé pěnivé koupele. Pokud nedisponujete vlastním vybavením bytu, dejte při pročítání inzerátů na pronájmy bytů pozor, aby byla v bytě lednice, pračka a sporák.

Tip: Nikdy se nespokojte s kompromisem, ale jděte si za svým. V bytě, který vám nebude 100% vyhovovat, se nebudete cítit dobře.2. Procházejte nabídky realitních kanceláří každý den.

Na realitním trhu to žije. Mnohé byty se v nabídce realitních kanceláří ani neohřejí. Proto obětujte vždy po ránu půlhodinku tomu, abyste si prošli nové nabídky k pronájmu a obvolali realitní makléře. Dobrý pronájem bytu v Praze za slušnou cenou vám sám do klína nespadne.

Tip: Realitní kanceláře vám mohou být při pronajímání bytu užitečné. Třeba pražská realitní kancelář Home Sweet Home za vás ohlídá veškeré právní úkony spojené s pronájmem bytu.

3. Domlouvejte si prohlídky co nejdřív.

Při shánění bytu nemáte čas rozjímat, jestli ano nebo ne. Zájemců je spousta a kdo dřív přijde, ten dřív bydlí. Jakmile objevíte zajímavou nabídku na pronájem, vezměte telefon a domluvte si s makléřem schůzku nejlépe ještě na ten samý den, aby vám vyhlédnutý pronájem nikdo nevyfouknul přímo před nosem.

Tip: Bude vás v bytě bydlet vícero? Podívejte se, zda by vás nevyšel lépe pronájem domu v Praze. Často k domu přiléhá také zahrádka, na které se například v létě báječně griluje.

4. Obhlédněte okolí bytu.

Nenechte se oslnit jen krásným bytem. Ať už se to týká dopravní obslužnosti nebo dobré dostupnosti do obchodů, projděte si také nejbližší okolí plánovaného pronájmu. Pokud potáhnete nákup kilometr pěšky do kopce, nejbližší zastávka bude někde v polích a pod okny vám bude romanticky burácet čtyřproudá silnice, zhořkne vám i skutečnost, že máte v obývacím pokoji mramorový krb a v koupelně vířivku.

Tip: Nezapomeňte také prozkoumat dobrou dopravní dostupnost v nočních hodinách, abyste večer nejeli z centra domů dvě hodiny.

5. Každý prohlédnutý byt si dokumentujte.

Během prohlídky vyhlédnutý pronájem bedlivě zkontrolujte. Věnujte pozornost i těm nejmenším maličkostem a v momentě, kdy vás něco zarazí nebo vám bude něco nejasné, hned se ptejte. Máte mobil s fotoaparátem? Výborně. Celý byt si nafoťte, abyste si byt mohli doma v klidu prohlédnout ještě jednou. Zeptejte se, jak vysoké jsou účty za energie, zda bývá v domě v noci hluk, jestli se teplá voda ohřívá v bojleru nebo jací jsou sousedé.

Tip: Mějte na prohlídku nachystaný seznam otázek, na které se hodláte zeptat. Pojistíte se tak proti vlastní zapomětlivosti.Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Reality