S úvěrem ze stavebního spoření pořídíte i nábytek

 

Prosezený gauč v obývacím pokoji, zastaralý nábytek po vašich rodičích či oprýskaná koupelna? Přemýšlíte nad změnou, ale nevíte si rady? Poradíme vám, jak na efektivní rekonstrukci i pořízení designového vybavení.

Modernizace bydlení může být velmi zábavné a jednoduché období bez vrásek a probdělých nocí. Stačí jen vědět, jak si poradit s finanční stránkou, se kterou neproděláte kalhoty. Pokud nedisponujete dostatkem vlastních úspor, zkuste popřemýšlet o stavebním spoření.

Výhodný úvěr ze stavebního spoření

Stavební spoření představuje ideální variantu pro tvorbu finanční rezervy. Díky němu se na budoucí rekonstrukce připravíte v předstihu a hlavně bez nervů. Pokud vám naspořené finanční prostředky nebudou stačit, můžete využít překlenovací, nebo řádný úvěr. Čerpání finančních prostředků z úvěru ze stavebního spoření je vždy účelové. Nezapomínejte tak, na doložení faktur a rozpočtů, na základě kterých prokážete jejich využití na bytové potřeby, které jsou definovány zákonem o stavebním spoření a státní podpoře stavebního spoření. Podmínky jednotlivých stavebních spořitelen se však mohou lišit. Jak to? Každá z nich si totiž může sestavit vlastní metodiku a seznam bytových potřeb, které však vychází ze zákona. Proto řádně porovnávejte, abyste s vybranou spořitelnou získali finanční prostředky na to, co právě potřebujete.

Výhodou stavební spoření je státní podpora až 2000 korun ročně za řádné finanční úložky. Úroky zaplacené z úvěru lze navíc odečíst z daňového základu, což je další výhodou oproti klasickému spotřebitelskému úvěru. Stavební spoření tak v dnešní kolísavé době představuje ideální způsob financování rekonstrukce.

Výhodné financování volně stojícího nábytku

Plánujete rekonstrukci obývacího pokoje včetně nového vybavení a lámete si hlavu, jak s financováním? Zkuste výhody Půjčky ProBydlení, se kterou můžete až 20 % části úvěru poskytnutého na účel rekonstrukce, modernizace a údržbu nebo na účel novostavba rodinného domu nebo bytu, využít i na volně stojící nábytek a nevestavěné elektrické spotřebiče. „S Půjčkou ProBydlení pořídíte novou sedací soupravu, jídelní i konferenční stoly, židle, šatní skříně, poličky i postele s nočními stolky. Pro usnadnění práce a fungování domácnosti můžete do rozpočtu zahrnout i myčku na nádobí, sušičku, pračku i ledničku,“ doplňuje David Krček z finanční skupiny Wüstenrot. Výše úvěru bez zajištění nemovitostí může činit až jeden milion korun, v případě družstevního bydlení dokonce 1,5 milionu korun. Dobu splácení lze nastavit na 6, 8 14, 18 a 22 let, dle vaší finanční situace. „Výhodou delšího časového období je úměrné snížení výše splátky, které umožňuje lepší plánování rodinného rozpočtu,“ uzavírá Krček.

Wüstenrot

Finanční skupina Wüstenrot se zaměřuje na tvorbu finančních rezerv a financování bydlení. Její portfolio zahrnuje stavební spoření, úvěry a hypotéky a depozitní produkty. Se svými produkty Půjčka ProBydlení (překlenovací úvěr) a Kamarád+ (stavební spoření pro děti) si finanční skupina vybojovala pevnou pozici na trhu stavebního spoření. Zaměřuje se také na poskytování hypotečních úvěrů na bydlení a vydávání hypotečních zástavních listů. Na přelomu let 2010/2011 rozšířila svou nabídku o spořicí a běžné účty a termínované vklady.

Více informací na: https://www.wustenrot.cz/Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Stavební spoření