Každý čtvrtý iPhone skončí s rozbitým displejem

Jana Brožková (Bydlet.cz), 18.10.2020

Snad každý majitel telefonu s nakousnutým jablkem někdy zažil ten šokující moment, kdy se bojí zvednout spadlý mobil a podívat se na jeho displej. Podle údajů společnosti iSTYLE skončí každý čtvrtý iPhone rozbitý. Oprava pak vyjde i na více než 10 tisíc korun. Displej je proto vhodné opatřit ochranným sklem. 100% ochranou je pak pojištění.

Cena výměny rozbitého displeje se dá rozdělit do dvou základních kategorií. U levnějších typů jako je iPhone SE, 6, 7 či 8, vyjde na zhruba pět až šest tisíc korun. U dražších modelů jako například iPhone X, XS či 11 Pro a Max cena přesahuje i deset tisíc korun. Podle agentury Omdia, která se zabývá monitorováním trhu, je právě model iPhone 11 dokonce celosvětově nejprodávanějším mobilním telefonem na světě. Jen za první polovinu roku 2020 se ho prodalo téměř 40 milionů kusů. 

Pozor na neoriginální servisy a displeje

Celý displej je „sendvič“, který je složen z LCD displeje, podsvícení, polarizační vrstvy, dotykové vrstvy a krycího skla. V neautorizovaných servisech a opravnách se běžně stává, že je displej nahrazen neoriginálním kusem. Tyto displeje ale mají obvykle horší barvy, kontrast a často dochází k problémům s dotykovou vrstvou. Pokud si majitel nechá opravit displej v neautorizovaném servisu, přichází o tovární záruku na přístroj.

Pojištění již za necelou stovku měsíčně

ERV Evropská ve spolupráci se společností INSIA a sítí autorizovaných prodejen iSTYLE uvedla na trh nové pojištění, které náklady na opravu a nový displej pokryje. Pořídit ho lze rovnou při nákupu v iSTYLE s platností na 12 nebo 24 měsíců. Vztahuje se na mechanické poškození, které je nejčastější příčinnou rozbití displeje. Maximální limit je pak nastaven na 15 tisíc korun.

Vlastimil Divoký,

Manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny

Názory na článek  Každý čtvrtý iPhone skončí s rozbitým displejem
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy