Jak opticky zvětšit a prosvětlit prostor v místnosti - vyřeší to dveřní světlík

Redakce, 25.8.2023

Dveřní světlík prosvětluje a opticky zvětšuje prostor za dveřmi

Množství přirozeného světla patří mezi patří mezi jeden z hlavních atributů, na který se lidé při výběru bydlení zaměřují. Některé nemovitosti ale vlivem své orientace na světové strany příliš prosvětlené nejsou. S polečnost SOLODOOR nabízí pro takové domácnosti řešení v podobě dveřních světlíků. Jde o skleněnou plochu zasazenou do speciálních zárubní, která prosvětluje prostor za dveřmi a zároveň opticky zvětšuje prostor dané místnosti. Světlíky mohou být vyplněny standardním či bezpečnostním sklem. Bezpečnostní sklo je výrazně odolnější a pokud by přece jen došlo k jeho narušení, pak se podobně jako autosklo rozsype na drobné neostré úlomky, o které se nelze pořezat. Je tedy ideálním řešením především do rodin s malými dětmi a domácími mazlíčky.

SOLODOOR nabízí 2 druhy světlíků - boční světlík se instaluje po jedné nebo obou stranách dveří, nadsvětlík se umisťuje nad dveře. Případně je možné oba druhy světlíků nakombinovat a pustit tak do místnosti za dveřmi co nejvíce přirozeného denního světla. Maximální velikost stavebního otvoru, do kterého lze dveřní světlík nainstalovat, je 250x250 cm.

Dveřní světlíky umožňují efektivně pracovat s přirozeným světlem a díky tomu je možné dosáhnout úspory elektrické energie - kde je dostatek světla přirozeného, není potřeba tolik světla umělého.

Kromě výše uvedených funkčních benefitů jsou dveřní světlíky také designovým prvkem, díky kterému získá domácnost elegantní a moderní vzhled.

Dveřní světlíky jsou vytvořeny z upravené obložkové zárubně a vyrábí se na míru, což v prvním kroku vyžaduje především správné zaměření stavebního otvoru. Je určitě vhodné obrátit se na odborníky, kteří se zaměřením pomohou a následně s nimi konzultovat nejvhodnější řešení.


Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky