Dům a stavba, stavební úpravy domu, rekonstrukce, stránka 6

Rodinný dům je domov mnohých z nás. Dům historický i dům moderní, malý domek i velká vila, dřevostavba nebo betonový monolit. Na počátku každého domu je jeho stavba. Stavba předpokládá stavební projekt, podle kterého dům vzniká. Důležité jsou stavební materiály, stavební postupy, stavební firma, která stavbu provádí a stavební dozor, který na ní dohlíží. K zahájení stavby je třeba od příslušného stavebního úřadu stavební povolení.

Palác Dlážděná: neorenesanční perla v centru Prahy se nadechla k novému životu

19.11.2020

Decentní rekonstrukce navrátila památnému domu z 19. století v Dlážděné ulici historický ráz a jeho původní bytovou funkci. Při rekonstrukci byl kladen důraz na kvalitní řemeslný detail, moderní technologie a ekologickou udržitelnost.

Bytové výstavbě letos dominují střední Čechy a jižní Morava, nejméně se staví na Karlovarsku

13.11.2020

Středočeský kraj dominuje bytové výstavbě i v letošním roce, za prvních devět měsíců roku se v něm podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) začalo stavět 4028 nových bytů. Druhé místo těsně drží jižní Morava, která se s 3172 zahájenými byty dostala před...

Na co myslet, když plánujete zimní zahradu

12.11.2020

Při plánování zimní zahrady je v první řadě nutné si řádně promyslet několik základních a zásadních náležitostí. Jedině tak bude výsledek odpovídat vašim představám. Zimní zahrada totiž může plnit mnoho funkcí, záleží však na tom, co od ní očekáváte.

Jak zateplit dřevostavbu bez zbytečného odpadu?

10.11.2020

Dřevěné domky jsou přátelské k životnímu prostředí. Nejlepší ekologická cesta v souvislosti se zateplením dřevostaveb pak vede přes foukání minerální izolace přímo do panelů. Nejenže se tímto řešením zlepší izolační, akustické a požární vlastnosti...


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domy, Garažová vrata, Topení v domě a bytě, Digitální domácnost, Domy - návrhy a vizualizace, StavebninyOd roku 2015 se v Praze prodalo 33 500 nových bytů

9.11.2020

V posledních necelých šesti letech se v hlavním městě prodalo každý rok průměrně okolo 5.800 nových bytů, od roku 2015 je to dohromady 33.500 jednotek. Největší podíl připadá na Prahu 9 (21,5 %), Prahu 5 (20 %) a Prahu 10 (18,2 %).

Citlivá rekonstrukce prvorepublikové vily na Vinohradech

8.11.2020

Byla dokončena rekonstrukce památkově chráněné prvorepublikové vily na pražských Vinohradech. Architektonicky cenné rodinné vily v ulici Na Šafránce jsou charakteristické prvky rondokubismu a jejich autorem je architekt František Albert Libra.
Pandemie a omezené úřady ukázaly nutnost digitalizace stavebního procesu

6.11.2020

Stavební úřady daly během září zelenou jen 130 novým bytům v bytových domech v Praze. Vyplývá to z dat zveřejněných Českým statistickým úřadem (ČSÚ). Kvůli pomalému povolování stojí jen v Praze projekty s tisíci novými byty, ale i veřejně prospěšné a...

Kupci preferují byty s balkónem, terasou či zahrádkou. Chtějí aspoň občas na vzduch

4.11.2020

Letošní koronavirová krize a omezené možnosti vycházení zdůraznily trend posledních let, kdy kupci nových bytů preferují takové, které jsou vybaveny balkónem, terasou nebo předzahrádkou.

Komplexní stavební systém ušetří čas i peníze

1.11.2020

Výstavba rodinného domu je důležitý životní krok, který je před samotnou realizací nutné do detailů promyslet. Kdo dodá materiál na hrubou stavbu? U koho poptat střechu či schody? Při jednání s hned několika dodavateli může snadno dojít ke komplikacím.

Dlouhodobý hluk negativně dopadá na zdraví, vyřeší ho dodatečná izolace

30.10.2020

Česká rada pro šetrné budovy na problematiku zdravého vnitřního prostředí budov upozorňuje dlouhodobě. V prostředí kanceláří i škol se díky tomu téma zdravého vnitřního prostředí již řeší.

Projekt Sakura opět mezi nejlepšími budovami světa

28.10.2020

Rezidenční projekt Sakura pokračuje ve sbírání triumfů. Získal nominaci v letošním ročníku největší architektonické soutěže WAN Awards, kde se v kategorii Future Projects - Residential probojoval mezi čtyři nejlepší stavby světa.

Jak snížit využití umělého osvětlení a dostat dovnitř více přirozeného denního světla?

27.10.2020

Světlovody fungují v jednotlivých interiérech samostatně, ale lze je instalovat i komplexně pro celý bytový dům či kancelářskou budovu pomocí jednoho centrálního světlovodu, který rozvádí denní světlo do každého bytu, kanceláře či provozovny.

Pražský Mosaic House Design Hotel prošel kompletní rekonstrukcí a změnil svůj koncept

26.10.2020

Mosaic House Design Hotel prošel v minulých měsících zásadní rekonstrukcí, na níž se podílela světová designová jména jako například švýcarský atelier o, rakouský Unykat Interior Design či španělský výrobce luxusních designových svítidel Parachilna.

Proč foukat do fasád?

23.10.2020

Je tu podzim a Češi se začínají zase zajímat o to, jak pořádně zateplit dům, aby z něj neunikalo teplo. Čím dál oblíbenější variantou je foukaná izolace jako efektivní a přesné řešení, při kterém nevzniká žádný odpad.

Chaty a chalupy jsou v kurzu. Víte ale, jak je bezpečně zazimovat?

21.10.2020

S příchodem zimní sezóny nadchází čas zazimovat svoji rekreační nemovitost. O chaty a chalupy mají Češi kvůli koronaviru zvýšený zájem, zároveň také dle dostupných dat roste jejich cena. I proto je důležité dát si se zazimováním záležet.