Bydlení v plovoucím eko domě může majitelům zachránit život

Rubrika: Stavba
Mediafax (Mediafax), 24.10.2017

V americkém Miami plánují bydlení budoucnosti. Oblast může ohrozit stoupající hladina oceánu, která by měla pro domy v oblasti vážné následky. Z toho důvodu místní firma plánuje výstavby obydlí, která budou moci plavat na vodě. Nyní pracují na prvním z nich.

Luxusní bydlení se bude moci kdykoliv přizpůsobit situaci, pokud ho ohrozí stoupající voda. Projekt připravila místní společnost Arkup, která se tímto způsobem připravuje na budoucnost v oblasti nízko položeného Miami.

První zkušební dům se nyní staví na řece, měl by být dokončený v polovině roku 2018. Dům se podle návrhu firmy zapustí do dna pomocí 4 teleskopických kůlů a bude tak moci plavat na hladině.

Galerie: GALERIE: Bydlení v plovoucím domě


Bydlení v plovoucím domě - 1


Bydlení v plovoucím domě - 2


Bydlení v plovoucím domě - 3


Bydlení v plovoucím domě - 4


Bydlení v plovoucím domě

Stavba bude soběstačná a ekologická – energii bude získávat ze solárních panelů. Samozřejmostí bude také filtr na vodu. Budova bude vhodná a dostatečně prostorná i pro rodinu s dětmi.

 

I když bude z velké části skleněná, bude velmi odolná vůči hurikánům, které se v oblasti poměrně často vyskytují – jen letos huriákn Irma zničil desítky domů. Firma by chtěla začít stavbu nabízet k prodeji v létě. Cena bude vysoká – bude se pohybovat okolo tří milionů dolarů (65 milionů ).

Názory na článek  Bydlení v plovoucím eko domě může majitelům zachránit život
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie Stavba, nejlépe hodnocené fotografie

Články Stavba