Logem KLASA se bude pyšnit dalších 22 produktů

Jana Brožková (Bydlet.cz), 15.07.2020
Značku kvality KLASA získalo dalších 22 výrobků od celkem jedenácti producentů. Zájem o modro-červené logo mají nejen prověřené společnosti, které ocenění KLASA již na řadě svých výrobků používají a pravidelně se uchází o její opětovné udělení, ale také zcela noví producenti. Patří mezi ně nejen čerstvá zelenina, ale také za studena lisované ovocné koncentráty či bio výrobky.

Značku KLASA uděluje od roku 2003 ministr zemědělství mimořádně kvalitním potravinám a produktům na tři roky, její administraci provádí Státní zemědělský intervenční fond. Spotřebitelům umožňuje značka lepší orientaci mezi potravinami v prodejnách a usnadňuje nákup kvalitních českých potravin. Aktuálně je toto logo na obalech 932 produktů od 232 českých a moravských výrobců.

Nově oceněnými výrobky jsou:

Rajče koktejlové – odrůda Hranáček

AGRO Haná a.s.

Tato velmi chutná koktejlová rajčata jsou pěstována v úrodné oblasti Hané společností Agro Haná a.s., která je součástí odbytového družstva Čerstvě utrženo. Družstvo dbá na pěstování ovoce a zeleniny ve vysokém standardu a čerstvosti.

Rajčata keřík – odrůda Siranzo

AGRO Kadaň s.r.o.

Keříková rajčata odrůdy Siranzo jsou opylována čmeláky a ručně sklízena tak, aby dorazila k zákazníkům vždy čerstvá. Za jejich pěstováním v moderních skleníkových provozech na dohled Českého středohoří stojí společnost AGRO Kadaň.

Cibule kuchyňská žlutá

Blanická s.r.o.

Za vysokou kvalitou oceněné cibule se skrývá kombinace kvalitních certifikovaných semen, vhodné půdy, vydatné závlahy a správně načasované sklizně. Společnost Blanická s.r.o. také dbá na šetrnou odkameňovací a balící technologii a krátký dodavatelský řetězec. Tržní úpravou zeleniny se zabývá od roku 1999.

BIO čoko-kokosky s FAIR-TRADE čokoládou

Biopekárna Zemanka s.r.o.

Oceněné BIO čoko-kokosky s FAIR-TRADE čokoládou to je dokonalé spojení kvalitní bio hořké čokolády a kokosu. Dohromady vytváří nezaměnitelnou pochoutku, která neobsahuje palmový tuk, bílý rafinovaný cukr ani žádné konzervanty a barviva. Navíc jsou také držitelem veganské certifikace od společnosti The Vegan Society. Jejich výrobu zajišťuje biopekárna Zemanka s.r.o. v malé obci Oříkov u Sedlčan ve Středních Čechách.

Adriana semolinové těstoviny BIO

Adriana semolinové těstoviny – tricolore

Adriana celozrnné těstoviny

Europasta SE

Všechny tři oceněné druhy těstovin od Europasta SE jsou vyrobeny ze 100% BIO mouky z tvrdé pšenice. Zatímco celozrnné vynikají vyšším obsahem vlákniny, tricolore balení v sobě ukrývá mix těstovin ochucených sušenými rajčaty a špenátem. Společnost Europasta SE je pokračovatelem českého a částečně i slovenského průmyslu výroby těstovin. Nejvýznamnější a nejpozoruhodnější jsou v historii společnosti především dvě továrny, které fungují až do současnosti – v Březí u Boršova nad Vltavou a v Litovli.

Rajče kulaté – odrůda Karkulka

Farma Kopeček s.r.o.

Roztomile nazvaná odrůda Karkulka je pěstována na Farmě Kopeček s.r.o. na Hané. Díky své střední velikosti je vhodné především do salátů či na vaření. Farma Kopeček s.r.o. je součástí odbytového družstva Čerstvě utrženo.

 BezVa Mango a Marakuja

BezVa Ananas a Kokos

BezVa Aloe Vera a Angrešt

BezVa Rakytník

MADAMI s.r.o.

Za studena lisované ovocné koncentráty z čerstvého ovoce mají vynikající aroma, plnou chuť a obsahují kousky ovoce. Ředí se vodou v poměru 1:8 a jsou vhodné pro přípravu osvěžujících ovocných limonád i horkých nápojů. Společnost MADAMI, sídlící ve východních Čechách, se zabývá vlastním vývojem a výrobou originálních ovocných produktů, BezVa limonád, šťavnatých čajů, horkého ovoce a jiných dobrot od roku 1994. Posláním firmy je prostřednictvím produktů s vysokým podílem přírodních surovin a zachováním důležitých výživových hodnot budovat pro širokou veřejnost značku, která je synonymem vyvážené chuti a vůně.

Kuře bez drobů – hluboce zmrazené

RACIOLA Uherský Brod, s.r.o.

Oceněné hluboko zamražené kalibrované kuře je oblíbené jako tradiční surovina pro přípravu lehkých a rychlých pokrmů. Kuřata jsou krmena v systému uzavřeného chovu v ČR, kde je vše pečlivě monitorováno s cílem zajistit zvířatům optimální podmínky pro jejich růst. Společnost RACIOLA je držitelem mezinárodního potravinářského standardu International Featured Standard Food.

Tekuté ovoce Jablko – Višeň

Tekuté ovoce Jablko – Bezinka

Ovocno zeleninový mošt Jablko – Červená řepa

RÉVA RAKVICE s.r.o.

Výrobu těchto oceněných moštů má se zabývá společnost RÉVA RAKVICE s.r.o. sídlící v jižní části velkopavlovické vinařské podoblasti. Mimo své hlavní činnosti, kterou je výroba vína z vinohradů obhospodařovaných v režimu BIO, zpracovává ve své moderní moštárně ovoce a zeleninu ze sadů a polí jižní Moravy. Z čerstvých surovin se šetrným lisováním vyrábí 100% mošty o obsahu 3 nebo 5 litrů.

BIO svíčková

BIO roštěná

BIO vysoký roštěnec

BIO hovězí mleté

SOHORS spol. s r.o.

Společnost SOHORS spol. s r.o. obhospodařuje 1 300 hektarů zemědělské půdy v podhůří Novohradských hor a chová 1 100 kusů hovězího dobytka. Zvířata porážená na jatkách v městečku Besednice pochází pouze z ekologických chovů českých zemědělců. Maso po rozbourání a vakuování může zrát až 35 dnů při teplotě do 3°C. Díky tomu je takto vyzrálé maso maximálně křehké a jeho tepelná úprava je velice rychlá.   

SILKEN hedvábné tofu

Farmářova BIO pomazánka

VETO ECO s.r.o.

Společnost VETO ECO s.r.o. vznikla před 28 lety s cílem přinášet lidem zdravou a přesto chutnou výživu s motem “pro radost ze zdraví”. Jejich oceněné tofu vyniká díky jedinečnému technologickému postupu jemnou strukturou. Perfektně se hodí na zahuštění se zachováním jemné krémovitosti. Také Farmářova BIO pomazánka je zpracována pouze z rostlinných surovin a navíc v BIO kvalitě, díky čemuž dosahujeme výjimečné chuti i vlastností podobných masným výrobkům.

Další informace a kompletní seznam všech oceněných produktů najdete na stránkách www.eklasa.cz. 

 

Lenka Rezková

tisková mluvčí SZIF

 


Názory na článek  Logem KLASA se bude pyšnit dalších 22 produktů
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy