Ceny nemovitostí, ceny domů, bytů a pozemků, vývoj nájmů, stránka 260

Ceny nemovitostí - ceny domů, bytů a pozemků se vyvíjejí. Záleží na lokaci, kde se dům či byt nachází, zda jsou nové, nebo starší, v dobrém stavu, nebo před celkovou rekonstrukcí. U pozemků záleží také na lokaci, velikosti pozemku a na jeho určení. Tedy, zda se jedná o pozemek, kde je možné postavit dům, nebo se o zahradu, kde se dá pořídit pouze mobilní domek. S vývojem cen nemovitostí se mění i výše nájmů.

Sazka se nikdy nevzdává a jde do toho!

18.2.2003

FLASH: Sazka: Výstavba haly bude pokračovat PRAHA (ČIA) - Výstavba haly pro hokejové mistrovství světa v Praze Vysočanech bude pokračovat. Rozhodlo o tom dnes na svém mimořádném zasedání představenstvo investora výstavby, akciové společnosti Sazka.

30% úvěrů ze stav.spoření jde na starší nemovitosti

17.2.2003

PRAHA (ČIA) - Zhruba 30 procent všech úvěrů ze stavebního spoření lidé používají na koupi staršího bytu nebo rodinného domu. Necelých 23 procent lidí pak úvěrem financuje rekonstrukci a jen 16 procent pak úvěr využije na pořízení nové nemovitosti.

Státní podpora stavebního spoření vloni byla 11,1 mld.Kč

17.2.2003

PRAHA (ČIA) - Státní podpora stavebního spoření vyplacená v loňském roce dosáhla téměř 11,1 miliardy korun, což je zatím nejvíce od roku 1993, kdy začaly spořitelny nabízet stavební spoření. Vyplývá to z údajů ministerstva pro místní rozvoj (MMR).

Trhem s komerčními pozemky hýbou logistické firmy a maloobchodní řetězce

17.2.2003

PRAHA (ČIA) - Nejvýraznějšími hybateli trhu s komerčními pozemky jsou logistické a distribuční firmy a maloobchodní řetězce. Tyto subjekty uskutečňují nejvýznamnější transakce, ke kterým v loňském roce patřily například pronájem skladových prostor v...


Fotogalerie: Rodinné domyBude se rozhodovat o osudu stavebního spoření

17.2.2003

PRAHA (ČIA) - Plán ministra financí Bohuslava Sobotky na radikální snížení podpory stavebnímu spoření nebude mít mezi poslanci rozhodně jednoznačnou podporu. Stavební spoření má pět milionů lidí a Sobotka chce od příštího roku pro nově uzavírané smlouvy..

MF ČR: Deviz.kurzy pro daň.poplatníky r.2002

12.2.2003

Pokyn č. D - 250 Stanovení jednotných kursů za zdaňovací období 2002 podle § 38 zákona č.586/1992 Sb.,o daních z příjmů, v platném znění. Poplatníci, kteří nejsou účetní jednotkou použijí pro přepočet cizí měny jednotný kurs stanovený podle §38 odst.
Nová finta na hypotéky = úrok jen 3% ?!

10.2.2003

Co se skrývá pod titulkem této zprávy? Kdo navštívil víkendový For Habitat ten možná tuší nebo i ví, těm ostatním se pokusíme ve zkratce nový produkt přiblížit. Na trhu hypoték se totiž objevil nový produkt, který klasickou hypotéku spojuje s KZP nebo-li.

GE sniží úročení hypoték o 0,4%

10.2.2003

PRAHA (ČIA) - O 0,4 procentního bodu na 5,29 procenta snížila od dnešního dne úrokovou sazbu u hypoték s fixací na pět let GE Capital Bank. Hypotéka s úrokovou sazbou sjednanou na jeden rok zůstává na 4,99 procenta.

Raiffeisenbank snižuje sazbu u hypoték

6.2.2003

PRAHA (ČIA) - Na 4,5 procenta stanovila s platností od 10. února Raiffeisenbank minimální úrokovou sazbu hypotéčních úvěrů s fixací na jeden rok. Banka také snížila o 0,2 procenta na 5,3 procenta základní pětiletou úrokovou sazbu u hypoték.

Stavební spořitelny loni poskytly přes 200tis. úvěrů

5.2.2003

PRAHA (ČIA) - Bezmála 204 tisíc lidí v loňském roce požádalo svou stavební spořitelnu o úvěr ze stavebního spoření či překlenovací úvěr. Stavební spořitelny poskytly loni nové úvěry v celkovém objemu 27,7 miliardy korun.

Spořitelna poskytla vloni hypotéky v objemu 12 miliard Kč

3.2.2003

PRAHA (ČIA) - Meziročně o 16 procent na 12,4 miliardy korun se zvýšil objem hypotečních úvěrů poskytnutých loni Českou spořitelnou, jejich počet stoupl o téměř 40 procent. Celkem do konce loňského roku poskytla Česká spořitelna 19 111 hypoték v objemu...

Spořitelna sníží úročení hypoték

3.2.2003

PRAHA (ČIA) - O 0,2 procentního bodu na 5,2 procenta snížila Česká spořitelna (ČS) úrokovou sazbu u hypotéčních úvěrů poskytovaných v rámci programu Top Bydlení. Zároveň ČS snížila ostatní jednoleté minimální hypotéční úrokové sazby z 5,1 procenta na 4,7.

ČMSS poskytla loni 53 000 úvěrů ze stavebního spoření

3.2.2003

PRAHA (ČIA) - Přes 53 tisíc úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů v objemu 8,8 miliardy korun poskytla v loňském roce Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS). V meziročním srovnání vzrostl počet poskytnutých úvěrů o 27 procent a objem se...

Problém (de)regulace nájemného se vyjasňuje !

3.2.2003

PRAHA (ČIA) - Po několika ostrých sporech mezi ministrem financí Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a ministrem pro místní rozvoj Pavlem Němcem (US-DEU) stačily zástupcům koaličních stran dvě hodiny k nalezení shody ohledně dalšího vývoje regulovaných nájmů.

MMR chystá levnější a dostupnější hypotéky

28.1.2003

PRAHA (ČIA) - Jednotnou sazbou by měl podle návrhu ministerstva pro místní rozvoj od příštího roku stát dotovat hypotéční úvěry. Pokud v letošní roce zůstanou úrokové sazby u hypoték na stejné úrovni jako loni, mohla by se příští rok vyplácet státní...