Ceny nemovitostí, ceny domů, bytů a pozemků, vývoj nájmů, stránka 262

Ceny nemovitostí - ceny domů, bytů a pozemků se vyvíjejí. Záleží na lokaci, kde se dům či byt nachází, zda jsou nové, nebo starší, v dobrém stavu, nebo před celkovou rekonstrukcí. U pozemků záleží také na lokaci, velikosti pozemku a na jeho určení. Tedy, zda se jedná o pozemek, kde je možné postavit dům, nebo se o zahradu, kde se dá pořídit pouze mobilní domek. S vývojem cen nemovitostí se mění i výše nájmů.

Chcete 60m2 byt za 900 000 Kč? aneb cesta k renesanci bytových družtev

17.12.2002

PRAHA (ČIA) - Byt o velikosti 60 metrů čtverečních lze postavit za 900 tisíc korun v případě, že ho bude stavět neziskové bytové družstvo za pouhé skutečné stavební náklady. Tvrdí to alespoň předseda Svazu českých a moravských bytových družstev Ivan...

Spory o zákonu o nájemné vyvolala Sněmovna

13.12.2002

PRAHA (ČIA) - Nový zákon o nájemném se chystá vládní kabinet ještě do konce roku projednat a poslat do Poslanecké sněmovny k projednání v lednu příštího roku. Uvedl to premiér Vladimír Špidla v odpovědi na interpelaci poslankyně Lucie Talmanové z ODS,...

Boj o internetový realitní trh na ostří nože

12.12.2002

PRAHA/ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČIA) - Za zneužití dobrého jména šesti ze sedmi oblastních částí sítě ČeskéReality.cz považuje společnost Marten & Louis nedávný krok konkurenční firmy NetRealit.cz.

Sobotkův plán pro omezení podpory stavebního spoření

12.12.2002

PRAHA (ČIA) - Stavební spoření by se mělo stát méně výhodným. Podle návrhu ministra financí Bohuslava Sobotky by totiž měl stát v budoucnosti výrazně omezit jeho podporu. Dnes o tom informovala Mladá fronta Dnes.


Fotogalerie: Rodinné domyDeregulace nájemného zmítá vládní koalicí

12.12.2002

PRAHA (ČIA) - Otázka deregulace nájemného bude podle poslankyně za US-DEU Hany Marvanové předmětem úporných debat mezi koaličními partnery ve vládním kabinetu. "Do vlády se nyní připravují vlastně dva návrhy - z pera ministerstva financí a ministerstva...

Vzniká zákon o nájemném - návrhy jsou různé

10.12.2002

PRAHA (ČIA) - Zákon o nájemném předložili do Poslanecké sněmovny komunističní poslanci. Pronajímatel by podle jejich návrhu zákona byl oprávněn požadovat nájemné maximálně ve výši ekonomicky oprávněných nákladů a ročního zisku ve výši o 0,5 procentního...
Stavební spořitelny bojují o zachování státní podpory

9.12.2002

PRAHA (ČIA) - O zachování státní podpory stavebního spoření usilují tuzemské stavební spořitelny. Kvůli špatné situaci státních financí totiž vláda uvažuje o redukci výdajů na podporu stavebního spoření.

Stavební výroba v říjnu rostla díky opravám povodňových škod

9.12.2002

Opravy po povodních táhly růst Stavebnictví - říjen 2002 Celková stavební výroba v říjnu 2002 meziročně reálně vzrostla o 3,5 % po vyloučení vlivu počtu pracovních dní ( v říjnu bylo o 1 pracovní den méně) o 4,7 %.

Nejvyšší nájemné by mělo být to místně obvyklé

3.12.2002

PRAHA (ČIA) - Rozhodnutí Ústavního soudu o zrušení cenového výměru upravujícího regulaci nájemného podle poslance ČSSD a předsedy Sdružení nájemníků Stanislava Křečka vnáší zmatek mezi pronajímatele a nájemníky a jeho důsledkem je nejistota sociálně...

Povodně - až 5 let daňových prázdnin

28.11.2002

PRAHA (ČIA) - Až na pět let budou mít obce právo osvobodit od daně buď zcela, nebo částečně nemovitosti dotčené živelnou pohromou. Osvobození od daně z nemovitosti bude možné provést obecně závaznou vyhláškou, a to i zpětně na uplynulé zdaňovací období.

Prodeje již stojících domů v USA výrazně lepší než se čekalo

25.11.2002

Prodej již stojících domů v USA v říjnu zaznamenal růst o 6,1% a dosáhl roční míry 5,77 mil. domů. Průměrné očekávání trhu bylo na úrovni 5,37 mil.USD. Za výrazným překonáním odhadů stojí především rekordně nízké úročení hypotéčních půjček.

S plánem deregulací Praha v PS asi narazí

20.11.2002

PRAHA (ČIA) - Zákonodárná iniciativa hlavního města Prahy o zavedení diferencovaného nájemného, kterou dnes avizoval budoucí primátor Pavel Bém (ODS), zřejmě narazí v parlamentu na rozporuplné reakce.

Praha bude tlačit parlament k deregulacím nájemného

20.11.2002

PRAHA (ČIA) - Diferencovaná deregulace nájemného je jedním ze stěžejních bodů koaliční dohody pražských organizací ODS a ČSSD na pražské radnici. Tento bod smlouvy se dnes zavázali zástupci obou stran prosazovat.

Pozemkový fond prodává další pozemky

20.11.2002

PRAHA (ČIA) - V pořadí již desáté kolo veřejné nabídky pozemků podle zákona o prodeji státní půdy vyhlásí ve čtvrtek 21. listopadu Pozemkový fond České republiky (PF). Informoval o tom dnes tiskový mluvčí PF Michal Bureš.

Německo zavede daň z kapitálových výnosů

19.11.2002

Spolková vláda Německa se rozhodla zavést od 21.února 2003 daň z kapitálového výnosu ve výši 15%. Nová daň by měla napomoci zvýšit chybějící příjmy do státní kasy. Mimo jiné bude znamenat povinnost zdanit výnosy z obchodování s akciemi a to bez ohledu na.