Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 443

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

Digitalizace katastrálních map zahýbe hranicemi pozemků, a také daněmi

5.10.2019

Některé vlastníky nemovitostí zřejmě čekají další výdaje a běhání po úřadech. Kvůli digitalizaci katastrálních map se totiž mohou měnit hranice pozemků a jejich majitelé tak budou muset platit odlišnou daň z nemovitosti.

Pusťte domů více světla: světlovody využijí denní světlo

4.10.2019

Proč doma přes den svítit žárovkami, když můžete využívat denní světlo? Do tmavých částí místností jej snadno přivedete pomocí světlovodů. Na co se při jejich výběru zaměřit, poradí Jakub Brandalík ze společnosti Lightway.

Japonské stěny: stín, a přitom dostatek světla

4.10.2019

Nedokážete si vybrat mezi vnitřními roletami a vertikálními žaluziemi? Možná máte dojem, že by to chtělo ještě něco jiného. Tak co takhle posuvné velkoplošné panely, které se ukotví na stěnu nebo do stropu a můžete si na ně vybrat stylovou látku se...

Evropská komise potvrzuje: Podpora elektřiny z druhotných zdrojů je v České republice dobře nastavená

3.10.2019

Publikováno: 3.10.2019 Autor: Odbor komunikace 01400 Provozní podpora podle tuzemského zákona o podporovaných zdrojích energie je slučitelná s vnitřním trhem Evropské unie. Řekla to Evropská komise, když vydala tzv.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyCeny bytů 2019: Jaká je aktuální situace na trhu s nemovitostmi?

3.10.2019

Je na hledání vlastního bydlení opravdu ta nejhorší doba? Ceny nemovitostí rostou, hypotéky zpřísňují pravidla. Mladí často na vlastní bydlení jednoduše nedosáhnou a bytů je navíc nedostatek.

Je čas topit: zkontrolujte kotel i komín a zapojte chytré technologie

2.10.2019

Topná sezona začíná. Je proto nejvyšší čas na kontrolu topení nebo případné úpravy celého otopného systému. Včasnou kontrolou kotle, rozvodů, termostatů i radiátorů totiž předejdete možným poruchám. Chytré technologie vám pak pomohou s úsporami energií.

Lidé staví svépomocí, nutí je k tomu nedostatek sil na stavebním trhu

2.10.2019

Za první pololetí letošního roku se začalo stavět nejvíce rodinných domů za posledních deset let. Současně bylo vydáno nejvíce stavebních povolení na rodinné a bytové domy od roku 2013.

Pozor na podezřele levné pronájmy. Podvodníci vás oberou o tisíce

1.10.2019

Policie varuje před podezřele levnými pronájmy bytů. Po celé republice se množí případy, kdy pachatelé nabízejí k užívání cizí nemovitosti a inkasují za to peníze. Jeden z posledních případů se objevil na Prachaticku.

Český hypoteční trh meziročně opět vadne

1.10.2019

Včerejší data ČNB o vývoji českého bankovního sektoru v srpnu mimo jiné přinesla potvrzení signálu vyslaného už před cca dvěma týdny daty na serveru hypoindex: trend zmírňování meziročních poklesů objemu nových hypoték, který jsme mohli při troše dobré...

Kladivo na ceny bydlení aneb potřeba je regulovat nabídku i poptávku

1.10.2019

Není vyloučeno, že zájem o hypotéky bude oproti posledním rokům slabší nejen opticky v příštích měsících kvůli vysoké loňské základě (jak bylo uvedeno výše), ale i dlouhodoběji – zejména pokud běžní klienti přestávají být ochotni nebo schopni platit za...

Daň se sice sníží, i tak si lidé za dálkové vytápění zřejmě připlatí

30.9.2019

Za teplo si lidé připojení na dálkové vytápění nejspíš od příštího roku opět připlatí i přesto, že se sníží daň z 15 na 10 procent. Jenže podle ekonomů kvůli zvyšujícím se nákladům na výrobu tepla jeho cena poroste až o šest procent.