Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 444

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

Gepard Finance získaly třetím rokem po sobě cenu Czech Superbrands

30.9.2019

Společnost Gepard Finance, největší hypoteční specialista v Česku, získala ocenění Czech Superbrands 2019. Zařadila se tak mezi nejlepší tuzemské obchodní a spotřebitelské značky.

Poptávka po dřevostavbách výrazně roste, důvody jsou jasné

29.9.2019

Zájem o dřevostavby v posledních letech stabilně roste. „Češi se ke dřevu jakožto ke stavebnímu materiálu svým způsobem vrací a opět k němu získávají důvěru. K hlavním přednostem dřevostaveb patří dobré tepelně-izolační vlastnosti a v době výstavby také..

Jak vybavit dětské království, aby zaujalo dítě

29.9.2019

Dětský pokoj by rozhodně neměl být nudný. Proto kromě samotného nábytku popřemýšlejte i o dalších komponentech – například hracím koutku, prostoru na cvičení pro puberťáka nebo malou baletku či místu pro televizi s herní konzolí.

Podzimní péče o trávník: 4 rady, jak správně vertikutovat

28.9.2019

Po horkém a suchém létě si zaslouží trávník vaši pozornost, aby byl na další sezónu opět v kondici. Před zimou se proto zaměřte na jeho správnou vertikutaci – tedy prořezání, které je základem péče o zdravý a hustý trávník.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyKladno, Brno, České Budějovice: Města zvyšují nájmy ve svých bytech až o tisícovku měsíčně.

28.9.2019

Města po celé republice zdražují nájemné ve svých obecních bytech. Spousta radnic s tím začala už na začátku roku, hlavně kvůli nákladům spojeným s údržbou městských bytovek. Další radnice to plánují na příští rok. Nájmy se mnohde zvednou i o tisícovku...

Přístavba domu: pozor na legislativu i koncepci

28.9.2019

Přístavby rodinných domů jsou oblíbeným a poměrně jednoduchým řešením, jak v případě potřeby rozšířit svůj životní prostor. Majitelé domů je mnohdy řeší svépomocí, čímž se však obvykle ochuzují o přidanou hodnotu přístavby v podobě ozvláštnění designu...

Tepelná čerpadla jsou díky kotlíkovým dotacím až o polovinu levnější

27.9.2019

Od roku 2022 bude zakázán provoz starých kotlů na uhlí. Třetí vlna kotlíkových dotací tak přináší poslední možnost využití státní finanční podpory při výměně kotlů na tuhá paliva za tepelná čerpadla a další ekologičtější zdroje vytápění.

Překvapení. Bydlení je v Česku nejmenší zátěží pro rozpočet domácností minimálně od roku 2005

27.9.2019

Ceny nemovitostí i nájemného v Česku citelně stoupají. O to překvapivější jsou nové údaje Eurostatu. Bydlení totiž bylo loni nejmenší zátěží pro rozpočet domácností minimálně od roku 2005.

Investiční hypotéka v druhé polovině roku 2019 – co vzít v potaz než se rozhodnete stát se realitním magnátem?

27.9.2019

Pronajímání nemovitosti se jeví jako snadná cesta k pasivnímu příjmu. Nízké úrokové sazby a vysoké ceny nájmů nahrávají myšlence, že vytvořit si pravidelný měsíční příjem z pronájmu nemusí být zase až tak těžké, má to však celou řadu „ale“.

Výnos z daní by měl směřovat městům a obcím, ve kterých se staví

26.9.2019

Ze současné stavební paralýzy vyvede zemi a Prahu jen spolupráce všech aktérů rozvoje – státu, města a soukromých investorů, shodli se účastníci dnešního Summitu architektury a rozvoje.

3 tipy: podle čeho vybrat řetězovou pilu?

26.9.2019

Pro běžné použití kolem domu postačí pily označené jako hobby, určené pro domácí občasnou práci, nebo farmářské, které jsou určeny k poloprofesionálnímu využití. Jsou vhodné jak pro přípravu palivového dřeva, tak pro menší práce při údržbě zahrady.

Starost, která se na podzim opakuje: jak zabezpečit chatu na zimu?

25.9.2019

Než skončí chatařská sezóna, měl by každý majitel takovéhoto rekreačního objektu provést základní údržbu související jak s příchodem zimního období, tak s prevencí proti zlodějům.

Přežije Praha totální výpadek elektřiny? (video)

25.9.2019

Je Praha připravena na úplný výpadek elektřiny a mají například nemocnice dostatek záložních agregátů? Hrozba blackoutu v Praze bude hlavním tématem pořadu Napřímo vysílaném na TN.cz. Hostem bude od 17:45 místopředseda energetické sekce pražské hospodá...

Nový směr stavebnictví: ostrovní soběstačné domy

25.9.2019

Budoucnost stavebnictví v České republice jde energeticky úsporným směrem. Stále více se mluví o soběstačných ostrovních domech a první již u nás vznikají. Jedná se o koncept, za nímž stojí mladí architekti a který je založený na svobodě, nezávislosti a..