Orchideje - Orchidej fialová

Fotogalerie Orchideje další další
Orchidej fialová
Orchidej fialová
celá hvězdycelá hvězdycelá hvězdycelá hvězdycelá hvězdy
známka: 5.0 / 6
Popis:
 Orchidej fialová rodu Vanda je silná až robustní rostlina. Orchidej Vanda má mohutný kořenový systém. Kořeny této orchideje jsou citlivé na přemokření, při kterém by orchidej mohla uhnít. Proto se tento druh pěstuje volně, bez květináče a substrátu. Orchidej denně ponoříme na několik desítek minut do vody - doporučená je měkká, dešťová, pokojové teploty a potom necháme její kořeny okapat a uschnout. Možné je orchidej také měkkou vodou rosit.

Zařazeno: 7. duben 2014 

Sdílejte fotku na sociálních sítích nebo emailem

Social icons

Články k tématu orchideje

Celníci měli loni žně: drogy, orchideje i 2 tuny kondomů

24.1.2018

Celkem 1487 pokusů o nelegální transport zboží odhalili v loňském roce celníci v pražské Ruzyni. Více než polovina případů se týkala pašování drog. Jejich počet tak oproti roku 2016 narostl o 60 procent.

Pokojové květiny: orchideje jsou krásky do každého bytu

16.6.2015

Pokojové květiny: orchideje jsou krásky do každého bytu. Orchideje patří mezi jedny z nejkrásnějších rostlin. To je možná onen důvod, proč se jim méně zkušení pěstitelé často raději vyhnou.

Interiérové květiny, které nezklamou = orchideje tisíce druhů

27.5.2014

Orchideje najdeme kromě Antarktidy na všech kontinentech až v 30 000 druzích. Orchideje jsou také jedny z nejoblíbenějších a nejrůznorodějších interiérových květin. Pěstování orchidejí v bytě je dnes již naprosto běžnou záležitostí, stačí si zvolit...

Kvetoucí orchideje jsou jednoznačně královny všech pokojových rostlin

3.10.2013

Orchideje jsou opravdové královny mezi pokojovými rostlinami. Orchideje mají bezpočet barev, tvarů i velikostí. Mnoho druhů a jejich hybridů se daří pěstovat i v běžných bytových podmínkách.

Články k tématu orchideje