Interiéry a design bytů a domů, stránka 85

Vytvořit interiér podle vašich představ a vyladit design vašeho domova – rodinného domku, vily, bytu je náročné i zábavné. Kuchyně, ložnice a šatna, obývací pokoj, dětský pokoj, pracovna, koupelna i toaleta. Je třeba vybrat nábytek i spotřebiče, barvu i materiály, dekorace i osvětlení, stínění oken, rozmyslet rozvržení prostor, uvážit ergonomii. Budete při zařizování interiéru postupovat podle feng shui, nebo minimalismu, máte rádi styl francouzské Provence nebo anglického venkova? Případně dáváte přednost skandinávskému stylu, či bouřlivácky eklektickému?

Osvětlení? Každý pokoj si žádá „to své“

9.3.2012

Co se týče osvětlení, každý prostor v bytě či domě si žádá „to své“. Není možné k výběru osvětlení přistupovat stejně, ať se jedná o kuchyň či dětský pokoj. Je třeba vzít v potaz specifika jednotlivých místností a osvětlení vybírat s ohledem na ně.

Řešíte topení, nebo design? Vyberte si obojí.

8.3.2012

Přemýšlíte, jak vyřešit přídavné topení? Chcete mít doma, nebo na chatě designový krb a vadí vám popel, kouř a nepořádek? Vyberte si obojí – čisté topení i design.

Koupelnová baterie – šperk vaší koupelny

7.3.2012

Koupelnová baterie může být šperkem vaší koupelny. Ergonomická, stylová a osobitá. Taková je kolekce koupelnových baterií Eurolines, které mají zcela nezaměnitelný a nadčasový design.

Bydlení – historie bydlení, tvůrčí hnutí Art and Craft. Řemeslo a ruční práce – vkus a účelnost.

6.3.2012

Anglické tvůrčí hnutí Art and Craft se vyhraňovalo proti zdobnosti a nevkusu továrně vyráběných nábytkových předmětů. Prosazovalo návrat k ruční, řemeslné práci a bydlení účelnému i harmonicky krásnému.


Fotogalerie: Design a bydlení, Interiéry bytů a domůBiokrby – ano nebo ne? Jsou biokrby bezpečné?

1.3.2012

Biokrby jsou krby, pracující na principu hoření biolihu, nebo bioethanolu. Biokrby mohou být zcela bezpečné, pokud využívají princip hoření bio-ethanolových par.

Jak se dnes prodává nábytek? Jakým způsobem prodejny nábytku bojují s krizí i s konkurencí?

1.3.2012

Trh s nábytkem je v ČR již nasycený. Jak se prodává nábytek, o co je největší zájem a jakým způsobem se dá vypořádat s krizí i konkurencí? Je větší zájem o nábytek z masivu, nebo lamina?
Bydlení – historie bydlení, druhá polovina 19. století, historismus. Sloh s předponou neo.

21.2.2012

Tvůrcům pseudohistorismu nešlo o vytvoření nového slohu. Druhá část 19. století byla ve znamení napodobování a retrospektivy předcházejících historických slohů. Století průmyslové revoluce bylo i stoletím slohu s předponou neo a novo.

Soutěž o vstupenky na PRAGOINTERIER má svých 15 výherců

15.2.2012

Blahopřejeme 15 výhercům, kteří obdrží 2 vstupenky na Mezinárodní veletrh bytového designu PRAGOINTERIER, který se koná 16. – 19.2.2012 na Výstavišti v Praze – Holešovicích.

Osvětlení interiéru nepodceňujte!

10.2.2012

Stavíte nový dům či provádíte rekonstrukci? Často máte unavené oči a nevíte proč? Či toužíte po finančně nenáročné změně interiéru? Všechny tyto případy volají po jednom – zaměřte se na osvětlení vašeho interiéru.

Čistě přírodní trvanlivá podlaha

9.2.2012

Podlaha je základem interiéru každého domova, protože jsme s ní v neustálém vizuálním i dotykovém kontaktu. V nemalé míře rozhoduje o tom, zda se doma budeme cítit příjemně. Kromě praktické účelnosti a estetických požadavků se v současnosti dbá také na...

Bydlení – historie bydlení, nábytkový fenomén Thonet a nové technologie ohýbaného dřeva

7.2.2012

Vyučený truhlář a pozdější úspěšný podnikatel Michael Thonet byl průkopníkem nové technologie ohýbání dřeva. Jeho thonetky jsou dodnes obdivovaným a vyhledávaným bytovým zařízením.

Ložnice – oáza klidu, romantiky a vášně

2.2.2012

Ložnice je místem, kde odpočíváme a nabíráme blahodárnou energii, prožíváme vzácné chvíle se svým partnerem, dětmi. Je to místo, které by pro nás tedy mělo být jakousi oázou klidu, romantiky a vášně.

Bydlení - historie bydlení, biedermeier. Měšťanský sloh přiměřenosti.

30.1.2012

Po skončených útrapách napoleonských válek se objevil biedermeier - měšťanský sloh přiměřenosti. Po zhroucení francouzkého císařství se postupně začaly vyrovnávat protiklady mezi bydlením měšťanů a šlechty.

Dřevěná podlaha? Ano, dřevěná podlaha!

27.1.2012

Je dřevěná podlaha vhodná do kuchyně, dětského pokoje? Snese dřevěná podlaha řádění dětí a psa? Ano, správně vybraná dřevěná podlaha snese téměř vše! Moderní dům či byt je prostor velmi různorodý, každá jeho část má svůj vlastní účel, způsob...