Interiéry a design bytů a domů, stránka 91

Vytvořit interiér podle vašich představ a vyladit design vašeho domova – rodinného domku, vily, bytu je náročné i zábavné. Kuchyně, ložnice a šatna, obývací pokoj, dětský pokoj, pracovna, koupelna i toaleta. Je třeba vybrat nábytek i spotřebiče, barvu i materiály, dekorace i osvětlení, stínění oken, rozmyslet rozvržení prostor, uvážit ergonomii. Budete při zařizování interiéru postupovat podle feng shui, nebo minimalismu, máte rádi styl francouzské Provence nebo anglického venkova? Případně dáváte přednost skandinávskému stylu, či bouřlivácky eklektickému?

Bydlení - historie bydlení, konec 50. - 70. léta není jen Expo 58

20.9.2012

Konec 50. let až 70. léta, není v oblasti bydlení jen ve znamení celosvětové výstavy Expo 1958, která nesla heslo Bilance světa pro svět lidštější. V Evropě se jedná o dynamické období experimentů a nekonvenčnosti i dobu nových technologických možností.

Aktuální trendy aneb koupelna se mění v lázně

11.9.2012

Trendy koupelen pro rok 2012 a 2013 hovoří jasně. Interiér koupelny je vybaven nejmodernějšími technologiemi a materiály i barvy se inspirují v přírodě. Moderní koupelny se tak stávají domácími luxusními lázněmi s designovými funkčními doplňky, ve...

Bydlení – historie bydlení, poválečné Československo a Amerika

31.8.2012

V poválečném Československu vystřídal pár let svobody komunismus, který tvůrčímu bydlení nepřál a výrobu nábytku zestátnil. Ani v Americe nebyla po válce jednoduchá situace. Nebylo peněz nazbyt a prosazoval se zejména nábytek z levných materiálů.

Stále více Čechů řeší nedostatek prostoru v bytech posuvnými dveřmi

29.8.2012

Zhruba třetina Čechů dnes žije v panelových domech. Nejen oni ale musí ve svých bytech řešit obvyklý problém s nedostatkem prostoru. Kromě úložných prostor bývá často největším oříškem umístění dveří.


Fotogalerie: Design a bydlení, Interiéry bytů a domůBydlení – historie bydlení, nábytková tvorba po druhé světové válce

23.8.2012

Druhá světová válka prohloubila v Evropě předválečnou vleklou bytovou krizi. V šestnácti západoevropských zemích bylo válkou zcela zničeno více než 4,5 mil bytů a jejich velký počet byl těžce poškozen.

Prázdniny končí, škola se blíží, posviťme si na úkoly!

23.8.2012

Prázdniny končí a nový školní rok se již nezadržitelně blíží. Pro naše školou povinné děti musíme nakoupit veškeré pomůcky do školy. Důležitý je také dětský pracovní stůl a neméně podstatné je osvětlení, při kterém se píší úkoly, učí se a také čte.
Moderní koupelny, to jsou úsporné systémy sprchování

22.8.2012

Moderní koupelny využívají úsporné systémy sprchování. Sprchovat se můžete také bez obav, že se změní teplota vody při změně jejího tlaku. O to se postará technologie GROHE TurboStat®.

Více světla do koupelny, více světla pro venkovní prostředí

9.8.2012

Správná světla do koupelny a pro venkovní prostředí musí splňovat jiná kritéria, nežli další interiérová svítidla. Osvětlení koupelnových a venkovních prostor musí být zcela bezpečné i odolné vůči vlhkosti.

Bezpečné a stylové koupelny, funkční a designové detaily

24.7.2012

Kdo by nechtěl využívat služeb stylové, funkční a dokonce i bezpečné koupelny! Důkladně relaxovat ve vaně, ponořit se do teplé vody a uvolnit tělo i mysl… a po koupeli pomocí madla bezpečně vystoupit z vany.

Bydlení – historie bydlení, tvorba nábytku v období druhé světové války

21.7.2012

V období druhé světové války stagnovala Evropa ekonomicky, i kulturně. Výjimkou nebylo ani bydlení a tvorba nábytku. Vše ovlivňovalo válečné hospodářství a povinná výroba pro Velkoněmeckou říši.

Bydlení – historie bydlení, USA před druhou světovou válkou

21.7.2012

Bydlení a bytové zařízení USA před druhou světovou válkou ovlivňovaly zejména předchozí styly. Nové trendy se teprve postupně prosazovaly. Byly značné rozdíly v pojetí mezi Evropou a USA.