Tipy a triky, stránka 240

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

Počasí nám přinese v noci a zítra náledí, dále bude oblačno

9.12.2015

Řidiči, pozor! V noci ze středy na čtvrtek a ve čtvrtek ráno hrozí na většině území Česka náledí. Jeho tvorbu očekáváme ve středu před půlnocí v západní...

Cesta za polární kruh u vás doma

8.12.2015

Polární záře nad hlavou, nekončící ledové pláně nebo majestátní lední medvědi. To si asi každý vybaví v souvislost s krajinami za polárním kruhem, které patří k poslední neprobádaným koutům naší planety.

Konec obezity v Česku? Nová dieta nahrazuje běžnou stravu

7.12.2015

Kila navíc s sebou přináší spoustu zdravotních problémů. Každý pátý Čech trpí obezitou, každý třetí má nadváhu. Shodit kila a být zdravější jim má pomoci nový dietní šestifázový program It´s my life! se svou sítí stejnojmenných franšíz.

Předvánoční předpověď počasí: sněžení až v druhé polovině prosince

7.12.2015

Také následující týden bude ve znamení nadprůměrných teplot, takže ani na horách se během pracovního týdne sněžení nedočkáme. Lepší podmínky pro lyžaře ale slibuje druhá polovina měsíce.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněZimní spotřeba energie: jak v zimě protopit co nejméně

4.12.2015

Náklady za energie v zimě významně rostou. Nejvíce peněz utrácíme za vytápění, které tvoří až 60 % z celkového objemu spotřebovaných energií v domácnosti nebo firmě . Více zaplatí zejména ten, kdo přetápí.

Svátky roku 2016: přehled svátků a prázdnin pro rok 2016

4.12.2015

Letošní vánoce vycházejí trochu nešikovně, začínají 24.12. ve čtvrtek, druhý svátek vánoční vychází na sobotu a nový rok je v pátek. Od roku 2016 velmi pravděpodobně přibude nový svátek a volných dní tak bude celkem 13...

Zimní počasí, nebo jaro? O víkendu bude 11 °C a déšť!

3.12.2015

V pátek bude ráno na většině území mlha, ta se však kolem poledního rozpustí a v Čechách by mohlo být i polojasno. V sobotu bude na většině území oblačno až zataženo, po ránu se opět objeví mlhy, později pak slabý déšť.

Dálniční obchvaty bez poplatku? A kde? Rozhodne vláda!

2.12.2015

Už v lednu by mohli řidiči osobních aut na městské obchvaty i bez dálničních známek. Stát si po letech uvědomil, že než aby v přeplněných ulicích zamořovali vzduch, ať raději zdarma...

Zámek ve dveřích: aby zámek sloužil co nejdéle

1.12.2015

Zámek a bezpečnostní vložka ve vchodových dveřích by se měla pravidelně kontrolovat, a to minimálně dvakrát do roka. Především mráz a vlhko mohou totiž neudržovanému zámku způsobit značné potíže a vám hrozí, že zůstanete stát před zamčenými dveřmi.

Zlepšení bydlení: průzkum zjistil, že s bydlením nejsme spokojeni

1.12.2015

Kriticky nahlížíme nejen na svůj, ale také na cizí domov. Pokud jsme u někoho na návštěvě, napadá nás, co by měl hostitel ve svém bytě nebo domě zlepšit, opravit nebo zmodernizovat. Přiznávají se k tomu téměř dvě třetiny respondentů.

Nářadí a vybavení dílny: od vrtačky po regál

30.11.2015

Patříte mezi kutilské nadšence, kteří svůj volný čas tráví ve vlastní dílně skloněni nad hranoly dřeva nebo hromádkami šroubů, matic a ozubených koleček? Pokud ano, řemeslné činnosti jsou zřejmě vaší největší zálibou, životním stylem, anebo povoláním.

Stará střecha z azbestu: jak vyměnit eternitovou střechu

30.11.2015

Staré azbestocementové (eternitové) krytiny dodnes nalezneme na řadě střech rodinných domů, chat a chalup. V současnosti jsou často za hranicí své životnosti a díky zdraví škodlivému azbestu nevyhovují současným požadavkům na zdravé bydlení.

Prosincové počasí: bílé vánoce asi nebudou, pozor na vítr a povodně

30.11.2015

Před nepřízní počasí varují meteorologové nadále. Dnes vydali výstrahu před povodněmi. V Plzeňském a Jihočeském kraji má až do úterý vydatně pršet a proto až do odvolání platí pro tyto kraje tzv. povodňová bdělost.

Doprava chystá změny: od nového roku změny v dopravě

30.11.2015

Trasa z Mělníka do Jičína. Města spojuje silnice 1. třídy, jenže u Mladé Boleslavi se nakrátko změní na placenou komunikaci, rychlostní R desítku. Po pouhých 7 kilometrech pak zase...

Pokojové květiny: aby hvězdník/amarylka znovu vykvetl

29.11.2015

Hvězdník, lidově též amarylka nebo zornice je pokojová květina s velkými květy na silném, dlouhém stvolu, který vyrůstá z cibule. Aby nám hvězdník každý rok vykvetl, musíme mu vytvořit správné podmínky.