Tipy a triky, stránka 3

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

Městské prostory v Plzni pomohou využít Skupovku plně pro aktivity dětí

30.8.2023

Rada města Plzně schválila nájem nově zrekonstruovaných prostor ve druhém patře objektu na adrese Martinská 1 pro coworkingové, vzdělávací a servisní centrum, nájemcem bude Plzeňská krajská rada dětí a mládeže. Ta na plochu o celkové výměře zhruba 155 ...

Zaplatit školní potřeby odloženou platbou? Žádná ostuda, když to uděláte zodpovědně -

29.8.2023

Nový školní rok klepe na dveře i na rodinný rozpočet. Neustálé zdražování se dotkne i rodičů při nákupu školních potřeb, které podle analýzy 35 typických položek ze spotřebního koše stojí průměrně o 10 % více než loni.

Příprava střechy na zimu - vyčistit okap a tlakově umýt nebo odstranit mech

28.8.2023

Odstranit mechy, vyčistit okap a tlakově umýt… i tak může vypadat příprava střechy na zimu. I přestože sněhové měsíce nepřichází v takové síle, co dřív, je dobré na ně střešní krytinu připravit.

Chystáte se do zahraničí? Nepodceňte pojistku, může vám zachránit finanční život

27.8.2023

Mnozí už balí kufry, studují nejsnadnější cestu na letiště či číhají na zajímavý last minute zájezd. Na spoustu Čechů totiž volno teprve čeká. V přípravě na skvělou dovolenou se ale nevyplatí vynechat některé kroky, jejichž opomenutí může znamenat...


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněMelanom je u nás sedmým nejčastějším nádorem. Přesto více než 30 % Čechů nepoužívá opalovací krémy.

26.8.2023

Léto je spojeno s opakovaným pobytem na slunci. Více než 30 % Čechů však nepoužívá žádné opalovací krémy a vystavuje se tak riziku předčasného stárnutí kůže, popálenin, ale také poškození DNA vedoucí až k rakovině kůže.
Jak opticky zvětšit a prosvětlit prostor v místnosti - vyřeší to dveřní světlík

25.8.2023

Dveřní světlík prosvětluje a opticky zvětšuje prostor za dveřmi Množství přirozeného světla patří mezi patří mezi jeden z hlavních atributů, na který se lidé při výběru bydlení zaměřují.

Kvalita vody ke koupání – informace ke dni 25. 8. 2023

25.8.2023

Díky horkému počasí a také již značně pokročilé rekreační sezóně se na některých lokalitách velmi zhoršila kvalita vody ke koupání. K dnešnímu dni evidujeme 13 „zákazů koupání“ (černý symbol) a 15 […]

Za sportovní vybavení utratí nejčastěji Češi 2 až 5 tisíc korun ročně. Více než deset tisíc Kč pak do něj investuje 25 % lidí.

24.8.2023

Nemálo pak stojí také sportoviště, doprava či trenéři, z nejpopulárnějších sportů je nejdražší hokej

Špatné vidění může dětem ztížit start ve škole

24.8.2023

Nástup do školy je pro většinu dětí velmi náročný. O to horší je, pokud jim je start ve škole ještě ztížen špatným viděním, o kterém často neví rodič ani dítě samotné. Dítě se špatným viděním pak může mít ve škole problém se soustředěním a nepozorností a&

Za pololetí zemřelo nejvíce cyklistů od roku 2015 - Nehod cyklistů každoročně přibývá

24.8.2023

Stále více Čechů tráví svůj volný čas na kole a s tím zákonitě stoupá také počet cyklistických nehod. Zatímco v roce 2021 jich bylo dle policejních statistik zaznamenáno 3994, v následujícím roce toto číslo stouplo až na 4333.

Nenáročný krkonošský výšlap zavede k hrádku Aichelburg

24.8.2023

Nejen v zimě otevírají Krkonoše návštěvníkům svou náruč.

Přinášíme vám výběr šesti zajímavých míst na kempování po Česku - Glamping nejen pro karavany

23.8.2023

Co je to glamping? Glamping je termín kombinující dva na první pohled neslučitelné světy – luxus a kempování. V jeho případě se spánek pod širým nebem mění v pohodlný odpočinek v elegantních chatkách, teepee, maringotkách, stromových domech či tzv.

Jak na spokojené spolubydlení? Držte se těchto pěti zásad

23.8.2023

Chystáte se spolubydlet? Ať už jste student, na kterého nezbyla kolej, nebo jen zkrátka hledáte někoho, s kým byste se mohli dělit o nájem, protože ceny neúprosně rostou, nikdy byste neměli zapomenout následujících pět zásad.