Tipy a triky, stránka 3

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

Dejte si pozor na flipování. Realitní šmejdi vykupují podíly v nemovitostech, pak tlačí na spolumajitele

1.7.2024

Na českém realitním trhu se objevil nový šmejdský fenomén. Vykupování podílů na nemovitostech se snahou o ovládnutí nemovitosti celé pomocí nekalých praktik a jejich rychlé přeprodání, takzvané flipování.

Plánujete rekonstrukci? S Poptávej.cz je to hračka

1.7.2024

Rekonstrukce může být skvělým způsobem, jak vdechnout nový život vašemu domovu nebo kanceláři. Ať už se jedná o modernizaci kuchyně, přestavbu koupelny nebo kompletní renovaci celého bytu, najít správné odborníky je klíčové. Díky Poptávej.

Nezapomeňte na prevenci letních úrazů a dalších rizik

28.6.2024

U vody, na horách, doma, na chalupě, s rodinou, přáteli… Letní prázdniny se dají trávit různě. Jak je prožít ve zdraví a bez nutnosti vyhledat lékařskou pomoc? Opatrnosti není nikdy nazbyt.

Na dovolenou autem? Tipy, jak to zvládnout bezpečně a v klidu

28.6.2024

Prázdniny jsou za rohem a mnoho lidí se vydává na dovolenou autem. Ať už toto léto zamíříte k moři nebo do hor, Allianz pojišťovna připravila několik tipů, které pomohou s bezstarostnou dovolenou.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněLéčivá síla pramenů z Karlových Varů překvapila i odborníky

27.6.2024

Karlovarské prameny vracejí zdraví. Na vlastní kůži to mohli vyzkoušet obyvatelé krajského města, kteří se zapojili do studie.

Bezpečně na prázdniny: Zpomalte, udržujte odstup a připoutejte se

27.6.2024

Aby byl odjezd i návrat z dovolené co nejbezpečnější, Ministerstvo dopravy spolu s dopravní policií, ŘSD a oddělením BESIP připravilo na léto dopravně-bezpečnostní opatření na dálnicích.

Inzulinová rezistence: Co to je a jak ji léčit? (audio)

27.6.2024

Inzulinová rezistence je stav, kdy buňky v těle přestanou správně reagovat na inzulín a nepřijímají krevní cukr tak, jak by měly. Jaká rizika z toho plynou a jak se dají tyto stavy léčit?

Balkonové rostliny a letničky dokáží jedinečným způsobem zkrášlit jakýkoli parapet, schodišťová zábradlí, terasy či balkony (audio)

26.6.2024

Jak správně o ně pečovat nám dnes prozradí host Dopoledního expresu Libor Kunte, ředitel Střední školy zahradnické a zemědělské A.E.Komerse.

Grilovací sezóna je v plném proudu, můžete ji zažít i na vašem balkóně?

25.6.2024

Zkusit vytáhnout gril na svůj balkón může lákat nejednoho majitele nebo nájemníka obytného domu. Nahrává tomu i stále rostoucí nabídka různých grilů na trhu, kdy některé z nich jsou přímo nabízené pod hlavičkou „gril na balkón“.

Tip na výlet: U Kamenné na Vysočině najdete v lese kolomazné kameny a sluneční hodiny (audio)

25.6.2024

Mezi Třebíčí a Velkým Meziříčím na Vysočině je oblast bohatá na horninu jménem žulosyenit. Mimi jiné z něj byla postavena i bazilika svatého Prokopa v Třebíči, která je zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Hasiči radí: nepřeceňujte na vodě síly a zkušenosti

25.6.2024

Vodácká sezóna odstartovala. Připravili jsme pro vás základní pravidla, jak se na vodě chovat bezpečně a předcházet tak svízelným a krizovým situacím.

Jak udržet pořádek v koupelně? Se stylovým nábytkem i pomocníky!

25.6.2024

Správné rozvržení úložných prostor v koupelně i volba vhodných řešení jsou klíčové pro udržení pořádku a harmonické vyznění interiéru. Obzvlášť proto, že většina koupelen místem zrovna neoplývá.

Stany dnes dokáží nabídnout příjemný komfort (audio)

25.6.2024

Letní dovolená pod stanem byla vždy spojena s dětskými tábory a nebo s nádechem jisté romantiky. Dnes je však tato dovolená také symbolem volnosti, ať už cestujete po vlastech českých či do zahraničí.

Box na střechu? Nejlépe dozadu a doprostřed

25.6.2024

Někdy prostě ani obří zavazadlový prostor nestačí. A když je zavazadel opravdu hodně, přijde vhod i přídavný box. Pro přepravu kol jsou pak speciální nosiče prakticky nutností. Taková přeprava nákladu má ale svá pravidla.

Komáři přináší do Evropy tropické nemoci. Mezi nejúčinnější prevenci patří sítě proti hmyzu

25.6.2024

Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) varuje před prudkým nárůstem tropických chorob v Evropě. Počet případů horečky dengue nebo západonilské horečky se meziročně více než ztrojnásobil, mezi hlavní přenašeče patří komáři.