Tipy a triky, stránka 2

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

Jeden z nejčastějších mýtů je, že šedý zákal musí uzrát. Jaké jsou další?

8.3.2023

Šedy zákal neboli katarakta je stav, při kterém dochází ke snížení průhlednosti lidské čočky, a to nejčastěji v důsledku stárnutí. Většinou se objevuje ve věku 65 až 75 let a příznakem je zamlžené, zhoršené a zkreslené vidění na blízko i do dálky.

Syntetické krystaly z Turnova přispívají k rozvoji techniky už 80 let

8.3.2023

Češi patří mezi absolutní světovou špičku v pěstování monokrystalů granátu pro technické využití.

Češi využívají telematickou asistenci stále více. Chrání tím své životy i majetek

7.3.2023

Loni došlo na českých silnicích k více než 98 tisícům dopravních nehod, při nichž zemřelo 454 osob a dalších 1734 jich bylo těžce zraněno. Dobrá zpráva je, že oproti roku 2021 počet usmrcených klesl. Ta horší, že počet je stále vysoký. Jednou z možností,

Vysoký optimismus na trhu s energiemi. Je k němu skutečně důvod?

7.3.2023

Trh s energiemi už skoro dva roky zažívá nejturbulentnější období ve své historii. Prudké zdražování aktuálně střídá relativně rychlé zlevňování, které však nelze ještě považovat za trend. Na definitívní uklidnění trhu a potvrzení návratu do doby před růs


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněPřekvapení k MDŽ na poslední chvíli? Máme pro vás tipy, které u sebe budete mít za pár minut

6.3.2023

Na blížící se Mezinárodní den žen 8. března snad ani nejde zapomenout. Pokud jste však toto datum letos náhodou přehlédli nebo jste se ke shánění sváteční pozornosti pro vaši oslavenkyni prostě jen dostali na poslední chvíli, nevěšte hlavu.

Květiny pro každou ženu - kdy jindy než na den žen 8.3.

6.3.2023

Zanedlouho nás opět čeká Mezinárodní den žen. Je to ideální příležitost vzdát všem báječným ženám ve vašem okolí hold květinami. Vděčnost můžete vyjádřit například zářivými jarními květinami, jako jsou tulipány, narcisy a hyacinty.
Štěstí spočívá v maličkostech (5.3.2023)

5.3.2023

Možná, že se v životě až příliš často upínáme na velké události, na které se těšíme. Je to ale jako bychom radost odkládali až na později. Život je totiž hlavně o maličkostech, které společně tvoří ty velké celky.

Výkupní operace II. - Reforma v Rusku

3.3.2023

Výše splátek za odkup Výkupné se staly pro rolníky nejtěžší formou přímých daní, jejich velikost závisela na již existujícím quitrentu. Výkupní platby, jak je patrné ze způsobu jejich výpočtu, však byly nižší než poplatky.

Od března se musí značit žárovky pouze novými energetickými štítky: označení A++ či A+ končí

3.3.2023

S koncem února uplynulo přechodné období, během kterého bylo možné prodávat světelné zdroje s „plusovými“ štítky označujícími třídu energetické spotřeby. Od 1. března už nelze žárovky se starými štítky prodávat, poskytovat ani vystavovat.

Proč je pozemek zlatý důl a jak jej výhodně prodat

2.3.2023

Kdo někdy vlastnil pozemek nebo kousek lesa, ví, že o kupující není nouze. Někteří zájemci majitele pozemku kontaktují, aniž by dotyčný svou půdu někde inzeroval a chtěl ji prodat. O pozemky je zájem krizi navzdory a jejich ceny rostou.

Připravte zahradu na sezonu

2.3.2023

Nastartujte zahradu po zimě. Péči si zaslouží trávník, stromy, keře, živé ploty, jezírka, zavlažovací systém, záhony a v neposlední řadě skleník. Odborník z Hornbachu přináší tipy a rady, jak na to.

Do pletací výzvy Zlínského kraje se zapojily desítky dobrovolníků, vyrábí deky pro seniory

2.3.2023

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zahřát po těle, ale i u srdce. Takový je smysl pletací výzvy s názvem Na vlně Zlínského kraje. Zadání pro zájemce bylo jednoduché - upleťte vlněné čtverce o rozměru 20 na 20 centimetrů. Z těch pak budou vyrobeny deky, které udělají rados...

Měsíc čtenářů bude v Knihovně s festivalem komiksu nebo s Nocí s Andersenem

1.3.2023

Se začátkem jara je knihovní tradicí celorepubliková kampaň Březen – měsíc čtenářů, jejímž hlavním cílem je podpora četby a čtenářství. Do kampaně se opět zapojí i Knihovna Ústeckého kraje. Ta si pro své čtenáře připravila například hudební setkání s J...

Dnes a zítra upřete svůj zrak krátce před setměním na západní část oblohy

1.3.2023

nebudete litovat - budete účastníky velkolepé podívané setkání Venuše a Jupitera