Tipy a triky, stránka 2

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

Analýza hypotečního trhu leden 2024

2.2.2024

Objemy hypotečních úvěrů Na přelomu ledna a února nového roku máme konečně k dispozici kompletní statistické informace za celý rok 2023. Existují dva stěžejní zdroje informací o hypotečním trhu a to Hypomonitor České bankovní asociace a především...

Jedničkou zůstává Helfštýn. Dařilo se i dalším památkám

1.2.2024

Helfštýn si přišlo loni prohlédnout téměř 110 tisíc návštěvníků.

Pergoly doladí vzhled domu a rozšíří i obytnou plochu

31.1.2024

Zahrada bez pergoly je jako počítač bez internetu. Připravuje nás to o spoustu možností, jak jí využívat naplno. Kromě toho pergola zahradu i oživí - designem či zelení, která se v ní či na ní dá pěstovat.

Zdravá dávka alkoholu neexistuje. Suchý únor nabízí zkušenost, nenahradí ale dlouhodobou zdrženlivost

31.1.2024

Představuje dlouhodobý problém, jelikož se stává jedním z předních faktorů ohrožujících fyzické i duševní zdraví. V důsledku škodlivého užívání alkoholu umírá na světě ročně 3,3 milionu lidí, v České republice se jedná o 6 500 osob každý rok.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněBrno Space Days/Dny jihomoravské kosmonautiky

31.1.2024

Jak už je dobře známo, Brno a přilehlý Jihomoravský kraj je centrem kosmických aktivit České republiky. Brno Space Days – Dny jihomoravské kosmonautiky, které se odehrají 5. a 6. března 2024 v režii Hvězdárny a planetária Brno, jsou kombinací

Poptávka po LPG vytápění loni opět rostla. Na propan lidé přecházejí nejčastěji po odstávce kotle na uhlí

29.1.2024

Kapalný propan dodávaný autocisternou do zásobníku představuje všestranný zdroj energie, který se díky cenové stabilitě stal ekonomicky zajímavou alternativou. Zájem o LPG proto každoročně roste.
S novým rokem přišla nová pravidla pro provoz dronů. Nejprodávanějších dronů do 250 gramů se však změny téměř nedotknou

29.1.2024

Se začátkem nového roku vstoupila v platnost nová pravidla upravující provoz dronů. Podle dat maloobchodního prodejce DATART se změny na prodejích zatím nepodepsaly. Provozu většiny produktů prodaných v této kategorii se navíc dotknou jen minimálně.

Svěží vzduch snadno a chytře

29.1.2024

Snažíme se žít zdravě, dbáme na dostatek pohybu, vybíráme kvalitní potraviny, věnujeme čas odpočinku i duševní pohodě. Zkrátka aktuálně je populární zdravý životní styl. Často ale opomíjíme kvalitu vzduchu.

Jak přes zimní měsíce posílit imunitu? Pomůže vám Ginger Shot

26.1.2024

Podpoření imunity a dodržování denního příjmu vitaminu C se může zdát v zimních měsících náročnější než kdy jindy. Nedostatek přírodních zdrojů vitaminů společně s chladem a výkyvy teplot se mnohdy projeví nepříjemnou rýmou.

Znamení zvěrokruhu : vliv hvězd na lidské životy od starověkého Babylonu po současný skepticismus

26.1.2024

Zvěrokruh je starověký systém astrologických znamení, který fascinuje lidstvo již po staletí. Jeho kořeny sahají až do starověkého Babylonu, kde lidé zkoumali hvězdnou oblohu a hledali spojitost mezi pozicí vesmírných těles (planet, Slunce, Měsíce, hvězd.

Pohyb jako předsevzetí: Odborník radí, jak neztratit motivaci a cvičit zdravě

25.1.2024

Novoroční předsevzetí si každoročně dává více než polovina Čechů. Jen jednomu z deseti už ale vydrží po celý rok. [1] Mezi nejpopulárnější sliby, které k sobě Češi mají, patří především snaha o aktivnější a zdravější denní režim.

Vysoká vlhkost v garáži může být rizikem nejen pro auto, ale i konstrukci domu

25.1.2024

Se zvýšenou vlhkostí se lidé během zimy potýkají nejen v obývaných částech domu, ale například i v garážích. Ty mohou být v tomto období vystaveny většímu množství zanesené vody ve formě sněhu či ledu.

Ceny Li-Ion akumulátorů se dostaly na minimum. Baterie budou zlevňovat i nadále

24.1.2024

Zlevňování baterií, které začalo na konci roku 2023, by mělo pokračovat také letos. Dle statistiky internetového obchodu BatteryShop.cz narostly prodeje akumulátorů téměř ve všech kategoriích.

Tepelná a oběhová čerpadla: dvě odlišné technologie, které se efektivně doplňují

24.1.2024

V období energetické krize je téma úspor klíčové asi pro všechny majitele či správce nemovitostí. Přínos tepelných čerpadel pro snížení nákladů na vytápění je všeobecně znám. Majitelé domů však velmi často zapomínají na technologie, které v domácnosti už&

Odškodnění v roce 2023 - Prim hrály pracovní úrazy

24.1.2024

V první polovině roku 2023 zaznamenala hlášení událostí k odškodnění značný útlum, k normálu se vrátila až v druhém pololetí. Počet nahlášených pracovních případů přitom výrazně překonal dopravní nehody, které kompenzacím mnoho let po sobě vévodily.