Tipy a triky, stránka 2

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

Pšeničná, rýžová nebo pohanková – jaké mouky používají ve světě?

3.6.2022

Naše oblíbená pšeničná hladká mouka je typická výhradně pro nás. Ve světě ji prakticky neseženete. Naopak třeba rýžová mouka, pocházející původně z oblasti Číny je ve světě poměrně rozšířená. Stejně tak mouka pohanková, která je skvělá nejenom na sladké p

Zámek Ploskovice - Tip na výlet s DÚK

3.6.2022

Doporučujeme vám příjemný rodinný výlet na zámek Ploskovice, který se nachází nedaleko Litoměřic. Pokud si chcete odpočinout od řízení a nestresovat se hledáním parkovacího místa, využijte služeb Dopravy Ústeckého kraje.

Jak osvětlit zahradu či balkón, terasu nebo okolí domu - nechte se inspirovat

2.6.2022

Umístěte lampy na okraj chodníku, abyste označili cestu. Čím kratší je ulička, tím nižší by měly být sloupky. Lampy mohou stát vedle sebe dostatečně blízko, aby mezi nimi nevznikaly tmavé prostory.

Situace ve světě, vysoké nároky v práci nebo problémy v rodině. Jak se v dnešní době vyrovnat s nadmírou stresu?

2.6.2022

Negativními informacemi jsme v posledních měsících doslova zahlceni. Pandemie koronaviru, válka na Ukrajině i problémy spojené se školou, prací nebo rodinou zamávaly duševním zdravím velkého množství z nás. Zrcadlem těchto úzkostných stavů bývá nejen mysl


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněJak se nespálit při výběru domácí vodárny: Odpovězte si na 4 otázky

2.6.2022

Klíčový je následně výběr ideálního typu domácí vodárny. Pokud je výška mezi sáním a hladinou vody menší než 8 metrů (včetně ztrát v ležaté části sacího potrubí), volíte vodárnu s povrchovým čerpadlem. V samotné studni je pak umístěn sací koš se zpětnou k

Kolik druhů žije v současnosti na Zemi?

2.6.2022

Proč je dobré znát druhy živočichů a rostlin, které s námi osidlují naši planetu. Katalogizace co největšího počtu druhů představuje nezbytnou podmínku pro pochopení evolučních a ekologických procesů podporujících existenci lidské civilizace na Zemi. T...
Jak namontovat garážová vrata

1.6.2022

Garáž je velmi důležitou součástí rodinného domu ale i chalupy. Vyparkovat čisté, suché a v zimě hlavně nepromrzlé auto by mělo být jednoduché a pohodlné. Ke komfortu garážového stání patří taková vrata, která budou vašim požadavkům vyhovovat co nejlépe.

Chystáte se na cesty? Co by vám nemělo chybět v cestovní lékárničce?

1.6.2022

Dovolená už je v dohlednu, proto se aktuálním tématem může stát obsah cestovní lékárničky. Co je tedy nezbytné? Co v ní být naopak nemá a proč? Zeptali jsme se praktické lékařky MUDr. Ludmily Bezdíčkové. Přidala navíc pár svých osobních tipů, jak přežít r

Máme pro vás 5 secondhand tipů - můžete tak pomoci nejen přírodě, ale i své peněžence

1.6.2022

Nakupování z druhé ruky zažívá boom. Kvůli všeobecnému zdražování secondhand objevují i ti, kteří jej dříve považovali za zálibu ekologicky smýšlejících. Ale nastala doba, kdy se každá koruna počítá a řada z nás přemýšlí, jak by nám věci, které doma dosud

Den dětí se blíží 1.6. a zde je pár tipů jak si tento den užít naplno

31.5.2022

Mezinárodní den dětí se slaví každoročně 1. června. U příležitosti dne dětí jsou připravovány různé společenské a sportovní akce.

Kdo si stihl v posledních dvou letech vyřešit bydlení, má teď vyhráno

30.5.2022

Snížení cen nemovitostí v dohledné době očekávat nelze. Důvodem je zdražování stavebního materiálu, energií a nedostatek pracovní síly, která se promítá do růstu mzdových nákladů.

Prázdniny se blíží, Cyril a Metoděj i mistr Jan nám první týden prázdnin přidají dva volné dny. Obchody budou otevřené.

29.5.2022

Den dětí 1. června, začátek léta 21. června, konec školního roku, hlavní prázdniny a státní svátky 5. a 6. července, to jsou zajímavé dny, které nás v dohledné době v kalendáři čekají.

K vašemu oblíbenému jídlu může stačit jen jedno otočení knoflíkem

28.5.2022

Kuchyně už není jen srdcem domova, je i tajnou laboratoří a místem, kde se odehrávají domácí kuchařská klání. Často se zde trumfujeme, kdo připraví zajímavější, chutnější i zdravější jídla. Někdy ale není času nazbyt a pak přijde vhod jednoduché řešení.

Přinášíme tipy, jak si pomocí chytrých pomocníků zvelebit domácnost - Připravte se, léto se blíží, a s ním i čas rekonstrukcí.

27.5.2022

Připravte se, léto se blíží, a s ním i čas rekonstrukcí. Přinášíme tipy, jak si pomocí chytrých pomocníků zvelebit domácnost. Během posledních dvou let trávili Češi díky probíhající pandemii doma více času než kdykoliv předtím.

Vliv alkoholu a kofeinu na testosteron

27.5.2022

Pivo patří mezi mnoha muži k nejoblíbenějším nápojům. Pokud jste jedním z nich, máme pro Vás špatnou zprávu. Pivo je totiž jedním z nejhorších alkoholických nápojů pro Váš testosteron.